Informācija
Preču katalogs

Planšetdatori

Planšetdatoru veidi

Visi planšetdatori var izveidot savienojumu ar internetu, izmantojot Wi-Fi, taču mobilie modeļi ļauj izmantot arī 4G vai 5G mobilā interneta savienojumus. Šādi savienojumi ļauj ikvienam apmeklēt tīmekli un pārbaudīt e -pastus, atrodoties ārpus mājas. Tomēr šāda veida planšetdatori ir dārgāki. Turklāt jums būs jāmaksā par izmantotajiem mobilajiem datiem (parasti izmantojot ikmēneša plānu). Tomēr, kuru izvēlēties atsaucoties uz jūsu vajadzībām?

Kāda ir atšķirība starp Wi-Fi un 4G vai 5G planšetdatoriem?

Abiem planšetdatoru veidiem ir plusi un mīnusi.

Wi-Fi planšetdatora plusi un mīnusi

Plusi:

·         Plašāka  izvēle;

·         lētāk nekā 4G un 5Gi;

·         nav jāuztraucas par mobilo datu maksu

Mīnusi:

·         ierobežots interneta savienojums, atrodoties ārpus mājas Wi-Fi tīkla;

4G un 5G planšetdatoru plusi un mīnusi

Plusi:

·         Spēj izveidot savienojumu ar internetu, atrodoties prom no Wi-Fi tīkla;

·         4G un 5G savienojumi var būt ātrāki nekā bezmaksas Wi-Fi savienojumi kafejnīcās

Mīnusi:

·         mazāka izvēle;

·         dārgāki;

·         jāmaksā par mobilo datu plānu;

·         izmantojot 4G vai 5G, akumulators var izlādēties ātrāk

Tikai Wi-Fi planšetdatori: vai tie ir pietiekami labi?

Atsauksmes norāda, ka lielākajai daļai cilvēku atbilde, iespējams, ir “jā”. Planšetdatori, kuriem ir tikai Wi-Fi savienojums, ir visizplatītākais veids. Wi-Fi “tikai” ir mazliet nepareizs nosaukums, jo tiem ir arī Bluetooth savienojums. Tomēr tiem trūkst 4G/5G (pazīstams arī kā “šūnu” vai LTE) savienojuma. Ja plānojat planšetdatoru galvenokārt izmantot mājās vai darbā, jums būs piemērots tikai Wi-Fi modelis.Parasti visi planšetdatori ir arī triecienizturīga dizaina.

Šie planšetdatori ir lētāki un labāk piemēroti bērniem, un jums nav jāuztraucas par datu maksu vai mobilā tīkla pārklājumu. Jums nevajadzētu aprobežoties tikai ar planšetdatora izmantošanu mājās vai birojā; Wi-Fi savienojumi ir pieejami arī daudzās citās vietās, sākot no kafejnīcām un bibliotēkām līdz vilcieniem un lielveikaliem. Bieži vien savienojums ir bez maksas. Un, protams, jūs joprojām varat baudīt planšetdatoru bezsaistē. Satura, piemēram, e -grāmatu un filmu lejupielāde pirms laika, palīdzēs izklaidēties, savukārt daudzas lietotnes darbosies labi, ja nebūs piekļuves internetam, piemēram, lietotnes zīmēšanai.

4G un 5G planšetdatori: iegūstiet internetu jebkurā vietā

Tāpat kā viedtālruņi, arī planšet dators ir ar sim karti, lai jūs varētu izveidot savienojumu ar mobilo internetu. Galvenā 4G vai 5G mobilā planšetdatora iegādes priekšrocība ir ērtības: planšetdatorā varat izveidot savienojumu ar internetu jebkurā vietā (vai gandrīz jebkurā vietā). Tomēr jums būs tādi paši ierobežojumi kā 4G/5G viedtālrunim - ja jūsu vietā nav mobilā signāla, nevarēsiet izveidot savienojumu. 4G un 5G planšetdatoros ir arī bezvadu internets, tādēļ, ja jums nav mobilā datu signāla, bet atrodaties bezvadu tīkla tuvumā, jums nav jāuztraucas. 4G un 5G savienojumi var būt arī daudz ātrāki nekā bezmaksas Wi-Fi savienojumi, piemēram, kafejnīcās, krodziņos un kempingos, tādēļ, ja vēlaties visu laiku ātru internetu, ir jāņem vērā mobilās planšetdatora izvēle.

Vēl viena lieta, par ko domāt, ir akumulatora darbības laiks un grafiskā karte. Planšetdatoram, kas savienots, izmantojot 4G vai 5G, tiks patērēts vairāk akumulatora enerģijas nekā planšetdatoram ar klaviatūru, kas ir savienots, izmantojot Wi-Fi, lai gan tas var būt labāks risinājums nekā viedtālruņa akumulatora izlādēšana, piesaistot planšetdatoru pie tā. Interneta akcija noteikti spēs jums sniegt labāko variantu un cena būs lētāka nekā pērkot veikalā uz vietas.