Informācija
Preču katalogs

Siltumsūkņi

Interneta veikalā Bigbox.lv Siltumsūkņi tiek pārdoti(-as) no tādiem slaveniem ražotājiem kā Samsung, Hisense, Cooper&Hunter, Airwell, Bosch . Siltumsūkņi cenas sākas no 139,00 €. Interneta veikalā Bigbox.lv atradīsiet vairāk nekā 38 dažādu modeļu. Ar kreisajā pusē esošo filtru palīdzību jūs viegli varat mainīt vēlamos preču parametrus, lai pēc iespējas vieglāk atrastu sev piemērotāko produktu. Attiecīgo šīs kategorijas preci piegādāsim termiņā, kas norādīts pie preces.

BUJ

Šajā kategorijā mums ir vairāk nekā 38 preču, un to cenas sākas no 139 Eur
Preču piegāde parasti notiek 1-3 darba dienu laikā. Konkrētāku termiņu atradīsiet blakus konkrētajam produktam.

Gaisa kondicionēšana vai siltumsūknis. Ko izvēlēties 2024. gadā?

Vai meklējat labāko veidu, kā atvēsināt savu mājokli? Vai vēlaties uzzināt, kā darbojas dažādas dzesēšanas sistēmas un kādi ir to plusi un mīnusi? Mēs jums pastāstīsim par gaisa kondicionieru un siltumsūkņu īpašībām, priekšrocībām un trūkumiem.

Gaisa kondicionieri ir populārs iekštelpu dzesēšanas risinājums, tāpēc jūs, iespējams, jau zināt, kā tie darbojas. Taču pēdējos gados tos aizvien vairāk aizstāj siltumsūkņi. Droši vien daudzi interesējas, ar ko tie atšķiras no parastajiem gaisa kondicionieriem. Vai abi veidi darbojas vienlīdz labi? Kādas iespējas tie piedāvā?

Atšķirības starp gaisa kondicionieriem un siltumsūkņiem

Gan gaisa kondicionieri, gan siltumsūkņi darbojas pēc viena un tā paša principa. Tie paņem siltumu no vienas izolētas telpas un atdod to citā. Gaisa kondicionieris paņem siltumu no telpas un nodod to ārā, padarot jūsu mājokli vēsāku un ērtāku. To var darīt arī siltumsūkņi, taču tie atšķiras no gaisa kondicionētājiem ar to, ka to var darīt arī pretējā virzienā. Vienkāršāk sakot, tie var paņemt siltumu no ārpuses un novadīt to iekšpusē, sildot iekštelpas aukstajā sezonā.

Gaisa kondicionēšanas sistēma darbojas diezgan vienkārši: tā izmanto aukstuma aģentu, kas plūst slēgtā kontūrā, iztvaiko un atkārtoti kondensējas, nepārtraukti mainoties spiedienam, nododot siltumu no iekārtas iekšpuses uz āru. Iekšējais bloks sastāv no iztvaicētāja spoles, bet ārējais bloks - no kondensatora, kompresora un ventilatora. Siltums mūsu mājā tiek iegūts ar siltummaiņiem un pēc tam izkliedēts uz āru ar ārējā moduļa ventilatora palīdzību.

Siltumsūkņi var nodot un iegūt siltumu no dažādām vidēm:

  • Aerotermiskie siltumsūkņi nodod (dzesēšana) vai iegūst (sildīšana) siltumu no gaisa.

  • Ģeotermiskie siltumsūkņi nodod (dzesē) vai ņem (silda) siltumu no zemes.

Šajā apskatā mēs pievērsīsimies aerotermiskajiem siltumsūkņiem, kas ir visvairāk līdzīgi parastajiem gaisa kondicionieriem. Tāpat kā gaisa kondicionētāji, tie izmanto aukstumaģentu, kas cikliski iztvaiko un kondensējas, lai nodotu siltumu uz telpas iekšpusi vai ārpusi. Siltumsūknim ir tādas pašas sastāvdaļas kā gaisa kondicionētājam. Vienīgā atšķirība ir papildu pretvārsts, kas var mainīt siltuma pārneses virzienu. Siltumsūknis var gan dzesēt, gan sildīt telpu, taču dažādos veidos:

  •  Gaisa-gaisa siltumsūkņi darbojas, iepūšot telpā aukstu vai karstu gaisu (līdzīgi kā gaisa kondicionieri).

