Informācija
Preču katalogs

Zāles pļāvēji roboti

Interneta veikalā Bigbox.lv Zāles pļāvēji roboti tiek pārdoti(-as) no tādiem slaveniem ražotājiem kā Gardena, Worx, Greenworks, Bosch, Yard Force . Zāles pļāvēji roboti cenas sākas no 13,38 €. Interneta veikalā Bigbox.lv atradīsiet vairāk nekā 54 dažādu modeļu. Ar kreisajā pusē esošo filtru palīdzību jūs viegli varat mainīt vēlamos preču parametrus, lai pēc iespējas vieglāk atrastu sev piemērotāko produktu. Attiecīgo šīs kategorijas preci piegādāsim termiņā, kas norādīts pie preces.

Kā izvēlēties robotizētu zāles pļāvēju?

Dzīve ir pārāk laba, lai to izniekotu, pļaujot zālienu pie mājas. Neatkarīgi no tā, cik reižu jūs to darīsiet, tas ataugs. Par laimi, ir veids, kā izbaudīt brīvo laiku bez mājas darbu nastas. To sauc par robotizētu zāles pļāvēju. Šis palīgs nav lēts un sākumā var būt nedaudz kaprīzs. Taču, tiklīdz esat pārvarējuši sākotnējo uzstādīšanas un plānošanas posmu, tas atmaksāsies ar smagu darbu un pastāvīgu zāliena kopšanu.

Kas ir zāliena pļaušanas robots?

Robotizēts zāles pļāvējs ir daudz mazāka ierīce nekā parastais zāles pļāvējs. Darbības laikā to darbina akumulators. Robots sastāv no galvenā pļaujmašīnas bloka un uzlādes stacijas. Tam nav tvertnes nopļautajai zālei. Jūsu zemes gabalā zāle tiks pļauta pietiekami bieži un pietiekami smalki, lai sabirušās zāles stiebri un lapas nokristu pie auga saknēm un laika gaitā kļūtu par mēslojumu. Šāda pļaušanas metode atrisina vairākas problēmas: tā neļauj augsnei sasmērēties, nostiprina zālienu, vienkāršo robotizētā zāles pļāvēja konstrukciju un novērš nepieciešamību veikt papildu apkopi, lai atbrīvotos no uzkrātās zāles.

Kas jāzina, izvēloties robotizēto zāles pļāvēju?

Jūs esat nolēmis iegādāties robotizētu zāles pļāvēju. Tad esiet gatavi, ka jūsu nākamais mājasdarbu partneris izvirzīs dažus nosacījumus.

Cena

Salīdzinot ar lielāko daļu parasto zāles pļāvēju, roboti ir diezgan dārgi. Turklāt vismaz ieviešanas sākumposmā diez vai varēsiet iztikt bez parastā zāles pļāvēja.

Zāliena lielums

Robotizētais zāles pļāvējs ir piemērots zālieniem līdz 5000 kvadrātmetru platībā. Izvēlieties modeli atbilstoši sava zāliena lielumam un zemes gabala formai.

Zemes gabala reljefs

Ja jūsu zemes gabals ir kalnains, izvēlieties jaudīgāku, četru riteņu, priekšējo riteņu vai visu riteņu piedziņas modeli, kas spēj pārvarēt līdz pat 45% stāvas nogāzes.

Uzstādīšanas posms

Sākumā zāliens būs pienācīgi jāsagatavo: jāiezīmē zemes gabala perimetrs, jāuzstāda uzlādes stacija, jānopļauj augsta zāle un jāsagatavo zāliena uzturēšanas grafiks.

Ar ko sākt?

Pērkot robotizēto zāles pļāvēju, iepakojumā atradīsiet galveno pļaušanas ierīci, uzlādes staciju un kontūrkabeli, kas iezīmē jūsu zemes gabala robežas. Šis kabelis ir savienots ar uzlādes staciju, un tas būs jāuzstāda tā, lai robots zinātu zāliena robežas un varētu atgriezties uzlādes stacijā, kad akumulators izlādējas. Uzlādes stacijai jāatrodas uz līdzenas zemes, tuvu elektrības rozetei un 1-2 metru attālumā no kokiem, krūmiem un citiem šķēršļiem. Izvairieties no asiem stūriem, iezīmējot laukuma robežas, un atstājiet pietiekami daudz vietas, lai robots varētu apgriezties.

Kad laukums un uzlādes stacija ir pienācīgi sagatavoti, mobilajā ierīcē iebūvētajā vadības panelī būs jāiestata darba grafiks un vēlamais zāles augstums, lai robots zinātu, ko un kad pļaut. Salīdzinot ar parastajiem zāles pļāvējiem, roboti nav tik jaudīgi, tāpēc zāles augstums lietošanas sākumā var būt nepārvarams šķērslis. Šādā gadījumā platību var nākties pļaut ar rokām.

