Informācija
Preču katalogs

Batuti

Drošība lēkājot pa batutiem

Lēkāt pa batutiem ir patiešām jautri. Tas noteikti ir iemesls, kāpēc batuti ir tik populāri gan bērnu, gan pieaugušo vidū. Lēkšana var būt lielisks treniņš visam ķermenim, tomēr jums nebūs sajūta, ka mokaties trenežieru zālē, lēkāšana uz batuta ir jautra un patīkama. Bet, tāpat kā jebkurai citai aktivitātei vai sportam, pastāv riski savainoties - īpaši jaunākiem bērniem un īpaši, ja lecēji neievēro batuta drošības noteikumus. Ja vēlaties iegādāties batutu un meklējat labāko cenu, noteikti apskaties interneta akciju piedāvājumus, kur atrodami labākie sporta batuti un cenas ir visdraudzīgākās maciņam. Kā atsauksmes norāda, ne vienmēr dārgākais batuts ar rokturi būs arī labākais, izturīgākais un drošākais.

Lielākā daļa traumu rodas tāpēc, ka lēkātāji saduras viens ar otru, mēģina izpildīt dažādus trikus vai nav ievēroti batuta uzstādīšanas noteikumi.

Visi batuti nav paredzēti visu vecumu cilvēkiem.

Uz lielajiem (5m, 4m vai 3m ) batutiem ieteicams lēkāt bērniem tikai no 6 gadu vecuma un bērnus, kas vēl nav sasnieguši 10 gadu vecumu būtu nepieciešams uzraudzīt lēkāšanas laikā. Ja jums ir jaunāki bērni par 6 gadiem, ir pieejami dažādi mini batuti, kas  paredzēti pašiem mazākajiem. Batutus iespējams iegādāties interneta akciju piedāvājumos lētāk, tāpēc ja jūs meklējat, kur ir zemākā cena, noteikti apmklējiet online lapas un aplūkojiet piedāvājumu.

Lai gan batuts ar tīklu ir obligāts noteikums, bieži vien traumas nerodas izkrītot no tā. Ļoti regulāri traumas gūst pusaudži mēģinot veikt dažādus pārgalvīgus trikus. Bet, protams, tas nenozīmē, ka lēkāšana batutā bez tīkla ir atļauta. Vienmēr pārliecinieties, ka batuts ir aprīkots ar aizsargtīklu, pirms atļaujat to izmantot saviem bērniem.

Padomi, kā samazināt traumu risku

Lai gan risks vienmēr pastāvēs, jo lēkāšana pa batutu ir fiziska aktivitāte un negadījumi notiek, mēs varam mēģināt izvairīties no dažādām traumām, ievērojot šos batutu drošības padomus, kas domāti, lai samazinātu batutu risku:

·         Ja tas nav iekštelpu batutu parks, vienam cilvēkam vienlaikus vajadzētu lēkāt un atrasties uz batuta.

·         Aizliegts veikt jebkāds trikus un kūleņus

·         Vienmēr apklājiet batuta atsperes ar polsterējumu, kas parasti nāk komplektā batutam vai batuta tīklam. Pretējā gadījumā, ja atsperes nebūs apklātas ir liels risks savainot kājas un gūt nopietnas traumas

·         Nenovietojiet batutu koku vai būvju tuvumā

·         Ja batutā atrodas bērni jaunāki par 10 gadiem, nepieciešama nepārtraukta uzraudzība

·         Nenovietojiet kāpnes pie batuta, jo mazi bērni var paši iekāpt batutā un izmantot to bez uzraudzības

Labākā vieta batutam

Papildus mājas batutu drošības noteikumu ievērošanai pirms batuta novietošanas noteikti apdomājiet pareizo vietu, izvēloties drošāko batuta novietošanas vietu. Pirms savas izvēles izdarīšanas noteikti:

·         Atrodiet līdzenu laukumu bez iespējamiem apdraudējumiem, piemēram, pārliecinieties, ka blakus nav žogu, dzīvžogu, koku, auklas vai citas lietas, kas varētu radīt traumas vai apdraudējumu

·         Novietojiet batutu uz mīkstas, enerģiju absorbējošas zemes. Ideāli ja uz zemes atrodas smiltis, koku mizas vai cits mīksts materiāls, kas rada amortizācijas efektu.

·         Nenovietojiet batutu uz betona, asfalta vai cita cieta seguma, ja nav uzstādīts batuta drošības tīkls

Traumu veidi

Uz batuta var gūt dažāda veida traumas. Traumas var rasties, ja:

·         lecot piezemējās nepareizi

·         mēģina trikus

·         ietriecas citā cilvēkā

·         piezemējas uz rāmja vai atsperēm

·         nokrīt vai nolec no tramplīna, kam nav uzstādīts drošības tīkls, it īpaši uz cietas virsmas