  •  Siltumsūkņi "gaiss-ūdens" pārnes siltumu uz ūdeni, tāpēc tie var sildīt mājsaimniecības un apkures ūdeni un nodot to radiatoriem, apsildāmajām grīdām vai ventilatora spirālēm (konvektoriem).

Gan parastie gaisa kondicionieri, gan gaisa siltumsūkņi efektīvi izmanto elektroenerģiju, palīdz kontrolēt mitrumu un veicina gaisa cirkulāciju, tādējādi nodrošinot veselīgāku mājas vidi. Abu veidu sistēmas var aprīkot ar īpašiem filtriem iekštelpu blokos, kas ne tikai uzlabo gaisa kvalitāti telpās, bet arī pagarina iekārtas kalpošanas laiku.

Gaisa kondicionieru priekšrocības

Dažās situācijās gaisa kondicionētāju priekšrocības var atsvērt gaisa sūkņu piedāvātās papildu iespējas.

  • Gaisa kondicionētāju galvenais uzdevums ir uzturēt pareizu temperatūru. Tā kā tie ir dzesēšanas speciālisti, tie ir izstrādāti tieši šim nolūkam, tāpēc tie ir piemērotāki telpām, kuras nepieciešams pastāvīgi dzesēt vai kurās ir alternatīva apkures sistēma.

  • Gaisa kondicionieriem parasti ir nepieciešamas zemākas sākotnējās uzstādīšanas izmaksas nekā siltumsūkņiem. Tas, protams, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp dzesēšanas prasībām, iekārtas atrašanās vietas un telpas lieluma.

  • Gaisa kondicionieriem ir dažādas formas un izmēri, un tie ir piemēroti dažādām telpām. Mazāku dzīvokļu mobilajiem modeļiem gandrīz nav nepieciešama papildu uzstādīšana un nav nepieciešams ārējais bloks, savukārt sarežģītākās dzesēšanas sistēmās tiek izmantota moduļu arhitektūra - piemēram, tām var būt vairāki iekšējie bloki un tikai viens ārējais bloks, vai arī tās var pieslēgt pie ēkas cauruļvadu sistēmas.

Siltumsūkņu priekšrocības

Siltumsūkņiem salīdzinājumā ar gaisa kondicionieriem ir vairākas priekšrocības, kas galvenokārt saistītas ar to daudzpusību:

  • Siltumsūknis veido vienotu sistēmu, kas nodrošina dzesēšanu un apkuri. Visus siltumsūkņus var izmantot dzesēšanai, bet sistēmām "gaiss-ūdens" ir papildu priekšrocība, jo tās var apgādāt ar karsto ūdeni. Tas ir ideāli piemērots tiem, kas vēlas "trīs vienā" risinājumu visām savām vajadzībām.

  • Vienkāršota mājas grāmatvedība. Izmantojot vienu apkures, dzesēšanas un karstā ūdens sistēmu, jums būs jāmaksā tikai viens rēķins par patērēto elektroenerģiju.

  • Siltumsūknis var izmantot tīru, atjaunojamu elektroenerģiju un dažos gadījumos arī pašu saražotu elektroenerģiju. Tādējādi tas ir videi draudzīgāks nekā citas apkures sistēmas, kurās izmanto kurināmā sadedzināšanu. Tā ir arī drošāka, jo nav jāuztraucas par bīstamām izplūdes gāzēm vai uzliesmojošām degvielām.

Kad izvēlēties gaisa kondicionieri un kad siltumsūkni?

Gaisa kondicionieriem un siltumsūkņiem ir savas priekšrocības, tad kurš ir labāks? Atbilde nav tik vienkārša, kā šķiet no pirmā acu uzmetiena, un tā ir atkarīga no individuālajām vajadzībām. Lūk, daži faktori, kas jāņem vērā, izvēloties starp parasto gaisa kondicionieri un siltumsūkni:

  • Uzstādīšanas izmaksas. Tā kā gaisa kondicionieri un siltumsūkņi ir daudzpusīgas un pielāgojamas sistēmas, izvēli par labu vienai vai otrai var noteikt atkarībā no piešķirtā budžeta. Uzstādot dzesēšanas vai dzesēšanas-karsēšanas sistēmu, ir pieejamas kanālvadus un bezkanālu iespējas. Siltumsūknis gaiss-ūdens būs jāsavieno ar radiatoriem, apsildāmajām grīdām vai ventilatora spirālēm, kas var nozīmēt būtisku mājas renovāciju vai arī var būt ideāli piemērots, ja mājā šie elementi jau ir uzstādīti.

