Uzglabāšanas vieta datorā ir vērtīga, taču tā nav bezgalīga. Cietais disks, kas atrodas jūsu datorā, var uzņemt tikai tik daudz datu, pirms tas tiek aizpildīts.
Kā risinājums daudzi lietotāji ir pievērsušies mākoņa krātuves pakalpojumiem, piemēram, labākie no tiem - Google disks un Dropbox. Bet, ja jūs meklējat konkrētāku veidu, kā pārvaldīt savus failus, iespējams, vēlēsities ieguldīt līdzekļus ārējā cietajā diskā.
Ārējie cietie diski ir lielisks veids, kā atbrīvot vietu krātuvē un droši dublēt failus. Lūk, kas jums par tiem jāzina.
Pārnēsājamais ārējais cietais disks ir ierīce, kas parasti ir aptuveni grāmatas izmēra un kurā var saglabāt jebkuru failu vai lietotni. Ja kādreiz esat izmantojis USB zibatmiņas disku, ārējie cietie diski būtībā ir viens un tas pats, bet lielāki un ar lielāku krātuves vietu.
Atšķirība starp ārējo cieto disku un datora cieto disku ir tāda, ka ārējais disks ir pārnēsājams - jūs varat to jebkurā laikā atvienot un pārvietot, nezaudējot tajā esošos datus.
Ārējie cietie diski tiek savienoti ar datoru, izmantojot USB vadu, un jūs varat kopēt failus uz tiem tāpat kā jebkuru citu mapi. Tāpat kā zibatmiņas diskus, jūs varat pievienot ārējo cieto disku jebkuram datoram un brīvi pārsūtīt failus.
Ārējos cietos diskus var izmantot kā papildu krātuvi - citiem vārdiem sakot, kā papildinājumu krātuvei, kas jau atrodas jūsu datorā. Piemēram, ja jums ir liels augstas izšķirtspējas fotoattēlu un videoklipu daudzums, kas palēnina datora darbību, varat tos saglabāt ārējā cietajā diskā.
HDD ārējie cietie diski ir lieliski piemēroti arī failu pārvietošanai starp datoriem neatkarīgi no to operētājsistēmas. Ja datorā ir albums, kuru vēlaties kopīgot ar draugu, kuram ir Mac, varat to saglabāt savā ārējā cietajā diskā, pievienojiet disku drauga datoram un pēc tam dažu minūšu laikā pārsūtiet to viņiem. .
Lielākajā daļā ārējo cieto disku var glabāt vismaz vienu terabaitu (1 TB) datu - tas ir vienāds ar 1000 gigabaitiem (GB) vai 1 000 000 megabaitu (MB), vai pat vairāk, piemēram, 2 TB. Raugoties perspektīvā, šobrīd visdārgākajā iPhone tirgū ir tikai 512 GB, bet it arī mazāki, piemēram, 320 gb un 500 gb - tikai aptuveni puse terabaita. Un vidējais viedtālruņa uzņemtais fotoattēls ir aptuveni 2 MB.
SSD ārējā cietajā diskā var glabāt dokumentus, dažādus datu nesējus, programmatūru un lietojumprogrammas. Būtībā, ja jūsu datorā ir fails, to var kopēt uz ārēju cieto disku.
Daudziem ārējiem cietajiem diskiem ir arī savas lietotnes, lai palīdzētu jums labāk pārvaldīt savus datus.
Kā minēts, daudzi lietotāji ir sākuši izmantot tādus mākoņa krātuves pakalpojumus kā
Google disks, Dropbox, iCloud un citi. Mākoņu krātuves priekšrocība ir ērtības - jūs varat piekļūt saviem failiem no jebkura datora bez īpašas aparatūras.
Bet ārējo cieto disku ar hdmi priekšrocība ir tā, ka jūs vienmēr varēsit piekļūt saviem datiem, pat ja zaudēsiet piekļuvi internetam, un pat ja nevarat atcerēties sava konta paroli.
Turklāt, izmantojot ārējo cieto disku, jums nav jāmaksā periodiskās konta maksas, kas jums varētu būt jāmaksā par mākoņpakalpojuma izmantošanu. Populārāko ārējo cieto disku cena svārstās no 30 USD līdz 100 USD, bet jums ir jāmaksā tikai vienu reizi. Ja vēlaties iegādāties preci lētāk, tad lasot atsaukmes, ievērosiet, ka iegādāties preces interneta vietnēs būs lētāk. Akcijas piedāvā izdevīgāko cenu.