Informācija
Preču katalogs

Kā izvēlēties veļas žāvētāju

Aizvien retāk redzam, ka veļa tiek žāvēta balkonos vai māju pagalmos. Cilvēki vairs nevairās no inovācijām, un mājās parādās arvien vairāk veļas žāvētāju, kas ātri un efektīvi tiek galā ar žāvēšanu. Bet, kad tik daudz ražotāju piedāvā dažādu veidu modeļus, kā izvēlēties pareizo? Šī rokasgrāmata palīdzēs saprast atšķirības starp modeļiem, žāvētāju priekšrocībām un trūkumiem..

Veļas žāvētāju veidi

Ražotāji piedāvā 3 dažādu veidu veļas žāvētājus:

Ventilācijas veļas žāvētāji. Šāda veida žāvētāji sūc gaisu no apkārtējās vides, to silda un iepūš ātrgaitas rotējošā tvertnē. Tur gaiss iztvaicē veļā uzkrāto mitrumu. Karstu gaisu un mitrumu no istabas izvada caur atvērtu logu vai ventilācijas atveri. Diemžēl šāda veida žāvētāji darbības laikā ļoti silda un mitrina telpu, tāpēc ir nepieciešams nodrošināt labu telpas ventilācijas sistēmu. Pluss ventilācijas žāvētājiem - laba cena.

Kondensācijas veļas žāvētāji. Kondensācijas veļas žāvētāju var uzstādīt labi vēdināmā telpā, jo tam nav nepieciešama ārēja ventilācijas sistēma. Mitrums, kas savākts no veļas, sakrājas īpašā traukā, kur uzkrātais šķidrums regulāri jāiztukšo. Dažos modeļos šķidrums nonāk kanalizācijā, ko izmanto veļas mašīna.

Kondensācijas veļas žāvētāji ar siltumsūkni. Šis ir kondensācijas žāvētāja tips. Šie žāvētāji atdzesē drēbju izdalīto gaisu un to izžāvē. Šāda veida žāvētāji patērē divreiz mazāk elektrības nekā tradicionālie. Tie ne tikai strādā klusāk, bet arī apstrādā veļu saudzīgāk nekā cita tipa žāvētāji.

 

Kā darbojas siltumsūknis?

Žāvētāji darbojas slēgtā režīmā. Ne karstais gaiss, ne mitrums neizvadās ārpus žāvētāja. Tā vietā gaiss tiek novirzīts uz iztvaicētāju, kur tas tiek atdzesēts. Temperatūras izmaiņas izraisa tvaika pārvēršanos ūdens pilienos, un uzkrātais šķidrums tiek izvadīts caur drenāžas kanāliem. Atlikušais gaiss tiek uzkarsēts un izpūstas cilindrā.

Pūšamu karsto un mitro gaisu atdzesē vienā sistēmas pusē ar dzesēšanas šķidrumu piepildītas hermētiskas cauruļu ķēdītes palīdzību. Sasilis dzesēšanas šķidrums pārvēršas gāzē un nonāk kompresorā, kas ar augsta spiediena palīdzību vēl vairāk sasilst. Pēc tam karstā gāze tiek novadīta uz vēl vienu radiatora zonu, kur tā atkārtoti sasilda tikko atsilušo un sausināto gaisa plūsmu.

Siltumsūknis ļauj divreiz samazināt elektrības patēriņu. Nemaz nerunājot par to, ka vannas istaba vienmēr paliek sausa un vēsa.

Kad ir vērts izvēlēties veļas mazgājamo mašīnu ar žāvētāju?

Ne visi mājās vēlas divas dažādas ierīces, dažiem tas ir pārāk dārgi, bet citiem aizņem par daudz vietas. Šajā gadījumā ir vērts izvēlēties veļas mazgājamo mašīnu ar žāvētāju. Iespējams, ka jau sapratāt, ka tā ne tikai mazgā un izgriež, bet arī izžāvē drēbes. Diemžēl, lai izžāvētu visu veļu, tas būs jādara divos piegājienos. Žāvējot veļu, tai nepieciešams vairāk vietas, lai tā varētu kārtīgi izžūt. Tāpat specializētajiem žāvētājiem vai mazgātājiem ir vairāk noderīgu funkciju un programmu nekā mazgājamās mašīnas ar žāvētāju.

Veļas žāvētāja tilpums

Tilpumu mēra pēc tāda paša principa kā veļas mašīnām, t.i., kilogramos. Ja Jums rodas jautājums par to, kā izskatās veļas kilograms, tas ir vienas personas apģērba komplekts, ieskaitot bikses, apakšveļu, zeķes un dvieli. Veļas žāvētāju ietilpība var būt no 3 līdz 9 kilogramiem. Lielas ietilpības tvertne nodrošina labāku gaisa cirkulāciju, paātrina veļas žāvēšanu un samazina enerģijas patēriņu. Papildu vieta, tāpat samazina veļas burzīšanos un kroku veidošanos.

Enerģijas patēriņš

Enerģijas klases tiek iedalītas tāpat kā vairumam sadzīves elektrisko ierīču. Veļas žāvētāji ar siltumsūkņiem patērē vismazāk elektrības. Viņiem parasti tiek piešķirta A+++ energoefektivitātes klase. Siltumsūknis palīdz samazināt enerģijas patēriņu, nepagarinot žāvēšanas laiku. Tāpat ir pilnveidojami arī vienkāršie kondensācijas veļas žāvētāji. Labākajiem šāda veida modeļiem ir A, A+ vai A++ energoefektivitātes klase.

Temperatūras iestatījumi un noderīgas funkcijas

Sakarā ar temperatūras izvēli žāvētāji ir piemēroti dažādu audumu žāvēšanai. Jūs varat būt pārliecināti, ka to struktūra nebojāsies un tiks uzturēts optimāls mitrums. Lielākajai daļai žāvētāju ir divi temperatūras režīmi - kokvilnas un sintētiskiem audumiem. Dažiem veļas žāvētājiem ir programmas paredzētas zīdam vai vilnai.

Lai atdalītu salipušu veļu, tiek lietota cilindra reversais darba režīms. Tās laikā cilindrs griežas dažādos virzienos, un gaiss, kas iekļūst starp krokām, nodrošina vienmērīgu žāvēšanu. Vēl viena noderīga funkcija - ieloču kopšana. To izmanto, lai būtu vieglāk gludināt veļu, kas ilgāk atradusies žāvētājā.

Maigā žāvēšana

Vēl viena funkcija, kas ļauj ievērojami samazināt rēķinu par elektrību. Žāvēšanas ciklu regulē atbilstoši veļas mitrumam, ko nosaka iebūvētie sensori. Žāvēšanas cikla beigās sildelements tiek atvienots. Veļas telpā sāk pūst vēsāks istabas temperatūras gaiss. Tas novērš elektrostatisko lādiņu apģērbam.

Tvaika programma

Tvaiku funkciju vienmēr izmanto pēc žāvēšanas. Tvaiks palīdz veļai atgūt apjomu un tvirtumu, materiāli mazāk burzās. Likvidē arī nepatīkamas smakas, baktērijas un putekļu ērcītes - tas ir ļoti svarīgi cilvēkiem ar alerģiju.