Informācija
Preču katalogs

Smaržas

Kā izvēlēties smaržas, pērkot internetā?

Kopš seniem laikiem cilvēki ir meklējuši dažādus veidus, kā atklāt sevi. Šim nolūkam tiek izmantoti apģērbi, aksesuāri, frizūras, grims utt. Smaržas ir viens no izpausmes veidiem. To aromāts palīdz paust attieksmi pret vidi, parādīt dažādas personības šķautnes un dzīves filozofiju. Smaržas spēj vilināt, raisīt vēlmi, intrigas, tāpēc var kļūt par neaizstājamu līdzekli pavedināšanas procesā, lai piesaistītu potenciālo partneri.

Izvēloties smaržas tiešsaistē, nepietiek tikai izvēlēties skaistu pudelīti vai zināt, kādas smaržas patīk. Ārkārtīgi svarīgi ir ņemt vērā produkta koncentrāciju – tā nosaka, cik ilgi smaržu aromāts būs jūtams uz ādas vai apģērba.

Tāpat jāzina, ka augstas kvalitātes smaržu aromāts nebūs viendabīgs: pēc izsmidzināšanas smarža pēc kāda laika nedaudz mainīsies. Ja pēc stundas aromāts nemaz nebūs jūtams, iespējams, iegādājies nevis smaržas, bet gan ne pārāk kvalitatīvu tualetes ūdeni.

Galvenās smaržu grupas

Svaigas smaržas ir visizplatītākais citrusaugļu kompozīciju apraksts. Šo aromātu raksturo svaigums, un šī aromāta nots dažkārt tiek raksturots kā "zaļš". Svaigus aromātus parasti raksturo kā ikdienišķus, sportiskus.

Ziedu smaržas. Dažreiz ir grūti paredzēt, kas varētu slēpties zem tik izplatīta nosaukuma. Parasti ziedu smaržas sastāv no rožu, jasmīna un eksotisku augu aromātiem. Šīs smaržas var būt gan vieglas – saldskābas (zemenes, bergamotes, mandarīns), gan smagākas – pikantas (austrumu ziedu aromāti, vaniļa, kanēlis, pipari). Tīra ziedu nots parasti ir romantisks aromāts, kurā dominē rožu aromāts.

Augļu smaržas ir saldas un vieglas smaržas, kas iegūtas ēterisko eļļu aukstās presēšanas laikā no augļiem (greipfrūtu, apelsīnu vai citronu). Saldākajās versijās ir sastopami aveņu, zemeņu vai arbūzu aromāti, taču tie pietiekami ātri iztvaiko, lai atstātu tikai noturīgāku bāzi, kas bieži vien atgādina svaigas nots smaržu. Sieviešu smaržas ļoti bieži raksturo tieši šīs smaržas.

Koksnes smaržas ir vissmagākās un visbiežāk sastopamas vīriešu vai unisex aromātos. To sastāvos parasti ir sandalkoka, ciedra vai (maigākos klaipos) bērza, muskusa un kanēļa aromāti. Šīs smaržas, visticamāk, patiks personām, kurām patīk minimālisms, vienkāršība.

Austrumu vai ambras aromātus nekādā gadījumā nedrīkst sajaukt ar austrumu ziedu aromātu. Ambra smarža ir daudz asāka un smagāka, ārkārtīgi jutekliska un drosmīga, tāpēc īpaši piemērota cilvēkiem, kuri izstaro pašapziņu. Ambra smaržos parasti ir vaniļa, muskatrieksts, vīraks un pat āda.

Populārākajās vīriešu smaržās dominē koksnes aromāti – tas ir kā spēka un veiksmes simbols. Tolaik populārākajām sieviešu smaržām bija raksturīgs smalkums un elegance, dominēja ziedu aromāti. Tomēr, izvēloties smaržas, nepietiek tikai zināt, kādas smaržas jums patīk. Ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību smaržu koncentrācijai. Kā zināms, vienas līnijas smaržas un parfimērijas ūdens var smaržot nedaudz savādāk. Atšķirīgā smaržu koncentrācija nosaka arī smaržas ilgumu.

Smaržu koncentrācija

Smaržas tiek klasificētas pēc sastāvdaļu koncentrācijas – ēteriskās un smaržīgās eļļas un aromātiskie savienojumi. Jo augstāka ir smaržvielu koncentrācija šķīdumā, jo ilgāk smaržas saglabājas.

