Ikvienam, kurš nav fotogrāfēšanas profesionālis, labākās bildes parasti ir uzņemtas nejauši. Kaut kādā veidā ir izdevies trāpīt pareizajā leņķī, uztvert perfektu kadru un gaismu fotogrāfēšanas brīdī. Bet, ikviens var pilveidot savas prasmes un iemaņas, un, ar dažiem knifiņiem, padarīt savas foto prasmes daudz spožākas. Tev nav nepieciešams jauns un dārgs fotoaparāts, jo mūsdienās arī zemākas klases kameras ir lieliski aprīkotas. Labākā cena noteikti būs iegūstama izmantojot interneta akciju piedāvājumu. Tāpēc, lai iegādātos kameru lētāk, apmeklē mājaslapu un sāc izpēti.
Tātad, neatkarīgi no tā, kāpēc jūs uzņemat fotogrāfijas – vai tas ir jūsu dzīvesveids, aizraušanās, vaļasprieks, veids, kā iemūžināt atmiņas un stāstīt stāstus, vai vienkārši līdzeklis, lai parādītu sevi draugiem un paziņām Instagram vai Snapchat lietotnēs – uzņemt labu fotogrāfiju var jebkurš un tas ir pavisam vienkārši. Jums tikai jāzina pāris fotokameras pamatnoteikumi un lietpratēju padomi:
· Manuālais režīms - Manuālais režīms ir līdzīgs sešdesmito gadu veco filmu spoguļkameras izmantošanai, kad tām nebija tādu pogu kā diafragmas prioritāte un citi režīmi, kas visu izdara jūsu vietā. Tāpēc fotogrāfi bija spiesti iemācīties lietot kameras manuāli. To darot, viņi uzzināja, kā darbojas viņu bezvadu kameras un iemācījās uzņemt vislabākos kadrus.
· Zibspuldze - Kameras zibspuldze (īpaši tās, kuras uznirst no kameras) padara nepievilcīgu jūsu foto un attēlu izlīdzina. Kad gaisma nāk no tāda paša leņķa kā objektīvs, jūs paliekat bez ainas dabiskajām ēnām. Tomēr ārējā zibspuldze var būt pat ļoti noderīga un daudzi profesionāļi to izmanto savā darbā. Pareizi pielietota ārējā zibspudze pārvērtīs jebkuru foto.
· Fons - Fons ir tikpat svarīga daļa no jūsu fotoattēla kā objekts priekšplānā, tāpēc pārliecinieties, ka tas nav pārblīvēts un netīrs. Pārvietojot fotokameru tikai dažus grādus uz sāniem, jūs varat radīt pavisam citu fonu un padarīt fotoattēlu simts reizes labāku. Padomājiet par to, kas atrodas jūsu ekrānā. Pajautājiet sev, vai katrs atsevišķais elements kaut ko pievieno, lai padarītu to par lielisku fotoattēlu. Ja atbilde ir “nē”, tad noteikti atbrīvojiet fotoattēlu no ši elementa. Zari, debesis un citi cilvēki ir tikai dažas lietas, kurām jāpievērš uzmanība. Tomēr, ja esat uzņēmis foto ar “netīru” fonu, varat izmantot fotoattēlu rediģēšanas programmatūru, piemēram, Photoshop lai apstrādātu attēlu un sakārtotu fonu.
· Objekts – Objekta ierāmēšana var pievienot jūsu fotoattēliem kontekstu, nedaudz vairāk pastāstot skatītājam par notiekošo. Tas ne tikai rada dziļuma sajūtu, bet arī vēl vienu interesējošu elementu, kas fotoattēlam iepriekš nebija.
· Histogramma - Histogramma ir matemātisks attēla attēlojums. Tas ir lielisks pamats fotografēšanas uzlabošanai (neuztraucieties, tas nav tik sarežģīti, kā izklausās). Nav jēgas gaidīt, kamēr atgriezīsities sākuma punktā, lai uzzinātu, ka jūsu fotoattēli nav labi! Uzziniet vairāk par histogrammu un kā to izmantot savā labā, lai uzņemtu patiešām skaistus fotoattēlus.
· Treniņi – Lai kļūtu par labu fotogrāfu noteikti ir nepieciešams bieži attīstīt savas prasmes un izglītoties mācoties no nozares labākajiem. Momentfoto ir lielisks veids kā attīstīt savas prasmes. Aiciniet draugus un radus uz mini fotosesijām, ejiet pārgājienos, ņemot līdzi fotokameru, un fotografējiet dabu.
Digitālā 4k kamera ir lielisks sabiedrotais ikvienam, kam patīk iemūžināt atmiņas, ķerot mirkļus. Un, kas zina, iespējams pēc gadiem, ar savu hobiju varēsiet pelnīt naudu.
Citas kategorijas: Bērnu kameras, Fotokameras iesācējiem, Profesionālās fotokameras