Vadības pultis ir neaizstājams elements lielākajai daļai videospēļu, it īpaši, ja tās tiek spēlētas uz dažādām spēļu konsolēm, piemēram, xbox vai playstation. Sākotnēji pultis izmantoja tikai tie spēlētāj, kas spēlēja video spēles uz dažādām konsolēm, tomēr, mūsdienās arī gameri, kas izmanto datorus lieto vadības pultis, lai uzlabotu spēles gaitu. Pēdējos gados pieprasījums pēc vadības pultīm ir audzis un īpaši populāra ir universālā spēļu pults, kas būs saderīga ar vairākām ierīcēm.
Cenas vadības pultīm ir dažādas, ir iespējams iegādāties gan lētākus, gan dārgākus produktus. Lētāk iegādāties sev vēlamo produktu noteikti būs izmantojot interneta akcija piedāvājumus un, pērkot preces tiešsaistes veikalos.
Lai gan vadības pults izvēle var šķist diezgan vienkārša, pirms pirkuma veikšana noteikti ir nepieciešams apsvērt un apdomāt dažus ļoti svarīgus faktorus, lai atrastu produktu, kas vislabāk atbilst jums un jūsu vajadzībām. Četras svarīgākās iezīmes, kas jāņem vērā, lai iegādātos vadības pulti datoram vai spēļu konsolei ir:
· Saderība
· Savienojamība
· Funkcijas
· Ergonomika
Ir svarīgi lai konkrētā vadības pults būtu saderīga ar iekārtu, kurā spēlēsiet video spēles. Ir pieejamas gan universālas spēļu pultis, kas atbalsta jebkādu ierīci, un ir pieejamas arī spēļu vadības pultis konkrētajai iekārtai, piemēram, xbox vai playstation. Pirms pults iegādāšanās noteikti pārliecinieties par saderību un, ja jums ir vairākas iekārtas, apsveriet universālās pults iegādi.
Kontroliera savienojamība ir vēl viens ļoti svarīgs faktors pirms pirkuma veikšanas, jo ir vairākas iespējas, kā savienot vadības pulti ar spēļu konsoli.
Lai gan vairumam kontrolieru funkcijas ir vairāk vai mazāk nemainīgas, ir daudz darīts, lai uzlabotu veidu, kā šīs ierīces savienojas ar attiecīgajām platformām. Tradicionāli pultis ar iekārtām tika savienotas, izmantojot kabeli. Taču, mūsdienu, jaunākajām pultīm ir iestrādāta bezvadu savienošanās iespēja. Wireless pultis ir daudz ērtākas un estētiski pievilcīgākas, tāpēc paliek populārākas.
Taču, nevajadzētu aizmirst par bezvadu vadības pults diapazonu. Tas nozīmē, ka pults darbosies tikai attiecīgā attālumā no konsoles.
Kopš vadības pults pirmssākumiem, pults funkcijas nav daudz mainījušās, un tās ietver:
Lielākajai daļai videospēļu ir nepieciešami no 17 līdz 18 komandu taustiņu, kas ir arī pogu skaits, kas ir lielākajai daļai vadības pultu.
Lielākajā daļā kontrolleru ir iekļauta vibrācijas sistēma, kuras funkcija ir padarīt spēļu pieredzi saistošāku un reālistiskāku.
Vēl viena interesanta iezīme, kas arvien biežāk sastopama mūsdienu vadības pultīs, ir audio ligzda. Šis austiņu ports var būt ļoti noderīgs, ja esat vairāku spēlētāju spēļu cienītājs, jo vienkārša saziņa ar komandas biedriem tiek uzskatīta par papildu bonusu.
Visbeidzot, izvēloties vadības pulti, ir jāpārliecinās, vai tā ir ērta un viegla.
Ļoti svarīgs faktors ir svars, kas var nebūt svarīgs tiem spēlētājiem, kas spēlē video spēles pāris reizes mēnesī, bet var radīt atšķirību komfortā ikdienas spēlētājiem, kas spēlē video spēles vairākas stundas no vietas. Lielākā daļa pultu sver no 200 līdz 400 gramiem un šo svaru galvenokārt nosaka iekšējie komponenti. Optimālais svars ir aptuveni 300-320 grami.
Citi elementi, kas var uzlabot ergonomiku, var būt konkrētu pogu dizains un to pieejamība. Pogām var būt raupja virsma, lai atvieglotu satvērienu. Dažos gadījumos analogās nūjas ir ieliektas augšpusē, lai nodrošinātu ērtāku un precīzāku darbību.