Informācija
Preču katalogs

Baterijas

Citas kategorijas: Lādējamās baterijas

Produktu filtrs

Cena
Ražotāji
vairāk mazāk
Spriedze
Filtrs

Preču filtrs Izdzēst filtrus

BUJ

Šajā kategorijā mums ir vairāk nekā 114 preču, un to cenas sākas no 0.99 Eur
Preču piegāde parasti notiek 1-3 darba dienu laikā. Konkrētāku termiņu atradīsiet blakus konkrētajam produktam.

Bateriju vēsture un attīstība

Baterijas mūsdienās ir tik visuresošas, ka mēs nevarētu iedomāties savu dzīvi bez tām un mums pat bieži vien aizmirstās, cik daudz ikdienā tiek izmantotas dažādu veidu baterijas. Akumulators būtībā ir ierīce, kas uzglabā ķīmisko enerģiju, kas tiek pārveidota par elektrību. Vienkāršāk sakot, jebkura  baterija ir mazs ķīmisks reaktori, kurš  rada enerģētiskus elektronus, kas ir gatavi plūst caur ārējo ierīci un to darbināt.

Baterijām ir iespadiīga vēsture. 1938. gadā Bagdādes muzeja direktors muzeja pagrabā atrada to, ko mūsdienās dēvē par "Bagdādes bateriju". Veicot analīzi, atklājās, ka tā ir sena, ap 250. gadu p.m.ē. un Mezopotāmijas izcelsmes. Amerikāņu zinātnieks un izgudrotājs Bendžamins Franklins pirmo reizi lietoja terminu "akumulators" 1749. gadā, kad viņš eksperimentēja ar elektrību. Taču pirmo īsto akumulatoru, kādu mēs to pazīstam šodien, izgudroja itāļu fiziķis Alesandro Volta 1800. gadā. Voltā sakrauti vara (Cu) un cinka (Zn) diski, kas atdalīti ar drānu.

Taču, kopš tā laika mēs esam daudz progresējuši kā sabiedrība un tehnoloģijas ir mainījušas mūsu dzīvi pavisam. Mūsdienās akumulatori ir dažādu izmēru diapazonā, sākot no lieliem megavatu izmēriem, kas uzglabā enerģiju no saules paneļiem vai apakšstacijām, līdz pat sīkām baterijām, piemēram, pulksteņu darbināšanai. Mūsdienās populārākie bateriju izmēri saimniecības lietošanai noteikti ir aa un aaa, kuras izmanto, piemēram, pultīs. Izdevīgākā cena dažādām baterijām pieejama interneta akciju piedāvājumos.

Populāri bateriju veidi

Dažādas ķīmiskās sastāvdaļas baterijās piedāvā unikālas priekšrocības atkarībā no paredzētās lietošanas vietas. Tāpēc izvēloties lipo bateriju jāpatur prātā, kur tās tiks izmantotas.

Litija baterijas

Litija baterijas ir viens no visbiežāk izmantotajiem veidiem. Tās piedāvā vislielāko enerģijas blīvumu, kas nozīmē, ka uzglabā vairāk enerģijas nekā citas baterijas, piemēram, sārma. Litija baterijas tiek pārdotas tikai AA, AAA un 9V izmēros; tomēr to mAh nominālvērtība pārsniedz jebkuru citu neuzlādējamu akumulatoru.

Sārma baterijas

Sārma baterijas ir ekonomiskas, viegli iznīcināmas un ļoti populāras. To ietilpība parasti pārsniedz 2500 mAh, kas ir lieliski piemērota ierīcēm ar mērenu lietojumu.

Cinka oglekļa baterijas

Cinka oglekļa baterijas ir ārkārtīgi lētas, taču tām ir ļoti zems enerģijas blīvums. Bieži vien šīs baterijas nespēs nodrošināt pietiekami daudz jaudas ierīcei ar lielu enerģijas patēriņu.

Sudraba oksīda baterijas

Sudraba oksīda baterijas parasti izmanto rokas pulksteņos un citās mazās ierīcēs. Tā kā akumulators ir izgatavots no īsta sudraba, tas bieži tiek pārdots tikai mazās krona baterijās, kur sudraba daudzums ir nenozīmīgs attiecībā pret produkta kopējām izmaksām, lai varētu bateriju pārdot lētāk.

Litija jonu

Litija jonu lādējamās baterijas, kuras bieži dēvē arī par li ion, ir populārākās un regulāri lietotās baterijas mūsdienu pasaulē. Šādas baterijas tiek izmantotas telefona un datora darbināšanai. Šīs baterijas ir atkārtoti uzlādējamas, un tās var uzlādēt atkal un atkal. Nav nepieciešama regulāra apkope, un tās nodrošina ārkārtīgi augstu enerģijas blīvumu.

NiCd

NiCd lādējamās baterijas vai niķeļa kadmijs ir populāra izvēle rotaļlietām, digitālajām kamerām vai citām ierīcēm ar lielu enerģijas patēriņu, piemēram, lukturīšiem. Tās pieejamas standarta izmēros, piemēram, AA, AAA, C un 9V. NiCd baterijas ir unikālas salīdzinājumā ar citām baterijām, piemēram, sārma, jo tās uztur vienmērīgu spriegumu, līdz izlādējās.

NiMH

Lādējamām NiMH baterijām ir augsts enerģijas blīvums, bet tās var uzlādēt tikai aptuveni 500 reizes. Šīs nebūs labākā izvēle tādām iekārtām kā dūmu signalizācija, TV tālvadības pults vai pulksteņi.