Informācija
Preču katalogs

Polar Viedpulksteņi un aproces

Bigbox.lv interneta veikalā Viedpulksteņi un aproces tiek pārdoti vieni no populārākajiem ražotājiem - Polar. Polar Viedpulksteņi un aproces Cenas sākas no 114,27 €. Bigbox.lv veikalā jūs atradīsiet vairāk nekā 31 dažādus modeļus. Izmantojot kreisajā pusē esošos filtrus, jūs varat viegli mainīt vēlamos preču parametrus, lai pēc iespējas vieglāk atrastu sev piemērotāko produktu. Mēs piegādāsim attiecīgu šīs kategorijas preci termiņā, kas norādīts blakus precei.

BUJ

Šajā kategorijā mums ir vairāk nekā 31 preču, un to cenas sākas no 114.27 Eur
Preču piegāde parasti notiek 1-3 darba dienu laikā. Konkrētāku termiņu atradīsiet blakus konkrētajam produktam.

Kā izvēlēties viedpulksteni?

Viena no visstraujāk attīstītajām jaunajām tehnoloģiju nozarēm ir tā sauktās valkājamās ierīces. Tās ir dažādas elektroniskas ierīces, ko parasti nēsā uz plaukstas locītavas. Vispopulārākās no tām, protams, ir viedpulksteņi – moderni, gudri pulksteņi, kas pakāpeniski aizvieto mūsu tālruņus. Klasiskās rādītāju ciparnīcas vietā viedpulkstenim ir ekrāns, kas to imitē, un, papildus stundām un minūtēm, tas var parādīt daudz citu informāciju, piemēram, noietos soļus, dienas aktivitātes, sadedzinātās kalorijas vai laikapstākļu prognozi.

Paskatoties uz plaukstas locītavu, lietotājs var redzēt paziņojumus no tālruņa (SMS ziņojumus, e-pasta virsrakstus un ienākošos zvanus), uzraudzīt savu sporta aktivitāti, vadīt mūzikas atskaņotāju, kameru un citas funkcijas.

Kas nepieciešams labam viedpulkstenim?

Apsverot, kādu viedpulksteni izvēlēties, ir jāpievērš uzmanība vairākām galvenajām īpašībām, kas nodrošinās, ka šī ierīce kalpos daudzus gadus. Viedpulksteņa izvēle var būt sarežģīta, galvenokārt tāpēc, ka tirgū ir pieejams ļoti liels šo ierīču skaits. Ar mūsu palīdzību jūs izvairīsieties no ierīcēm, kas ir pārslogotas ar nevajadzīgām funkcijām vai, gluži pretēji, tām trūkst nepieciešamo funkciju.

Pirmā lieta, kam jāpievērš uzmanība, ir pulksteņa kvalitāte. Labs viedpulkstenis ir jābūt stipram un izturīgam. Svarīgi ir arī, lai tas būtu ūdensizturīgs un izturīgs pret mehāniskiem bojājumiem. Ekrānam jābūt izturīgam pret skrāpējumiem, bet siksniņai – pret nodilumu. Silikona un auduma siksniņas ir ilgnoturīgas. Taču neaizmirstiet, ka siksniņu var nomainīt, bet korpusu – nē.

Nākamais aspekts, kas jāapsver, ir funkcionalitāte. Pārbaudiet, vai viedpulkstenis piedāvā visas jums nepieciešamās funkcijas. Vai tam ir iebūvēts GPS? Vai tas var uzraudzīt fizisko aktivitāti? Vai to var savienot pārī ar citām ierīcēm? Vai jums patiešām der viedpulksteņa izmērs un svars?

Trešais svarīgais jautājums ir akumulatora darbības laiks. Labam viedpulkstenim jābūt aprīkotam ar ilgstoši darboties spējīgu akumulatoru, lai jūs varētu izmantot ierīci visu dienu bez uzlādes.

Tās ir acīmredzamās īpašības, kurām pievēršam uzmanību, izvēloties viedpulksteni. Vēl ir citi faktori, piemēram, operētājsistēma, ekrāns, akumulators un lādētājs.

