Informācija
Preču katalogs

Kā izvēlēties klaviatūru un peli?

Nav noslēpums, ka COVID-19 dēļ datorspēļu popularitāte ir ievērojami pieaugusi, un arī darbs no mājām ir kļuvis populārāks. Bieži lietojot datoru, ārkārtīgi svarīgi ir izvēlēties ērtus un ergonomiskus aksesuārus, īpaši klaviatūru un peli.

Kuru klaviatūru izvēlēties?

Dažāda veida klaviatūras ir pielāgotas dažādām aktivitātēm, tādēļ klaviatūra jāizvēlas atbilstoši tās lietošanas veidam. Ja daudz rakstāt vai patīk pavadīt laiku internetā, jums pietiks ar vienkāršu membrānas klaviatūru. Un, lai rakstīšana būtu ērtāka, iesakām iegādāties klaviatūru ar plaukstas balstu, kas palīdz noturēt rokas ergonomiskā stāvoklī. Ir vērts atzīmēt, ka bezvadu klaviatūras kļūst par arvien populārāku izvēli darbam.

Vai jums nav liela rakstāmgalda vai varbūt uz tā glabājat daudz aprīkojuma un nepietiek vietas klaviatūrai? Daži klaviatūras modeļi ir optimizēti, lai tie būtu pēc iespējas mazāki. Piemēram, tiek sašaurinātas malas vai noņemta ciparu klaviatūra (tā sauktā 75% klaviatūra). Vai domājat, ka pēdējā klaviatūra jums nederēs, jo jums bieži ir jāievada cipari? Nav problēma! Jūs varat iegādāties papildu piederumu - ciparu tastatūru, kuru nepieciešamības gadījumā varat savienot ar datoru.

Ja bieži spēlējat datorspēles, iesakām iegādāties mehānisko klaviatūru. Šāda veida klaviatūra ir ātra un precīza. Un darbosies tikpat precīzi un ātri, pat ja vienlaikus nospiežat vairākus taustiņus.

Vai vēlaties klusu klaviatūru vai arī vēlaties skaidri dzirdēt katru taustiņu nospiešanu? Dažādi pogu slēdži palīdzēs padarīt pogas nospiešanu klusāku vai skaļāku. Slēdži parasti tiek iedalīti trīs apakšgrupās – lineārie, taustāmie un klikšķinošie. Iespējams, visskaļākie slēdži ir klikšķinoši zili (zili slēdži, līdzvērtīgi Razer klaviatūrai – zaļi slēdži), bet klusākie – taustāmi brūni un lineāri sarkani (brūni slēdži, sarkani slēdži (piemēram, Cherry MX Red), līdzvērtīgi Razer klaviatūrām – dzelteni slēdži).

Jaunums klaviatūru pasaulē – optiskie pogu slēdži. Tiem ir kustīgas daļas un tādas pašas fiziskās īpašības kā standarta mehāniskajiem slēdžiem. Būtiskākā atšķirība ir tā, ka klikšķi tiek reģistrēti nevis ar fizisku kontaktu, bet gan ar infrasarkano signālu. Tas nozīmē, ka klikšķus sistēma reģistrē ātrāk.

Kā izvēlēties peli?

Pele, iespējams, ir vissvarīgākais datora aksesuārs, jo no tās ir atkarīga produktivitāte, komforts un precizitāte. Bet kuru peli izvēlēties?

Varbūt vissvarīgākais ir ņemt vērā ergonomiku: peles izmēru, formu, komfortu. Pirms peles iegādes ieteicams to notestēt un, ja tas nav iespējams, iegādāties līdzīgu modeli vai apskatīt citu lietotāju atsauksmes internetā.

Ir arī ļoti svarīgi ņemt vērā peles DPI, kas nosaka, cik ātri peles rādītājs pārvietojas. Jo augstāks DPI, jo ātrāk kursors pārvietosies ekrānā. Lielākajai daļai lietotāju ir piemērota pele ar 800-2000 DPI. Peles ar augstāku DPI ir aktuālas tiem, kam patīk spēlēt datorspēles, kurām nepieciešama ārkārtīgi augsta precizitāte un jutība. Perfekta - pele ar regulējamu DPI.

Optiskās peles ir nedaudz precīzākas, taču tās ieteicams izmantot uz peles paliktņa vai nespīdīgas virsmas. Tobrīd lāzerpelēm lietošanas virsmai nav nozīmes, taču šīm pelēm ir augstāks DPI, tāpēc tās ir jutīgākas.

Precizitātes ziņā vadu peles ir precīzākas nekā bezvadu peles, taču, attīstoties tehnoloģijām, atšķirība ir gandrīz nemanāma, it īpaši, ja pele izmanto 2,4 Hz pielikumu. Tiesa, pērkot bezvadu peli, vajadzētu pievērst uzmanību, vai tai ir integrēts akumulators un tā ir uzlādējama.

Datorspēļu faniem paredzētajām pelēm sānos parasti ir papildu pogas, kurām var piešķirt funkcijas, kas atvieglo noteiktas darbības spēles laikā. Arvien biežāk darbam paredzētajām pelēm ir arī papildu pogas, kas optimizē darba ātrumu.

Lai iegādātos klaviatūru un peli, kas atbilst visām jūsu cerībām, vispirms ir jāapsver darbības, kuras veicat datorā, un jāizlemj, kuras funkcijas jums ir vissvarīgākās. Kad esat izlēmis, kāda funkcionalitāte jums ir nepieciešama, noteikti ņemiet vērā ergonomiku un resursus, kas jums jau ir – peles paliktnis, galda virsma, rakstāmgalda izmērs utt. Protams, neaizmirstiet arī par dizainu – galu galā patīkamāk ir izmantot pievilcīgus priekšmetus.