Informācija
Preču katalogs

Monitori

Kas ir monitors?

Monitors ir pc aparatūra, kas parāda datora video un grafikas informāciju, ko ģenerē pievienots dators, izmantojot datora videokarti.

Monitori ir līdzīgi televizoriem, taču parasti tie parāda informāciju ar daudz augstāku izšķirtspēju. Atšķirībā no televizoriem, monitori parasti stāv uz galda, nevis ir piestiprināti pie sienas. Dažreiz monitoru sauc par ekrānu, displeju, video displeju, video displeja termināli, video displeja bloku vai video ekrānu.

Ir ļoti dažādi monitoru veidi, izmēri, jaudas un pielietojums, piemēram, 60 hz, 144hz, 240 hz, 120 hz un 60 hz monitori. Monitora cena būs atkarīga no tā, kādu monitoru un cik jaudīgi jūs izvēlēsieties. 

Vispārējais monitora apraksts

Galddatorā monitors, izmantojot kabeli, tiek savienots ar datora videokartes vai mātesplates portu. Lai gan monitors atrodas ārpus galvenā datora korpusa, tā ir būtiska sistēmas sastāvdaļa.

Ir svarīgi nošķirt monitoru un faktisko datoru, jo īpaši fps galddatoru sistēmā. Ar datoru savienota monitora izslēgšana nav tas pats, kas datora izslēgšana, kura sastāvdaļas (piemēram, cietais disks un videokarte) atrodas datora korpusā.

Monitori ir iebūvēti kā black datora daļa klēpjdatoros, ips planšetdatoros un universālajos galddatoros. Tomēr varat to iegādāties atsevišķi, ja vēlaties jaunināt pašreizējo monitoru vai konfigurēt vairāku monitoru iestatījumus.

LED monitoriem ir divi galvenie veidi - LCD un CRT. CRT monitori, kuru izmēru ziņā ir lielāki. LCD spēļu monitori ir daudz plānāki, patērē mazāk enerģijas un nodrošina labāku grafikas kvalitāti. 8k OLED ir cita veida monitors, kas uzlabo LCD, nodrošinot vēl labākas krāsas un skata leņķus, bet arī prasa lielāku jaudu, piemēram, curved monitori.

4k LCD monitori ir likuši novecot CRT monitoriem, jo tiem ir augstāka kvalitāte, aizņem mazāk vietas uz galda un cenas ir pieejamākas. Tomēr OLED monitori joprojām ir dārgāki un tāpēc nav tik plaši izmantoti mājās.

Lielākās daļas monitoru izmēri svārstās no 17 collām līdz 24 collām , bet citi ir 27 collas vai vairāk, daži pat daudz platāki, piemēram, ultra wide monitori. Monitora izmērs tiek mērīts no viena ekrāna stūra līdz otram, neskaitot ārējo apvalku.

Lielākā daļa gaming monitoru tiek uzskatīti par izvadierīcēm, jo tie parasti kalpo tikai informācijas izvadīšanai ekrānā, bet daži no tiem ir arī smart skārienjūtīgs ekrāns. Šāda veida monitors tiek uzskatīts par ievades/izvades ierīci vai I/O ierīci un bieži vien tie ir android monitori.

Lielai daļai monitoru ir iestrādāti dažādi piederumi, piemēram, mikrofons, skaļruņi, kamera vai USB centrmezgls.

Svarīgi monitoru fakti

Populārākās monitoru firmas, kas savu ražojumu piedāvā patērētājiem viennozīmīgi ir Acer, Dell, LG Electronics, Samsung, HP un AOC. Jūs varat iegādāties monitorus no šiem ražotājiem tieši vai izmantojot mazumtirgotājus, piemēram, Amazon. Kā liecina atsauksmes, vislabāk monitori iegādāties interneta vietnēs, jo tur tiek piedāvāta akcija dažadām tehnoloģijām un būs iespēja iegādāties savu vēlamo preci lētāk.

Monitors parasti tiek pievienots HDMI, DVI vai VGA portam. Citi savienotāji ietver USB, DisplayPort un Thunderbolt. Pirms ieguldāt jaunā monitorā, ko izmantot kopā ar datoru, pārliecinieties, vai abas ierīces atbalsta viena veida savienojumu.

Piemēram, nepērciet portable monitoru ar HDMI portu, ja jūsu dators spēj pieņemt tikai VGA savienojumu. Lai gan lielākajai daļai video karšu un monitoru ir vairāki porti darbam ar dažāda veida ierīcēm, joprojām ir svarīgi pārbaudīt to saderību.