Informācija
Preču katalogs

Kā izvēlēties putekļu sūcēju - robotuVisi piekritīs, ka grīdas tīrīšana nav tā patīkamākā nodarbe. Tomēr lielākajai daļai joprojām ir grūti noticēt, ka nogurdinošo putekļsūcēju var aizstāt ar patstāvīgu robotu. Robotu putekļsūcēju modeļu skaits palielinās, tāpēc pastāv izvēles problēma. Pareizi izvēlēta robota putekļsūcēja pienākums ir pilnībā aizstāt manuālo grīdas putekļu sūkšanu mājās. Mēs sniegsim dažus noderīgus padomus tiem, kas meklē vispiemērotāko variantu.

Robots, kas slauka vai sūc?

Abām iespējām ir savi plusi un mīnusi. Izvēlieties slaucīšanas robotu mazās telpās, piemēram, dzīvokļos ar gludu grīdu, ar minimālu netīrumu un putekļu daudzumu. Šāds robots ir klusāks un bieži vien lētāks. Šī ir ekonomiska izvēle, jo robots nav jaudīgs. Tomēr ir svarīgi zināt, ka ar šādu robotu nepietiks cilvēkiem, kas audzē mājdzīvniekus vai grīdas noklājuši ar paklājiem. Šajā gadījumā vajadzētu izvēlēties robotu putekļsūcēju. Tas ir daudz jaudīgāks. Tas lieliski tiek galā ar netīrumiem uz paklājiem, mājdzīvnieku matiem, tā riteņi ir lielāki, tāpēc tas var pārvarēt slieksni līdz 2,5 cm.

Lai gan vairums robotu putekļsūcēju ir sausās tīrīšanas, t arī tādus, kuriem ir divas funkcijas (ķīmiskā tīrīšana un mazgāšana).

Tilpums

Jo lielāks tas ir, jo retāk ir jātīra putekļsūcējs, tāpēc gandrīz varat aizmirst par raizēm ar putekļsūcēju.

Iztīrāmā platība

Ne visi robotu putekļsūcēji var tīrīt lielas platības, kas lielākas par 90 kvadrātmetriem. Novērtējiet tīrāmo telpu lielumu, tas ļaus izvēlēties vispiemērotāko putekļsūcēju. Piemēram, ekonomisks putekļsūcējs robots tiek galā ar maziem kvadrātveida laukumiem, savukārt jaudīgāks ar lielākiem. Tomēr ne šie, ne tie roboti netiek galā ar lieliem laukumiem vienā tīrīšanas ciklā. Tas ir atkarīgs arī no akumulatora.


Darbības laiks

Norādījumus par to, kāds ir robota akumulators, var atrast produktu aprakstos, tāpēc ir svarīgi to ņemt vērā. Labā ziņa ir tā, ka tad, kad akumulators sāk izlādēties, putekļsūcēja robots atgriezīsies uzlādes stacijā. Tiesa, izvēloties putekļsūcēju, jāapsver, vai tam ir tāda funkcija, kas ļauj turpināt strādāt no vietas, kur tā pabeidza sūknēšanu.

Manuāla vai tālvadības vadība?


Liels pluss, ja putekļsūcēju var vadīt pa tālruni. Izmantojot šādu robotu, to var kontrolēt jebkur, izmantojot mobilo lietotni. Piemēram, ja neesat mājās, bet uzzinājāt, ka drīzumā ierodas viesi, varat attālināti ieslēgt robotu, un tas pats iztīrīs māju, pirms viesu ierašanās. Šāds putekļsūcējs ir savienots ar Wi-Fi savienojumu, un tālrunis var izveidot visas mājas karti, norādot, ko un kur tīrīt.

Vienkāršākiem robotiem ir vadības pogas uz korpusa. Šajā gadījumā tas vienmēr būs jāieslēdz pašam. Ir arī vadības paneļi, taču tos varēsiet lietot atrodoties putekļsūcēja tuvumā.

Papildus funkcijas

Putekļsūcēju robotiem var būt vadības panelis, tiem var būt īpašs signāls, kas brīdina, ka putekļsūcējs ir iestrēdzis utt. Dažus putekļsūcējus var ieprogrammēt, kuras vietas ir jātīra un no kurām jāizvairās. Ja Jūsu telpās ir vietas, no kurām sūknis var nokrist, kāpnes vai citas vietas, Jums nevajadzētu uztraukties, jo daudziem putekļsūcējiem ir sensori, kas pasargā tos no nobraukšanas no grīdas. Var iestatīt arī sūkņa darbības grafiku.

Cilvēkiem ar alerģijām un elpošanas ceļu slimībām mēs iesakām izvēlēties robotu putekļsūcējus ar HEPA filtriem. Viņi savāc sīkās putekļu daļiņas un tādējādi neiekļūst apkārtējā vidē.