Preču katalogs

Alkometri

Filtrēt pēc Nodzēst filtrus

Cena
0 310
Ražotāji
vairāk mazāk
Filtrs

Alkometri 

Viens no galvenajiem indikatoriem, kā izvēlēties alkometru ir pēc lietošanas biežums. Alkometri, kas var veikt līdz 5 testiem dienā, ir individuālais alkometrs. Tādus parasti lieto sevis kontrolēšanai. Ja testa indikators ir līdz 50, tad tas ir īpašs un, ja šis indikators ir virs 50, tad tie ir profesionālie. Tādus pielieto policijas darbinieki vairāk. Īpašie alkometri nodrošina iespēju pārbaudīt vairākus cilvēkus vienā laika vienībā, tos parasti izmanto, lai kontrolētu vairāku vadītāju grupu pirms došanās ceļā. Toties profesionāli alkometri ļauj veikt straumēšanas testus. Protams, ir vienreizējais alkometra tests, bet tie testi parasti ir domāti tiem, kam ir jāsēžas pie stūres, bet viņi nav pārliecināti, ka  alkohols ir izgājis, tāpēc bieži vien iegādājas vienreizējos testus. Tāpēc ir jāizvērtē, kāds ir jūsu mērķis iegādājoties alkometru- retai, personīgai lietošanai, intensīvai slodzei. Ir jāsaprot vai tas ir vajadzīgs vienam vai vairākiem cilvēkiem, lai nekļūdīgi iegādātos sev piemērotu alkometru. 

Alkometram ir trīs sensoru veidi- pusvadītājs, fotometriskais, elektroķīmiski. Pusvadītājam ir īss reakcijas laiks, ērta lietošana, bieža kalibrēšana sensora īpašību izmaiņu dēļ  sanāk lielāka kļūda, apmēram 20%. Elektroķīmiskiem sensoriem mērīšanas process tiek veikts ar īpašu reaģentu, kurš var mijiedarboties tikai ar alkoholu. Tiem ir augsts un precīzs indikators, mazs enerģijas patēriņš, spēja kalibrēt vienu reizi gadā un reakcija ir tikai uz tvaikiem. Toties fotometriskie sensori izmanto spirta tvaiku infrasarkanās absorbācijas koeficientu. Šis sensora veids sniedz ātru rezultātu, ļoti laba precizitāte jutīgu sensoru dēļ, bet šos alkometrus ar fotometriskiem sensoriem var izmantot tikai laboratorijas apstakļos, jo šim sensoram indikatori ir atkarīgi no apkartējās vides temperatūras. 

Dažos alkometros ir tāda funkcija, kas palīdz noteikt to, vai cilvēks kuram pārbauda alkohola līmeni, cenšas imitēt elpošanu. Ja to dara, tad ierīce dod raksturīgu skaņas signālu, lai brīdinātu par to, ka tiek imitēta elpošana. Ir arī alkometri ar atmiņas funkciju, kas var parādīt iepriekšējos rezultātus. 

Lai alkometrs varētu sniegt precīzus rezultātus un lai to varētu izmantot vairākas reizes, tad cilvēkam ir jāiegādājas augstas kvalitātes alkometrs. Tas varētu izmaksāt dārgi, bet tomēr ir labāk ieguldīt naudu kvalitatīva alkometrā nekā maksāt sodu vai atvadīties no auto vadītāja apliecības, vai sliktākā gadījumā- iekļūt avārijā un zaudēt dzīvību. 

Alkometri nav tikai ierīces, kas var palīdzēt izvairīties no sodiem, bet arī uzturēt drošību uz ielām, tāpēc ir ļoti svarīgi iegādāties šoferiem alkometrus, sevis pārbaudei, lai neradītu dzīvībai bīstamas situācijas sev vai citiem. Ļoti labas atsauksmes ir par vienreizlietojamiem alkometriem, ļoti bieži šoferi tos izmanto pēc alkohola lietošanas, lai varētu saprast, vai viņi drīkst sēsties pie stūres. Tāpēc ir ļoti svarīgi apmeklēt interneta mājaslapu bigbox.lv, lai varētu atrast kādu no šī veida ierīcēm, kas būs vispiemērotākais kādam no šoferiem vai citiem cilvēkiem. Protams, tos, kurus var izmantot līdz 5 reizēm, tie ir lētāki, bet ar akcijas iespējām var iegādāties labākus un kvalitatīvākus alkometrus ilgākam laikam.