Operētājsistēma viedpulkstenī

Ja domājat, kā pielāgot viedpulksteni savam tālrunim, atbilde ir šāda – pievērsiet uzmanību operētājsistēmai un tam, kā pulkstenis sazinās ar jūsu viedtālruni. Populārākās operētājsistēmas, ko izmanto viedpulksteņos, ir šādas:

  • Wear OS (agrāk Android Wear) – Android operētājsistēmas viedpulksteņi izmanto Wear OS operētājsistēmu, kuru izstrādājusi Google un šobrīd attīsta kopā ar Samsung. Tā ir īpaša Android versija, kas paredzēta viedpulksteņiem. Šīs sistēmas galvenās priekšrocības ir integrācija ar Google Play veikalu, kas ļauj viegli paplašināt ierīces funkcionalitāti, Google asistenta atbalsts un iespēja veikt bezkontakta maksājumus, izmantojot Google Pay. Wear OS darbojas gan ar Android, gan iOS ierīcēm.

  • Watch OS – piedāvā ļoti plašu funkcionalitāti un lielu lietotņu izvēli. Izmanto tikai Apple Watch pulksteņos un darbojas tikai ar iPhone tālruņiem, tāpēc tas ir labākais risinājums tieši tiem.

  • HarmonyOS – operētājsistēma, kas tiek izmantota Huawei viedpulksteņos, nodrošinot plašu funkcionalitāti un labu akumulatora darbības laiku.

  • Tizen – operētājsistēma, kas balstīta uz Linux, agrāk izmantota Samsung viedpulksteņos (tagad aizstāta ar Wear OS). Ļoti funkcionāla un labi optimizēta. Tizen viedpulksteņi darbojas ar visiem viedtālruņiem (lai gan iPhone neatbalsta visas funkcijas).

  • Ražotāju operētājsistēmas – daži ražotāji izvēlas savus sistēmas risinājumus. Tas parasti ir raksturīgs sporta pulksteņiem un lētākiem modeļiem. Taču ne vienmēr zemā cena ir šāda izvēles iemesls, kā liecina Xiaomi vai Garmin produkti, kas izmanto savus risinājumus un piedāvā ļoti plašu funkcionalitāti.

Kādu viedpulksteņa ekrānu izvēlēties?

Viens no svarīgākajiem viedpulksteņa elementiem ir tā ekrāns. Tas nosaka ne tikai ierīces izskatu, bet arī lietošanas ērtumu un akumulatora darbības laiku. Lielākā daļa ierīču ir aprīkotas ar skārienjūtīgu ekrānu.

Populārākie ekrānu veidi:

  • LCD

  • OLED

  • AMOLED un Super AMOLED

  • E-Ink

Visuniversālākais risinājums ir LCD un OLED/AMOLED ekrāni. Tie parasti ir krāsaini ekrāni – tādi paši, kādi tiek izmantoti viedtālruņos. Tie izskatās lieliski uz plaukstas locītavas un piedāvā augstu krāsu precizitāti, dziļu kontrastu un detalizētu attēlu kvalitāti.

OLED ekrāni tiek izmantoti Apple Watch, bet Super AMOLED ekrāni – Samsung viedpulksteņos.

Vēl viens ekrāna veids ir E-Ink. Tā ir elektroniskā papīra tehnoloģija, ko izmanto arī e-grāmatu lasītājos. E-Ink galvenās priekšrocības ir lieliska redzamība saules gaismā un ļoti zems enerģijas patēriņš, kas ļauj ilgi izmantot vienu uzlādi. Šīs tehnoloģijas trūkums ir krāsu dziļums, kas ir ievērojami zemāks nekā OLED un LCD konkurentiem. Dažreiz šādi ekrāni spēj atveidot tikai vienu vai dažas krāsas.

Kādas formas ciparnīcu izvēlēties?

Papildus ekrāna tipam svarīga ir arī tā forma. Viedpulksteņi iedalās trīs kategorijās:

  • Apaļie viedpulksteņi – atgādina klasiskos pulksteņus.

