Informācija
Preču katalogs

Tējkannu viedi un kā iegādāties sev labāko

Lai pagatavotu vislabāko tējas tasi, jums ir nepieciešams arī labākā tējkanna. Bet izvēlēties labāko var nebūt tik vienkārši. Tā kā tējkannas ir simtiem dažādu veidu, tūkstošiem dizainu un izmēru, jūs viegli varat iegūt vairākas un jums joprojām būs nepieciešams vairāk.

Kas ir tējkanna?

Tējkanna ir trauks, ko izmanto tējas pagatavošanai - tējas lapu mērcēšanai karstā ūdenī. Tējkanna ir savādāka nekā elektriskā vārāmā kanna. Tējkannu izmanto tikai lai uzvārītu ūdeni. Vārāmo kannu nekad nevajadzētu izmantot tējas mērcēšanai un tējkannu ūdens vārīšanai.

Galvenie tējkannu veidi

Tējkannas var iedalīt pēc dažādām īpašībām - atkarībā no valsts, materiāla, no kuras tās izgatavotas, laikmeta utt. Materiāls un izcelsmes valsts ir divas vissvarīgākās lietas, kuras vēlaties apskatīt, izvēloties tējkannu.

1. Stikla tējkannas

Laba stikla tējkanna vienmēr ir lielisks papildinājums jūsu tējkannu kolekcijai. Tā ir lieliski piemērota gandrīz jebkura veida tējas pagatavošanai un neaizstājama ziedu tēju pagatavošanai. Stikla tējkanna ļaus izbaudīt tējas lapu atvēršanās skaistumu. Stikla tējkannas var būt dažādu formu un izmēru. Tām var būt stikla vai metāla filtri, vai arī  nebūt filtru. Labākās tējas, ko pagatavot stikla tējkannā, ir bumbiņas formas ūlongtēja, piemēram, Ti Kwan Yin, ziedu tējas, Dragon Well un daudzas citas zaļās tējas.

2. Čuguna tējkannas

Labākais čuguna tējkannas piemērs ir japāņu stila tējkanna. Faktiski tradicionālās japāņu stila tējkannas tika izmantotas ūdens vārīšanai, jo tie mainīja ūdens garšu un uzlaboja tējas garšu. Mūsdienās čuguna tējkannām ir emaljas pārklājums, un tās izmanto tējas pagatavošanai, nevis ūdens vārīšanai, un ļoti bieži tās var labāk kalpot dekoratīviem nolūkiem.

3. Keramikas tējkannas

Ir daudz dažādu keramiskā veida tējkannu - porainas keramikas, glazētas keramikas, porcelāna utt. Slavenākās porainās neglazētās keramikas tējkannas nāk no Yixing. Tās ir izgatavotas no purpursarkaniem māliem un ir lieliski piemērotas dabīgo ūlongtēju pagatavošanai. Laika gaitā no tējas vārīšanas tām rodas plāns slānis, tāpēc tās vienmēr vajadzētu lietot tikai viena veida tējai.

Otrs keramikas veids ir neporains, un to var izmantot dažāda veida tēju pagatavošanai. Savukārt porcelāns, arī keramikas veids, ir ļoti plāns, izsmalcināts, un tas jālieto ļoti uzmanīgi.

4. Nerūsējošā tērauda tējkannas

Lielākā nerūsējošā tērauda tējkannu priekšrocība ir siltuma saglabāšana. Tas nozīmē, ka tēja ilgāk paliks karsta nekā stikla tējkannā. Tas ir arī izturīgākais materiāls, jo tas nesaplīsīs no kritieniem un no verdoša ūdens. Tējkannas no metāla, kas nerūsē, noteikti kalpos ilgi un atmaksāsies. Papildus tam var izvēlēties tējkannu ar svilpi, kas paziņos, kad ūdens ir gatavs.

Modernas tējkannas ir arī ar regulējamu temperatūru. Savukārt ja jums ir indukcijas plīts, ir jādomā par speciāli šādai plītij paredzētu tējkannu. Ja jums interesē veids, kā ērti atbrīvoties no tējas biezumiem, lai tie netraucētu baudīt tēju, iegādājieties tējkannu ar sietiņu. Parastā tējkanna, ko jūs lietojat, varētu būt novecojusi. Vai iespējams, ka tā ir nokalpojusi savu mūžu, ikdienā to izmantojot uz gāzes. Jūs varat izvēlēties dažāda tilpuma tējkannas no kurām populārākās ir  0.5 l un 1 l tējkannas. Protams, arī cena būs noteicošais faktors, tāpēc, iespējams, neizvēlēsieties vienu vai otru tējkannas veidu. Taču neaizmirstiet, ka to ir iespējams iegādāties lētāk, ja tējkannai ir akcija. Jūs varat arī uzzināt vairāk par tējkannām, izmantojot interneta iespējas un veikt noderīgu pirkumu.