Tagad varat atbrīvot zvēru! Pirmajās dienās un nedēļās vērojiet, kā tas tiek galā ar saviem uzdevumiem. Pārbaudiet, vai robots labi atpazīst zemes gabala robežas, nekur neaizķeras, vienmērīgi pļauj pa visu zemes gabalu un strādā ar pareizo intensitāti. Novērsieties arī no priekšmetiem, kurus robota asmeņi var sabojāt, piemēram, bērnu rotaļlietām, un ierobežojiet tā kontaktu ar mājdzīvniekiem.

Vēlāk varat atpūsties, jo robotizētais zāles pļāvējs tagad varēs strādāt pats. Vienkārši laiku pa laikam paskatieties uz asmeņiem un, ja nepieciešams, noņemiet ieķērušos zāles atliekas. Pļaušanas asmens, kas maksā no 15 līdz 20 eiro, ir jānomaina reizi sezonā. Daži modeļi informē īpašnieku, izmantojot viedo lietotni. Vairumā gadījumu šo procedūru var veikt bez papildu rīkiem. Ja asmeņi ir atdalījušies priekšlaicīgi, nomainiet tos, negaidot, kamēr būs nostrādātas nominālās 200 darba stundas.

Kā robots nosaka zāliena robežas?

Kad jaunais robots ieradīsies jūsu mājās, jums būs jāatzīmē zāliena robežas, izmantojot kontūru auklu. Daži ražotāji ļauj to ierakt augsnē, bet vairumā gadījumu vads tiek uzstādīts uz virsmas, izmantojot īpašus tapas.

Ir daži robotizēti zāles pļāvēji, kuriem šis cilpas vads nav nepieciešams, taču tādu ir ļoti maz. Tie arī mazāk spēj pārvietoties pa sarežģītākas formas zemes gabaliem. Kontūru vads nav labi redzams, tāpēc, pareizi uzstādīts, tam nevajadzētu traucēt. Dažos modeļos tiek izmantots arī papildu virziena vads, kas noderēs, ja robotam būs jāatrod šauras ejas starp dažādām zāliena vietām.

Vai robotizētais zāles pļāvējs ir skaļš?

Robotizētais zāles pļāvējs nav ļoti trokšņains radījums. Klusākie modeļi rada tikai 47 dB skaņu, kas ir līdzvērtīga ielas troksnim vai klusai sarunai. Maz ticams, ka tā būs kaitinoša, jo īpaši, ja atrodaties zināmā attālumā no lāpstiņām. Tomēr ir daži modeļi, kas var trokšņot līdz pat 70 dB un radīt veļas mašīnai līdzīgu skaņu. Ja jums ir svarīgas labas attiecības ar kaimiņiem, nevajadzētu ļaut šādai ierīcei ganīties vēlajos vakaros un brīvdienās, kad visi kļūst alerģiski pret troksni. Tomēr klusākie modeļi var brīvi strādāt ne tikai dienā, bet arī naktī.

Galvenie parametri un raksturlielumi

Viedā lietotne un bezvadu savienojamība

Robota pamatfunkcijas var vadīt, izmantojot uz korpusa esošās pogas, taču daudz vienkāršāk ir izmantot lietotni. Lielākā daļa ražotāju piedāvā lietotnes Android un iOS ierīcēm. Jo autonomāks ir robots, jo retāk ir jāizmanto lietotne. Piemēram, ja tas ir aprīkots ar lietus sensoru, jums pašiem nebūs jāmaina grafiks, lai robots nenogurtu, tērējot laiku slapjā zālē.

Dažas lietotnes ļauj iestatīt dārza karti, sniedzot precīzu maršrutu, lai robotam tas nebūtu jāveido izmēģinājumu un kļūdu ceļā.

Diemžēl ne viss ir tik rožains, kad runa ir par viedajiem darbarīkiem. Dažas lietotnes darbojas tikai Apple vai Android ekosistēmās. Citas var izmantot tikai lēnu, maza darbības rādiusa Bluetooth, nevis daudz ērtāko Wi-Fi, tāpēc, lai sazinātos ar robotu, jums būs jāatrodas tā tuvumā. Dažos gadījumos lietotne var būt maksas vai ar maksas pakalpojumiem.

Zāliena lielums

Jaudīgākie robotizētie zāles pļāvēji var apstrādāt 5000 kvadrātmetru lielu zālienu, bet citi var apstrādāt 250 kvadrātmetru lielu zemes gabalu. Mūsu veiktie testi parādīja, ka ražotāja norādītie skaitļi ir precīzi robotizētā zāles pļāvēja iespēju robežās. Izvēloties ierīci, jums ir reālistiski jāizvērtē savas vajadzības. Pretējā gadījumā var rasties problēmas. Piemēram, ja izvēlaties nepietiekami jaudīgu zāles pļāvēju, tam var nepietikt vadu, lai iezīmētu zāliena perimetru, vai arī akumulatoram var pietikt enerģijas, lai aizvestu robotu līdz otram zemes gabala galam, bet nepietiek, lai atgrieztos atpakaļ. Ražotāji parasti iesaka iegādāties robotu, kas spēj tikt galā ar nedaudz lielāku zemes gabalu nekā jūsu zemes gabals.