  • Laikapstākļi  Lai gan ziemas pašlaik ir mazāk bargas nekā agrāk, bieži ir dienas, kad gaisa temperatūra nokrītas zem sliekšņa, kad siltumsūkņi, kas izmanto gaisa nesēju, vairs nespēj strādāt visefektīvāk. Paliek maz siltuma, ko iegūt no āra un transportēt iekštelpās, tāpēc siltumsūkņiem ir jāstrādā ilgāk, lai nodrošinātu komfortablus dzīves apstākļus. Ja siltumsūknis pārvadā vairākas reizes vairāk siltumenerģijas, nekā patērē, kad tas darbojas optimālā režīmā, tad, iestājoties aukstam laikam, tas sāks darboties ar līdzīgu efektivitāti kā parasts elektriskais sildītājs. Tāpēc aerotermālo siltumsūkni ir ieteicams kombinēt ar papildu apkures sistēmām, kuras var ieslēgt pie zemas temperatūras.

  • Dzesēšanas, apkures un karstā ūdens prasības. Varbūt jums jau ir apkures sistēma, ar kuru esat apmierināts vai no kuras nevarat atļauties atteikties, un jums nepieciešama tikai dzesēšana? Sakopojot pareizās prioritātes, būs viegli atrast atbildi uz jūsu izvēli.

Gaisa kondicionieru un siltumsūkņu konstrukciju veidi

Gaisa kondicionieri un siltumsūkņi tiek klasificēti pēc to konstrukcijas un uzstādīšanas risinājumiem.

  • Monobloki. Visi šāda gaisa kondicioniera elementi ir izvietoti vienā korpusā. Siltumu no gaisa kondicioniera var izvadīt caur gaisa vadu, ventilācijas atveri vai ventilācijas kanālu. Šāda tipa modeļiem, piemēram, mobilajiem gaisa kondicionieriem, ir viszemākā efektivitāte un augstākais trokšņa līmenis, taču tie ir neaizstājami gadījumos, kad nav iespējams uzstādīt ārējo gaisa kondicionēšanas iekārtu.

  • Dalītās sistēmas  Dalītās sistēmas ir vispopulārākais gaisa kondicionētāju veids. Tā sastāv no diviem blokiem - iekšējā bloka un ārējā bloka -, kas savstarpēji savienoti ar izolētām vara caurulēm, pa kurām plūst dzesēšanas šķidrums.

  • Daudzsadalītās sistēmas. Daudzsadalītie gaisa kondicionieri un siltumsūkņi ir veidoti pēc tāda paša principa kā split modeļi. Tie atšķiras ar to, ka vairāki iekštelpu moduļi ir savienoti ar vienu jaudīgu ārējo bloku.

Iekšējo vienību veidi

  • Sienas gaisa kondicionieri

  • Gaisa kondicionieri zem griestiem

  • Grīdās stāvošie gaisa kondicionieri

  • Kasešu gaisa kondicionieri

  • Kanālveida gaisa kondicionieri

Iekštelpu moduļa izvēli nosaka uzstādīšanas risinājumi un sasniedzamais vizuālais efekts. Izvēloties atsevišķus iekštelpu moduļus, jāņem vērā, ka uzstādīšanas vieta un veids ietekmē gaisa sadali telpā, tāpēc vislabāk risinājumu pielāgot konkrētajiem apstākļiem. Ja ir vēlama vienmērīga gaisa sadale no centrālā punkta, ir vērts apsvērt kasešu vai cauruļvadu iekārtu uzstādīšanu, kuras ir ideāli kombinēt ar piekaramo griestu sistēmām. No otras puses, augstās telpās bez piekaramajiem griestiem ir labi piemērotas pie sienas montējamas iekārtas.