Ražotāji piedāvā plašu dažādu veidu un cenu līmeņu atjautības zāģu klāstu. Tas ir noderīgs rīks remontdarbiem un dažādiem mājas darbiem. Kas jāņem vērā, to iegādājoties?
Saliekamais zāģis ir ļoti universāla ierīce. Ar to var viegli apstrādāt dažāda biezuma un blīvuma kokmateriālus, un, izmantojot pareizos zāģa asmeņus, ar to var griezt arī metālu, stikla šķiedru vai ģipškartonu. Šeit varat uzzināt par dažādiem leņķzāģu veidiem un to, kam tie ir piemēroti. Uzzināsiet arī, kādām funkcijām un piederumiem jāpievērš uzmanība, izvēloties jaunu instrumentu.
Šauro zāģi izmanto dažādu materiālu griešanai. Elektromotors darbina zāģa asmeņus ar augstfrekvences atgriezenisko kustību. Atkarībā no instrumenta veida un zāģējamā materiāla veida griešanas dziļums var sasniegt vairākus centimetrus un ātrumu līdz pat vairākiem metriem minūtē. Tāpēc šos zāģus bieži izmanto gadījumos, kad ir jāapstrādā vairāki sagataves gabali un svarīgs ir laiks un precizitāte.
Salīdzinot ar leņķa slīpmašīnām vai zāģiem, ripzāģi galvenokārt izceļas ar īpaši precīzu vadību. Tāpēc ar šiem instrumentiem var veikt precīzus taisnus un izliektus ļoti sarežģītu formu griezumus. Zāģzāģis ir ļoti noderīgs grīdas dēļu griešanai. Tās ir viegli veidot atbilstoši telpas kontūrām, izgriezt padziļinājumus caurulēm un izgriezt slīpas malas.
Stacionārie profesionālie ripzāģi galvenokārt tiek izmantoti darbnīcās un ražošanas telpās. Ar tiem var ātri un precīzi sagriezt koka vai laminētus paneļus, lokšņu metāla vai plastmasas detaļas. Tos var izmantot arī celtnieki, galdnieki, citu profesiju pārstāvji un, protams, hobiji. Ar tām ir viegli sagatavot apmetuma plāksnes, izveidot caurumus kabeļiem un caurulēm.
Ir trīs galvenie zāģa asmeņu veidi. Visizplatītākā ir T veida montāžas sistēma, bet nedaudz retāk sastopamas T2 un U veida montāžas sistēmas. Izvēloties lāpstiņu, ir ļoti svarīgi izvēlēties jūsu instalācijai piemērotu lāpstiņu. Pretējā gadījumā, pat ja jums izdosies tos uzstādīt, pastāv risks, ka zāģis nedarbosies pareizi un, iespējams, pat kļūs bīstams. Tikpat svarīgi ir izvēlēties darbam piemērotus stiprinājumus. Universālais nazis, kas parasti ir iekļauts komplektācijā, ir labs sākumpunkts, taču tas netiks galā ar sarežģītākiem uzdevumiem.
Koka, grīdas dēļu, tērauda, ķieģeļu, ģipša un citu materiālu zāģēšanai ir pieejamas specializētas nomaināmo zāģa asmenīšu versijas. Jūs varat atrast arī asmeņus precīziem, taisniem vai izliektiem griezumiem. Asmeņi tiek izgatavoti, izmantojot dažādus metāla sakausējumus, zobu lielumu un attālumu starp tiem.
Sintētiskos zāģus var iedalīt divās kategorijās atkarībā no barošanas avota tipa. Akumulatora motorzāģus neierobežo nekādi vadi, tāpēc tie ir piemēroti lietošanai ārpus elektroapgādes tīkla, piemēram, dārzā. Tomēr akumulatora smalcinātāja jauda un griezuma dziļums ir nedaudz mazāks. Vadu modeļi darbojas tikai tad, ja tie ir pieslēgti elektrotīklam. Tomēr tie ir jaudīgāki un var darboties nepārtraukti daudz ilgāku laiku.
Atkarībā no darbības veida motorzāģus iedala:
Galda zāģus, kurus bieži izmanto rūpnīcās un galdniecības darbnīcās, kur nepieciešama lielformāta koksne. Ar šīm mašīnām var veikt ļoti precīzus griezumus un iegriezumus.
Rokas motorzāģi, kuriem var būt dažāda veida rokturi.
Katrs atjautīgā zāģa veids ir izstrādāts, lai atbilstu dažādu darbu prasībām. Tāpēc izvēlieties pareizo atjautības zāģa modeli, pamatojoties uz uzdevumiem, ko plānojat tam uzticēt.