Apskatīt piedāvājumus

Nogāzes un nelīdzeni zālieni

Robotizēto zāles pļāvēju darbina autonoms akumulators, un aiz tā muguras nav cilvēka, kas uzraudzītu tā virzību augšup pa nogāzēm vai nelīdzenu zemi. Pārāk vājš vai nepietiekoši aprīkots robots var nodarīt lielu kaitējumu zālienam, slīdot lejup pa nogāzi, tāpēc, izvēloties robotizētu zāles pļāvēju, ir svarīgi pārliecināties, vai tas spēs pārvarēt visas zemes gabalā esošās kalnainās un lejupejošās nogāzes.

Robotizētā zāles pļāvēja specifikācijās ir norādīts maksimālais kalna kāpuma procents, ko tas var pārvarēt. Daži modeļi var pārvarēt tikai nelielus slīpumus. Tiem var būt nepieciešama arī plakana paātrinājuma zona kalna lejasdaļā.

Robotizēti zāles pļāvēji var pārvarēt līdz pat 45% stāvas nogāzes.

Vēl viens robotizētā zāles pļāvēja ienaidnieks ir bedres nelīdzenā zālienā. Šos laukumus robots ne vienmēr veiksmīgi pļauj (jo īpaši, ja šajās bedrēs sāk uzkrāties ūdens). Saskaroties ar šādu situāciju, varat izvēlēties vienu no vairākām iespējām:

  • aizpildīt un izlīdzināt padziļinājumu

  • uzstādiet barjeru ap to

  • uzstādiet sensoru, lai liktu robotam apiet bīstamo zonu.

Sensori

Lietus sensors

Neviens zāles pļāvējs labi nepļauj slapju zāli, un robotizētie zāles pļāvēji nav izņēmums. Dažiem modeļiem lietus sensors tiek piedāvāts kā papildaprīkojums, bet citiem tas ir standarta aprīkojumā. Atkarībā no zīmola un modeļa lietus sensors tiek aktivizēts dažādos veidos. Ja robots konstatē lietu, tas var izlaist plānoto pļaušanu vai arī paziņot jums un pajautāt, vai vēlaties turpināt pļaušanu pēc grafika.

Šķēršļu sensors

Daudzi robotizētie zāles pļāvēji ir aprīkoti ar sensoriem, kas ļauj noteikt šķēršļus ceļā. Ja pagalmā ir koki, krūmi vai citi objekti, kurus nav iespējams noņemt, pirms pļaujmašīna sāk darbu, šie sensori palīdzēs tos noteikt un apbraukt, līdzīgi kā robotizētais putekļu sūcējs to dara jūsu mājās.

Kalna sensors

Palīdz novērtēt robota slīpuma leņķi un izvēlas pareizo darbības režīmu.

Daudzzonu pļaujmašīnas

Vai vēlaties, lai jūsu robotizētais zāles pļāvējs pļauj vairākas dažādas zāliena zonas? Jums var būt nepieciešams vairāku zonu zāles pļāvējs. Jums būs nepieciešams manuāli pārvietot robotizēto zāles pļāvēju no vienas zonas uz citu, jo šīs ierīces vēl nav pietiekami gudras, lai patstāvīgi pārvietotos pa jūsu pagalmu.

Akumulatora darbības laiks

Akumulators ir dārgākā jebkura zāles pļāvēja daļa, un tā jauda ir atkarīga no tā, cik lielu zāliena platību tas darbības laikā aptver. Pirms iegādāties robotu, ir vērts noskaidrot, vai ražotājs piedāvā rezerves akumulatorus un cik tie maksā. Ja akumulators iziet no ierindas, ierīces remonts var būt ļoti dārgs vai pat neiespējams. Tāpat kā visu litija jonu akumulatoru, arī robotizēto zāles pļāvēju akumulatora ietilpība laika gaitā sāk samazināties, tāpēc robots arvien biežāk atgriezīsies uzlādes stacijā, lai papildinātu enerģijas rezerves.

Kvalitatīva robotizēta zāles pļāvēja akumulatora darbības laiks ir vismaz 2-5 gadi. Tomēr tas ir atkarīgs no daudziem vides apstākļiem, piemēram, karstuma un aukstuma, lietus un tiešiem saules stariem, kā arī no tā, cik bieži jūsu robotam nepieciešams pļaut zāli.

Vai robotizētie zāles pļāvēji ir drošas ierīces?

Katrs ražotājs brīdina, ka mājdzīvniekus un bērnus nedrīkst atstāt bez uzraudzības robota darba zonā neatkarīgi no tā, vai ierīce tiek vai netiek lietota. Robotizētajiem zāles pļāvējiem ir daudz iebūvētu drošības funkciju, tomēr ir svarīgi ievērot instrukcijā sniegtos norādījumus.

Robotizēto zāles pļāvēju ražotāji