Informācija
Preču katalogs

Rekuperatori

Interneta veikalā Bigbox.lv Rekuperatori tiek pārdoti(-as) no tādiem slaveniem ražotājiem kā ZEHNDER, BLAUBERG, Mitsubishi, Recom, Mitsubishi Electric . Rekuperatori cenas sākas no 24,99 €. Interneta veikalā Bigbox.lv atradīsiet vairāk nekā 51 dažādu modeļu. Ar kreisajā pusē esošo filtru palīdzību jūs viegli varat mainīt vēlamos preču parametrus, lai pēc iespējas vieglāk atrastu sev piemērotāko produktu. Attiecīgo šīs kategorijas preci piegādāsim termiņā, kas norādīts pie preces.

Kas jāzina, izvēloties rekuperatoru 2024. gadā?

Mājas ventilācija ir daudz sarežģītāka, nekā varētu šķist pirmajā brīdī. Svaiga gaisa trūkums un nepietiekams skābekļa līmenis ir tikai daļa no problēmas. Iekštelpu gaiss parasti ir 2-5 reizes piesārņotāks nekā āra gaiss. Tā rezultātā daudzi cilvēki pat 90 % sava laika pavada vidē, kas viņiem ir kaitīga. Mūs pastāvīgi ieskauj augsta vīrusu, baktēriju, bīstamu organisko atvasinājumu, piemēram, formaldehīda, smalko un rupjo putekļu, ziedputekšņu, sporu un putekļu ērču izkārnījumu koncentrācija. Pat pilnīgi vesels cilvēks slikti vēdināmā vidē jūtas slikti, nemaz nerunājot par tiem, kas cieš no elpošanas ceļu slimībām un alerģijām. Turklāt nepareizi vēdinātā telpā uzkrājas mitrums, radot apstākļus pelējuma un pelējuma veidošanai. Šī problēma ir īpaši aktuāla jaunbūvēs.

Kāpēc dabiskā ventilācija nav perfekta?

Dabiskā ventilācija ir visvienkāršākais un lētākais iekštelpu ventilācijas risinājums, kas cilvēcei zināms kopš neatminamiem laikiem. Tomēr tai ir vairāki trūkumi. Dabisko ventilāciju nevar kontrolēt, un tā ir pilnībā atkarīga no laika apstākļiem.

Šāda ventilācija vislabāk darbojas, ja āra gaisa temperatūra ir zemāka par 12 °C. Lielā starpība starp āra un iekštelpu spiedienu tad nodrošina dabisku gaisa cirkulāciju pēc gravitācijas principa.

Lietuva atrodas mērenā klimata joslā ar lielām temperatūras svārstībām. Tas nozīmē, ka aukstajā sezonā esam spiesti atteikties no dabiskās ventilācijas priekšrocībām ar to saistīto siltuma zudumu dēļ, savukārt karstajos vasaras mēnešos mājoklī praktiski nenotiek gaisa apmaiņa.

Lai nodrošinātu vismaz nedaudz augstāku dabiskās ventilācijas līmeni, mums nākas ķerties pie pārbaudītās metodes - plaši atvērt logus vai tos hermetizēt. Tomēr tas nozīmē ievērojamu apkures rēķinu pieaugumu ziemā, kukaiņu invāziju vasarā un putekļu un netīrumu plūsmu telpā visa gada garumā. Turklāt trīs stundu vēdināšanas efekts ar atvērtiem logiem izzūd jau pēc pusstundas. Oglekļa dioksīdu, piesārņojošās vielas un lieko mitrumu no telpas var efektīvi izvadīt tikai ar nepārtrauktu ventilāciju.

Mehāniskās ventilācijas sistēma ar rekuperatoru var atrisināt šīs problēmas. Tā nodrošina atbilstošu ventilāciju, palīdz uzturēt optimālu mitruma līmeni, novērš piesārņotāju mēģinājumus iekļūt telpā un novērš siltuma zudumus. Šajā pārskatā mēs jums pastāstīsim, kā darbojas rekuperatori, un palīdzēsim izvēlēties pareizo rekuperācijas sistēmu.

Kā darbojas rekuperators?

Atšķirībā no dabiskās gravitācijas ventilācijas rekuperators nodrošina gaisa cirkulācijas kontroli un samazina apkures zudumus ziemā. No telpas izvadītais un telpā piegādātais gaiss plūst caur siltummaini, savstarpēji nesajaucoties. No ārpuses ieplūstošais gaiss tiek uzsildīts ar nosūces gaisu. Sasildītais gaiss iekļūst telpā bez papildu enerģijas izmaksām. Rezultātā apkures izmaksas mājā ar rekuperatoru ir līdz pat 20 % zemākas salīdzinājumā ar dabiski vēdināmu telpu.

No kā sastāv siltuma rekuperators?

Rekuperators vienlaikus saskaras ar diviem konfliktējošiem uzdevumiem. Tam telpā jāievada svaigs gaiss, vienlaikus uzturot stabilu temperatūru un mitruma līmeni. To palīdz panākt daudzpakāpju konstrukcija.

Ventilatori

Lielākajai daļai rekuperatoru ir divi elektriskie ventilatori. Viens ventilators iesūc gaisu no ārpuses un caur rekuperatora mehānismu iepludina to telpā, bet otrs ventilators vienlaikus izsūc gaisu, kas jau ir bijis telpā, un izvada to ārā. Elektromotora kvalitāte nodrošina rekuperatora klusu, vienmērīgu un efektīvu darbību un liecina par sistēmas kvalitāti.

