Citas kategorijas: Micro SD atmiņas kartes, SD atmiņas kartes 64GB, SD atmiņas kartes 32GB, Atmiņas kartes fotoaparātiem, Atmiņas kartes telefoniem, Atmiņas kartes 128GB
SD karte, saīsināti no Secure Digital karte, ir noņemamas atmiņas kartes veids, ko izmanto, lai lasītu un rakstītu lielu datu apjomu dažādās mobilās elektronikas ierīcēs, kamerās, viedajās ierīcēs un citur.
Tā ir kļuvusi par atmiņas kartes noklusējuma standartu lielākajai daļai plaša patēriņa elektronikas (lai gan mazāku versiju, Micro SD karti, parasti izmanto tālruņos un citās ierīcēs, kur fiziskā telpa ir augstāka vērtība).
SD karte debitēja 1999. gadā, un tā ir tagad novecojušās MultiMediaCard (MMC) pēctece. Tas bija viens no vairākiem konkurējošiem atmiņas karšu formātiem, ko izmanto plaša patēriņa elektronika, piemēram, Sony darbības pārtrauktā atmiņas karte un Compact Flash karte, kas, lai gan joprojām tiek lietota, ir daudz retāk sastopama nekā iepriekšējās desmitgadēs.
Tā kā elektronikas nozare ir attīstījusies, sākotnējā SD karšu specifikācija ir vairākkārt atjaunināta, lai nodrošinātu lielāku jaudu. Tas nozīmē, ka šodien tiek pārdoti un izmantoti vairāki SD karšu veidi:
· SD: oriģinālā SD karte vairs netiek ražota. Tā maksimālā ietilpība bija 2 GB, un tajā tika izmantota failu sistēma FAT16.
· SDHC: Secure Digital High Capacity (SDHC) karte debitēja 2006. gadā. Tā atbalsta jaudu līdz 32 GB un izmanto FAT32 failu sistēmu.
· SDXC: Secure Digital eXtended Capacity (SDXC) formāts tika uzsākts 2009. gadā. Tas var saglabāt līdz 2 TB exFAT failu sistēmā.
· SDUC: Secure Digital Ultra Capacity (SDUC) kartes parādījās 2018. gadā un var atbalstīt 128 TB uz karti, izmantojot exFAT.
Pateicoties salīdzinoši nelielajam izmēram, SD kartes ir plaši izmantotas plašā patēriņa elektronikas masīvā, lai lēti uzglabātu gigabaitus datu. Tie ir atrodami digitālajās kamerās, videospēļu konsolēs, televizora pierīcēs un mājas kinozāles ierīcēs, piemēram, Blu-ray atskaņotājos, kā arī viedās mājas/lietu interneta ierīcēs, piemēram, drošības kamerās. Lai gan agrīnajos viedtālruņos tika izmantotas SD kartes, lielākā daļa tālruņu ir pārgājuši uz mazāku Micro SD karšu formātu.
SD karšu popularitātes dēļ daudziem galddatoriem, telefoniem un klēpjdatoriem ir iebūvēts SD karšu lasītājs, tāpat arī piemēram, fotoaparātam; tiem, kas to nedara, ir lēti USB centrmezgli un multivides karšu lasītāji, kas tiek pievienoti pieejamam USB portam.
Dažādi MicroSD karšu veidi:
· microSD - 2 GB un mazāk
· microSDHC - vairāk nekā 2 GB un 8 GB, līdz 32 GB
· microSDXC - vairāk nekā 32 GB un 64 GB, līdz 128 GB un 2 TB
· microSDUC - vairāk nekā 2 TB, līdz 128 TB
MicroSD kartes ir mazāka izmēra SD karšu versija, un lielākā atšķirība starp abām ir formas faktors. Tie ir arī daudzpusīgāki, jo tie bieži ir pieejami ar SD adapteri, kas ļauj izmantot microSD kartes aparatūras ierīcēs, kas atbalsta tikai SD kartes. MicroSD kartes biežāk tiek izmantotas, lai paplašinātu viedtālruņu, dronu, spēļu ierīču un kameru uzglabāšanas sistēmu.
Aparatūras ierīces ir arī savietojamas ar microSD kartēm, tāpat kā pilna izmēra SD kartes. Uz microSD kartēm attiecas tie paši noteikumi kā uz SD kartēm. Ar microSDXC saderīga ierīce darbosies ar microSDXC, microSDHC un microSD kartēm. Ar microSDHC saderīga ierīce darbosies ar microSDHC un microSD kartēm. Ar microSD saderīga ierīce darbosies tikai ar microSD karti. Atkal aparatūras ierīces, kas atbalsta jaunākus standartus, ir savietojamas ar vecākām standarta microSD kartēm, taču jaunākas standarta microSD kartes nevar izmantot aparatūras ierīcēs, kas atbalsta tikai vecākus standartus.
Cena kartēm atšķirās no ietilpības, interneta akcijas noteikti sniegs iespēju iegādāties atmiņas kartes lētāk.