  • Taisnstūrveida viedpulksteņi – raksturīgi ar labāku ekrāna laukuma izmantošanu.

  • Kvadrātveida viedpulksteņi – bieži vien ar mazākiem ekrāniem nekā taisnstūrveida modeļi.

Kādu ekrāna izmēru izvēlēties?

Lielākās daļas viedpulksteņu ekrāna diagonāle svārstās no 1,2 līdz 1,5 collām. Atkarībā no jūsu vēlmēm un plaukstas locītavas izmēra, jūs varat izvēlēties sev piemērotu modeli – no diskrētiem pulksteņiem, kurus viegli paslēpt zem piedurknēm, līdz iespaidīgiem un uzmanību piesaistošiem viedpulksteņiem ar lieliem ekrāniem.

Jāatceras, ka jo lielāka diagonāle, jo lielāka ir iespēja, ka viedpulkstenis ātrāk izmantos akumulatoru.

Akumulators viedpulkstenī

Akumulatora darbības laiks ir īpašība, kas lielā mērā nosaka viedpulksteņa lietošanas ērtumu. Ierīces mazā izmēra dēļ izmantotajiem akumulatoriem ir ierobežota ietilpība. Kāda ietilpība ir optimāla? Uz šo jautājumu ir grūti atbildēt, jo atbilde ir atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram, ekrāna tipa un izšķirtspējas, aktīvo funkciju skaita vai savienojamības moduļiem. Tomēr, jo lielāks akumulators, jo labāk.

Tomēr daudzos gadījumos jums jābūt gatavam, ka ierīce būs jāuzlādē katru dienu vai katru otro dienu, taču pieaug modeļu skaits, kuru darbības laiks ar visām pulksteņa funkcijām sasniedz līdz 3–4 dienām.

Kas saīsina viedpulksteņa akumulatora darbības laiku?

  • Liels, spilgts augstas izšķirtspējas ekrāns.

  • Aktīvs Wi-Fi vai LTE savienojums.

  • Vecs Bluetooth standarts – vecāks par 4.0.

  • Aktīvās papildu funkcijas: sirdsdarbības mērītājs, GPS, pastāvīgi paziņojumi, sinhronizācija utt.

Kādu lādētāju izvēlēties viedpulkstenim?

Daudzi jaunākie viedpulksteņi tiek uzlādēti bezvadu veidā – pietiek ar to, ka pulksteni uzliek uz lādētāja, lai sāktu uzlādi. Tas neapšaubāmi ir visērtākais risinājums.

Citus modeļus nepieciešams pieslēgt, izmantojot USB kabeli vai speciālu lādētāju. Pievērsiet tam uzmanību, jo, ja pazaudējat lādētāju, būs jāiegādājas jauns, un tas radīs papildu izmaksas. Nekad nepērciet aizstājējus un lādētājus no neuzticamiem avotiem, jo tie var sabojāt uzlādes portu!

Viedpulksteņu funkcijas un lietotnes

Viedpulkstenis ir pulksteņa pēctecis, tāpēc vispirms tas rāda precīzu laiku un datumu. Protams, tas ir tikai aisberga redzamā daļa, ko piedāvā šī modernā ierīce:

  • Viedtālruņa aizvietotājs – izmantojot viedpulksteni ar paziņojumiem, nav nepieciešams tik bieži ņemt rokās tālruni. Pietiek paskatīties uz pulksteni, lai redzētu, vai kāds zvana, no kura saņēmāt SMS vai e-pastu un informāciju par svarīgāko lietotņu paziņojumiem. Tādā veidā jūs vienmēr būsiet informēti un nepalaidīsiet garām neko svarīgu.

  • Zvana pieņemšana – ja nevarat vai nevēlaties paņemt tālruni rokās, bet kāds zvana – varat pieņemt vai noraidīt zvanu tieši no pulksteņa. Tas ir īpaši noderīgi, kad jums ir ierobežota pārvietošanās brīvība – piemēram, autobusā, automašīnā vai darba laikā. Ja viedpulkstenim ir iebūvēts mikrofons un skaļrunis, varat runāt tieši caur pulksteni.