Siltummainis

Siltummainis ļauj nodot iekštelpu gaisa siltumu aukstajam gaisam, kas ieplūst no ārpuses. Tas ir visefektīvākais, ja āra temperatūra ir virs 0 °C. Kad termometra stabiņš nokrītas zem -15 °C, siltuma zudumus vairs nevar pilnībā novērst, bet rekuperators tad novērš aukstā gaisa strāvu veidošanos un ūdens kondensāciju. Skarbos vides apstākļos rekuperatoram var palīdzēt āra gaisa piedevas, piemēram, elektriskās markīzes, ūdens radiatori vai pat pazemes cauruļvadu sistēmas.

Gaisa filtri

Rekuperatoriem ir filtri, kas ir uzstādīti pieplūdes un nosūces gaisa cauruļvados un attīra gaisu, kas ieplūst telpā un izplūst no tās. Filtri ir iedalīti klasēs atkarībā no aizturēto daļiņu lieluma. Tos var arī tīrīt un nomainīt. Augstas klases filtrus parasti nomaina, jo tīrīšana neļauj tiem pilnībā atjaunot sākotnējo efektivitātes līmeni. Filtru izmaksas veido ievērojamu daļu no rekuperatora ekspluatācijas izmaksām.

Korpuss

Šī rekuperatora sistēmas daļa savieno gaisa vadus, filtrus un siltummaini. Šai šķietami nenozīmīgajai aprīkojuma daļai ir ļoti svarīga loma rekuperatora darbībā. Tai ir jānodrošina iekārtas klusa darbība un siltumizolācija. Tāpēc kvalitatīvam korpusam jābūt ar daudzslāņu konstrukciju, kuras dobumiem jābūt aizpildītiem ar kvalitatīviem izolācijas materiāliem. Ražotāji piedāvā dažādu izmēru, sastāvu un uzstādīšanas veidu korpusi, kas jāizvēlas atbilstoši individuālajām vajadzībām. P, H un V izmanto uz grīdas montējamiem, horizontāliem un vertikāliem korpusiem.

Apvadvārsts

Apiet siltummaini, lai āra gaiss nonāktu tieši telpā un iekštelpu gaiss tiktu izvadīts uz āru. Šo apiešanas sistēmu galvenokārt izmanto vasarā, kad āra temperatūra ir vienāda ar iekštelpu temperatūru un sasniedz 21-22 °C. Ir ļoti svarīgi, lai šī funkcija darbotos automātiski, jo mainīgā klimatā to nav ērti veikt manuāli.

Aksesuāri

Rekuperācijas sistēmai var būt papildu detaļas. Atkarībā no prasībām to var aprīkot ar gaisa priekšsildīšanas elementiem, temperatūras, mitruma vai CO₂ sensoriem. Dažiem modeļiem tie ir jau komplektācijā, taču bieži vien ražotājs atstāj iespēju pievienot nepieciešamos piederumus pamatkomplektācijā.

Vadība

Rekuperatora vadības panelis ļauj kontrolēt sistēmā notiekošos procesus. Var regulēt ventilatoru ātrumu un sinhronizēt pieplūdes un nosūces gaisa plūsmas. Lai izmantotu rekuperatora sistēmas papildu sensoru, priekšsildīšanas un automātisko funkciju priekšrocības, ir nepieciešams gudrs, jaudīgs un dārgāks vadības panelis.

Dažādi rekuperatoru veidi

Ražotāji piedāvā rekuperatorus ar plākšņu un rotācijas siltummaiņiem. Šeit mēs jums pastāstīsim, ar ko tie ir īpaši?

Plākšņu rekuperatori

Tie ir vispopulārākie rekuperatori, pateicoties to pievilcīgajai cenai un vienkāršajam dizainam. Tie nodrošina tīru iekštelpu gaisu un atgriež līdz pat 75 % siltuma. Lētākajiem modeļiem ir plākšņu siltummaiņi, kam ir tendence sausināt iekštelpu gaisu. Tāpēc tiem nepieciešama kondensāta novadīšana, lai kontrolētu uzkrāto lieko mitrumu. Šo problēmu var atrisināt, izvēloties plākšņu siltummaini ar entalpijas membrānu. Tas neizžāvē gaisu, palīdz uzturēt nemainīgu mitruma līmeni un neprasa papildu kondensāta novadīšanu. Pastāvīgie siltummaiņi ir dārgāki par plastmasas siltummaiņiem, to efektivitāte ir par vairākiem procentiem zemāka un tie ekspluatācijas laikā nodilst.

Rotācijas rekuperatori

Tas ir optimāls risinājums mūsu klimata zonā, kur svarīgs ir izmērs un maksimāls enerģijas ietaupījums. Šis rekuperatora veids atgūst līdz pat 85 % siltuma un ir īsāks nekā plākšņu rekuperators. Rotējošā konstrukcija nesalst aukstā laikā, neizžāvē gaisu, nav nepieciešama kondensāta novadīšana un nav nepieciešama nosūces gaisa papildu sildīšana. Tomēr rotācijas rekuperatora mehānismam ir nolietojamas kustīgās daļas (gultnis, motora birstes, siksnas piedziņa), kuru apkope izmaksā papildus.

Rekuperators dzīvoklim vai atsevišķām telpām

Standarta rekuperācijas sistēmas aizņem daudz vietas un nav piemērotas dzīvokļiem un nelielām telpām. Šādos gadījumos ārsienā izurbtā ventilācijas caurumā var uzstādīt mini rekuperatorus. Šāda iekārta aizņem maz vietas un neietekmē ēkas izskatu. Izvēloties mini rekuperatoru, īpaši svarīgi ir ņemt vērā telpas lielumu, kurai tas paredzēts, trokšņa līmeni un elektroenerģijas patēriņu.