Ķermeņa izsmidzinātājs (Eau Fraiche) - līdz 3%. koncentrācijas smaržas ar visīsāko noturību. Ķermeņa izsmidzinātājs ir paredzēta, lai atsvaidzinātu mūs dienas laikā, tāpēc ir dabiski, ka smarža ilgstoši neuzglabājas uz apģērba vai ādas.

Odekolons (EDC / Eau de Cologne) - 3-5% bieži lieto vīrieši, smaržas, ko parasti lieto pēc skūšanās. Odekolonu galvenokārt lieto gados vecāki cilvēki, jo tas bija ārkārtīgi populārs 20. gadsimtā. Tagad dažādi losjoni un balzami kļūst par alternatīvu šīm smaržām. Odekolona aromāts saglabājas apmēram 2 stundas.

Tualetes ūdens (EDT / Eau de Toilete) satur apmēram 5-15%. smaržvielas. Šīs smaržas ilgst apmēram 4 stundas, tāpēc tās ir lētākas un parasti tiek piegādātas lielākās pudelēs ar smidzinātājiem.

Eau de Parfum (EDP / Eau de Pafum) satur apmēram 10-20 procentus. aromātiskie savienojumi. To smarža saglabājas apmēram 6 stundas, tāpēc, ja jūs tos izsmidzināt no rīta, pirms došanās uz darbu, jūs gandrīz vairs nesajutīsiet to smaržu, dodoties mājās pēc darba. Parfimēts ūdens, iespējams, ir vispopulārākā izvēle tā labās cenas un kvalitātes attiecības dēļ.

Smaržas (EDSP / Esprit de Parfum) sastāv no 15-30% aromātisko vielu koncentrācijas, un to smarža saglabājas aptuveni 10 stundas. Šis veids, pateicoties tā intensīvai smaržai, tiek pārdots arī pudelēs bez sprauslas.

Smaržas (PP / Pure Parfum vai Perfume Extract) veido apmēram 15-40 procentus. smaržvielu koncentrācija, un to smarža saglabājas pat līdz 15 stundām. To smarža ir ārkārtīgi spēcīga, tāpēc smaržas parasti lej mazās pudelītēs bez uzgaļa, lai varētu izlietot tikai dažus pilienus. Ja jūs lietojat pārāk daudz šo smaržu, jūs varat justies slikti pārmērīgas smaržas dēļ.

Visas šīs koncentrācijas ir paredzētas gan vīriešiem, gan sievietēm. Taču bērniem ieteicams lietot tualetes ūdeni (EDT), odekolonu (EDC), parfimētu ūdeni (EDP), bet vislabāk izvēlēties īpašas bērnu smaržas. Intensīva smarža mazajiem nav ieteicama, tāpēc veselības apsvērumu dēļ mazos labāk sargāt no lielākas koncentrācijas smaržām.

Smaržu notis

Vai esat kādreiz pamanījuši, ka vienas un tās pašas smaržas pēc kāda laika smaržo pavisam citādi? Smaržu notis to var izskaidrot. Smaržas sastāv nevis no vienas, bet trīs smaržu notīm, kas viena otru papildina. Tieši to dēļ smaržas neizdala nevienu smaržu un nosaka to unikalitāti.

Augšējā vai galvas nots ir pirmā iespaida smarža, kas jūtama, tiklīdz pudele tiek atvērta. Uz ādas šī nots saglabājas no 15 līdz 30 minūtēm, tāpēc sastāv no visīsāk noturīgajiem aromātiem. Izvēloties smaržas, labāk pievērst uzmanību bāzes notīm, kuru smarža saglabājas ilgāk par dažām stundām.

Vidējā jeb sirds nots atklājas apmēram pusstundu pēc pirmās izsmidzināšanas un uz ādas saglabājas no stundas līdz divām stundām. Tas ir ļoti svarīgi, jo nodrošina smaržas saderību.

Smaržu bāzes jeb noslēguma nots atklāj pilnu smaržas spektru un kopējo smaržu dziļumu. Tātad, jo izteiksmīgāks būs smaržu pamatnošu sastāvs, jo intensīvāks būs aromāts.

Smaržu atšķirīgās notis atklājas pamazām, bet pats galvenais, lai arī tās ir dažādas, tās harmonizē un papildina viena otru. Tagad zinot vismaz dažas iecienītākās notis, smaržu meklēšana ir daudz vienkāršāka.

Mēs esam pārliecināti, ka vietnē BIGBOX.LV jūs atradīsiet savas iecienītākās vai atklāsiet jaunas smaržas par pieņemamu cenu. Smaržu iegāde internetā ir ērta un ātra, turklāt akciju laikā tās iespējams iegādāties vēl lētāk.