  • Ziņojumu un paziņojumu saņemšana – šī funkcija ļauj lasīt SMS, e-pastus (visus vai tikai virsrakstus – atkarībā no modeļa) un sociālo tīklu paziņojumus.

  • Atbildes uz ziņojumiem – rakstot, izmantojot ekrāna tastatūru vai diktējot ziņojuma saturu.

  • Sporta funkcijas – viedpulksteņiem parasti ir arī paplašinātas treniņu funkcijas, kas reģistrē sporta aktivitātes – piemēram, skaita soļus, mēra noieto attālumu, seko sadedzinātajām kalorijām, un sarežģītākiem modeļiem arī mēra pulsu un reģistrē miega parametrus. Ja sporta funkcijas jums ir vissvarīgākās, vislabāk izvēlēties specializētu sporta pulksteni.

  • Laikapstākļu prognoze – ātrākais veids, kā pārbaudīt laikapstākļu prognozi bez tālruņa.

  • Kalendārs – kalendāra ieraksti atvieglo uzdevumu plānošanu, un atgādinājumi palīdzēs neaizmirst neko svarīgu.

  • Kameras vadība – varat attālināti vadīt tālruņa kameru.

Viedpulkstenis ar NFC – maksājumi ar viedpulksteni

NFC viedpulkstenis var tikt izmantots, piemēram, ātrai ierīču pārī savienošanai, bezvadu failu pārsūtīšanai starp divām ierīcēm, bet galvenais tā izmantošanas veids ir bezkontakta maksājumi. Lai veiktu šādu funkciju, ar NFC vien nepietiek. Pulkstenim ir jāatbalsta bezkontakta maksājumi.

Kā maksāt ar viedpulksteni?

Procedūra ir tāda pati kā viedtālruņos. Pieskaroties ar pulksteni, var ērti maksāt jebkurā terminālī, kas atbalsta bezkontakta maksājumus.

Bezkontakta maksājumus atbalsta daudzu ražotāju pulksteņi, kuri izmanto šādas maksājumu sistēmas:

  • Google Pay – pulksteņi ar Wear OS, tostarp daži Suunto sporta pulksteņi un jauni Samsung pulksteņi.

  • Apple Pay – Apple Watch pulksteņi.

  • Garmin Pay – maksu veikšanu ar pulksteni ļauj veikt liela daļa Garmin sporta pulksteņu.

  • Xiaomi Pay – salīdzinoši jauna maksājumu sistēma, kas darbojas dažos Xiaomi pulksteņu un aproču modeļos.

SIM karti atbalstošs viedpulkstenis

SIM karti atbalstošs viedpulkstenis ļauj to izmantot pilnīgi autonomi. Tam ir savs numurs, tāpēc varat ar to zvanīt, sūtīt ziņas, izmantot dažādas internetam nepieciešamās funkcijas, piemēram, GPS navigāciju.

Viedpulkstenis ar kameru

Reti sastopams, bet interesants risinājums, kas ļauj uzņemt fotogrāfijas no plaukstas locītavas. Ierīces mazā izmēra dēļ kamera parasti ir ar zemu izšķirtspēju. Praktiskāka iespēja ir tālruņa kameras tālvadības pults vadība.

GPS viedpulkstenis

Viedpulksteņi var noteikt arī mūsu atrašanās vietu. To var izdarīt divos veidos – izmantojot viedtālruņa GPS moduli vai pašā pulkstenī iebūvētu raidītāju. Otrais risinājums ir ērtāks, jo, ja vēlaties doties skriet, varat atstāt tālruni mājās, un pulkstenis būs pietiekami autonoms, lai reģistrētu visu treniņa gaitu. Ja domājat, kādu viedpulksteni izvēlēties un novērtējat papildu mobilitāti, izvēlieties modeli ar iebūvētu GPS.

