Izmantojot slīpmašīnu, mēs varam apstrādāt dažādas materiālus un piešķirt tiem perfekti gludu virsmu. Šāda iekārta noteikti noderēs mūsu instrumentu kastē. Ražotāji piedāvā dažādu veidu slīpmašīnas. Mēs pastāstīsim, uz kādiem tehniskajiem parametriem pievērst uzmanību, tās iegādājoties. Šeit uzzināsiet, kā izvēlēties slīpmašīnu, kas paredzēta dažādu uzdevumu veikšanai.
Ideāli piemērotas gludu un nedaudz noapaļotu virsmu slīpēšanai. Parasti ir taisnstūrveida kājiņa, kas var būt arī kvadrāta formā. Ar orbitālo slīpmašīnu var bez problēmām slīpēt mēbeles, galda virsmas un durvis. Tā ir piemērota lielāku virsmu slīpēšanai. Iegādājoties konkrētu modeli, pievērsiet uzmanību slīpēšanas pamatnes izmēram. Protams, jo lielāks, jo labāk. Ierīces izvēle ir atkarīga no tā, cik liela virsma jūs plānojat slīpēt. Tehniskajā specifikācijā arī pārbaudiet vibrāciju skaitu minūtē – tas ietekmē efektīvu slīpmašīnas darbību.
Festool trīsstūra slīpmašīnas tiek izmantotas malas apstrādei, kā arī slīpēšanai grūti pieejamās vietās un stūros. Slīpēšanas mašīnas ar trīsstūrveida slīpēšanas pamatni ir produktīvas un ergonomiskas. Ar trīsstūra slīpmašīnām var ilgu laiku un optimāli slīpēt visdažādākos izstrādājumus. Tās ir paredzētas lietošanai darbnīcā un objektā, slīpējot durvju staktas, apvadus, mēbeļu daļas, logu rāmjus, margas, žogus. Trīsstūra slīpmašīnas ir precīzas, ilgmūžīgas un īpaši izturīgas.
Bieži izmantota profesionālās darbnīcās. Slīpmašīnas darbam nepieciešams kompresors. Tāpēc šo rīku nav nepieciešams pieslēgt pie strāvas avota. Izvēloties gaisa slīpmašīnu, ieteicams pievērst uzmanību diska diametram. Tā izmērs nosaka ātrāku un efektīvāku darbu. Universālākie modeļi ir ar 125 vai 150 mm diametra diskiem.
Cita veida saukta par universālo slīpmašīnu. Domāta līdzenām un nelīdzenām virsmām slīpēšanai. Šāds modelis izceļas ar elastīgu kāju, kas viegli tiek galā ar dažādiem izstrādājuma izciļņiem. To var izmantot gan koka, gan metāla virsmām.
Izmanto lielu, plakanu un koka virsmu slīpēšanai. Visbiežāk sastopama profesionālās rūpnīcās. Tā nodrošina ātru un precīzu darbu. Pērkot lentes slīpmašīnu, obligāti jāņem vērā braukšanas ātrums – tas var būt līdz 420 m. Otrais parametrs – lentes izmēri. Tās garums ietekmē ierīces darbību.
Domāta cilvēkiem, kuriem jau ir pieredze ar šādu aprīkojumu. Nepareizi lietojot leņķa slīpmašīnu, var ātri sabojāt koka virsmu. Izvēloties šādu modeli, obligāti jāpārbauda motora jauda un diska diametrs.
Ierīces jauda tieši ietekmē ierīces darba ātrumu un efektivitāti. Jo lielāka jauda, jo cietāku materiālu slīpmašīna var apstrādāt. Koka virsmām slīpēšanai pietiek ar līdz 1000 W jaudas modeli. Sarežģītiem darbiem ieteicami jaudīgāki aparāti. Cits jautājums ir barošanas veida izvēle. Visbiežāk izvēlas no elektrības tīkla barotos modeļus, kurus jāpiešķir elektrības tīklam. Tāpat var iegādāties pneimatiskās (izmanto saspiestu gaisu) vai hidrauliskās slīpmašīnas (izmanto pastāvīgas jaudas ūdens sūkni).