Vēl viena noderīga GPS viedpulksteņa funkcija ir iespēja izsekot sava bērna atrašanās vietu. Ar šādu ierīci bērns būs daudz drošāk izlaist no mājām.

Viedpulkstenis mūzikas atskaņotāja vietā

Ja vēlaties izmantot viedpulksteni kā mūzikas atskaņotāju, pievērsiet uzmanību ierīcēm ar lielu iekšējo atmiņu. Dažos modeļos tā sasniedz 4 GB un vairāk. Tajā varam saglabāt populārus MP3, AAC, WMA, M4A, OGG formāta failus un atskaņot tos bezvadu režīmā, izmantojot Bluetooth austiņas.

Daži modeļi ļauj klausīties mūziku arī tiešsaistē, piemēram, izmantojot Spotify kontu, bez interneta savienojuma. Pietiek ar to, ka iepriekš lejupielādējat albumu vai atskaņošanas sarakstu, lai varētu baudīt savu iecienītāko mūziku jebkurā situācijā.

Tas ir ērts risinājums tiem, kam patīk braukt ar velosipēdu, skriet vai trenēties sporta zālē. Mūziku var vadīt, izmantojot skārienekrānu vai nospiežot austiņu pogas.

Kāds viedpulkstenis vislabāk atbilst jūsu dzīvesveidam?

Pirms iegādājaties viedpulksteni, ir vērts pievērst uzmanību tam, kuri modeļi vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Pulkstenim ir jāpiedāvā jums palīdzība ikdienas aktivitātēs. Ja jums patīk ģērbties stilīgi, izvēlieties skaistu, universālu viedpulksteni, kas saderēs ar lielāko daļu apģērba stilu un kuram būs viegli nomaināma siksniņa un ciparnīca.

No otras puses, ja esat fiziski aktīvs cilvēks, pievērsiet uzmanību modeļiem ar iebūvētu sirdsdarbības sensoru, GPS un paplašinātiem sporta profiliem. Jums arī noderēs tādas funkcijas kā personīgais treneris vai stresa līmeņa mērīšana.

Tiem, kas vēlas būt aktīvi, bet nezina, ar ko sākt, lieliski derēs sporta pulksteņi, kas, pamatojoties uz iepriekšējo aktivitāti, piedāvā dažādus vingrinājumus, mēra aktivitātes līmeni. Tāpat varat izvēlēties gudru aproci, kas skaita soļus, mēra miegu un informē par neaktivitātes laiku.

Viedpulkstenis bērnam

Pērkot viedpulksteni bērnam, ir vērts izvēlēties modeli ar GPS. Ir pat speciālas ierīces – GPS lokatori. Šāda ierīce ļauj ātri pārbaudīt bērna atrašanās vietu, ja viņš, piemēram, pārāk ilgi neatgriežas mājās.

Vēl viena interesanta funkcija ir „ģeosēta”. Tas ir iespēja norādīt robežas, kuras bērnam nevajadzētu pārkāpt.

Daudzos bērniem paredzētajos pulksteņos ir SIM kartes un tie aizvieto mobilo tālruni. Tajā var ierakstīt svarīgākos tālruņa numurus un konfigurēt ātrās SOS zvana funkciju. Parasti tam ir paredzēta īpaša poga, kuru nospiežot tiek nosūtīts iepriekš noteikts paziņojums tuvākajam cilvēkam par iespējamo apdraudējumu. Ja domājat, kādu viedpulksteni bērnam iegādāties, pievērsiet uzmanību tam, lai ierīcei būtu ļoti ietilpīgs akumulators. Tas novērsīs izlādi visnepiemērotākajā brīdī – vislabāk izvēlēties modeļus ar vismaz 400 mAh akumulatoru.

Viedpulkstenis: veselība un treniņi

Sporta pulksteņiem ir vairāk sporta režīmu un funkciju nekā klasiskajiem viedpulksteņiem. Piemēram, šādam pulkstenim var būt personīgā trenera funkcija, trenējamo ķermeņa daļu stāvokļa analīze vai animēti padomi. Lielākajai daļai no tiem, piemēram, Garmin modeļiem, ir arī elpošanas vingrinājumi un iespēja pievienot savus treniņu veidus. Aktīviem cilvēkiem noderēs arī treniņu plāns, sēriju un atpūtas intervālu skaitīšana. Peldētājiem būs noderīga automātiska peldēšanas stila noteikšana, iespēja izmantot peldēšanas režīmu baseinā un atklātajos ūdeņos, kā arī kustību un peldēto baseinu garumu skaitīšana.

Viedpulkstenis skriešanai

Skriešanai paredzēts viedpulkstenis jāizgatavo no augstas kvalitātes materiāliem, piemēram, tērauda. Taču vissvarīgākais ir tā funkcionalitāte. Interesants risinājums ir sirdsdarbības mērītājs, kas reālajā laikā parāda lietotāja pulsu. Tas ir lielisks papildinājums galvenajām funkcijām, piemēram, soļu, noieto attālumu un sadedzināto kaloriju skaitītājiem. Vēl viena šobrīd pieprasīta funkcija ir skābekļa piesātinājuma līmeņa mērītājs.

Tāpat labi, ja viedpulkstenis ir ūdensizturīgs. Šo īpašību norāda, piemēram, IP68 sertifikāts.

Kādu ūdensizturīgu viedpulksteni izvēlēties peldēšanai?

Peldēšanai paredzētam viedpulkstenim jābūt ūdensizturīgam, nevis tikai izturīgam pret ūdens šļakatām. Citiem vārdiem sakot: tam jāatbilst ūdensizturības klases prasībām, piemēram, IP68. Šādam pulkstenim jābūt arī pēc iespējas vieglākam, bet tā siksniņai jābūt izgatavotai no gumijas vai ļoti elastīga sintētiska šķiedra.

Viedpulkstenis sporta zālei

Viedpulkstenim sporta zālei jābūt izturīgam pret skrāpējumiem un triecieniem. Visērtāk nēsāt silikona siksniņu, kuru pēc smaga treniņa ir viegli nomazgāt. Turklāt tas tik stipri netraumē plaukstas locītavu kā, piemēram, auduma siksniņas. Noderēs arī mūzikas atskaņošanas funkcija, kas darbojas bez tuvumā esoša tālruņa. Citas sporta zālē noderīgas iespējas:

  • Animēti vingrinājumi

  • Sēriju un atpūtas intervālu skaitīšana

  • Hronometrs

  • Stresa mērīšana

  • Treniņos izmantoto muskuļu grupu analīze.

Viedpulkstenis fiziskās slodzes mērīšanai

Klasiskam fiziskās slodzes mērīšanas pulkstenim jābūt aprīkotam ar pamata funkcijām: pulsa mērīšanu, soļu skaitīšanu, ikdienas aktivitāšu uzraudzību. Mazāk aktīviem cilvēkiem pilnīgi pietiks ar pamata sporta režīmiem, piemēram, skriešanu, peldēšanu, fitnesu, slidošanu, staigāšanu, pārgājieniem, spēka treniņiem, riteņbraukšanu, jogu. Svarīgi ir tas, ka varat sekot līdzi savai progresijai un analizēt vingrinājumus (vismaz to ilgumu vai sadedzināto kaloriju daudzumu).

Populārākie viedpulksteņu ražotāji

Mūsu veikalā varat iegādāties Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei viedpulksteņus. Sporta pulksteņu klasē vadošie ir Garmin, Polar un Suunto modeļi.

Tas, kādu viedpulksteni ir vērts iegādāties, lielā mērā ir atkarīgs no jūsu vajadzībām. Cilvēkiem, kuri meklē galvenokārt skriešanai paredzētu sporta pulksteni, iesakām jaunākos Garmin un Suunto modeļus. Iesācējiem lietotājiem ideāli piemērota ir Polar Ignite sērija. Tiem, kas novērtē viedās funkcijas, ir vērts izvēlēties Apple Watch un Samsung Galaxy Watch 7 modeļus.