Pēdējos gados skeneri ir kļuvuši par nozīmīgu mājas biroja sastāvdaļu. Skenera tehnoloģija ir visur un tiek izmantota daudzos veidos:
· Plakanie skeneri, ko sauc arī par darbvirsmas skeneriem, ir vispusīgākie un visbiežāk izmantotie skeneri.
· Lapu padeves skeneri ir līdzīgi plakanvirsmas skeneriem, izņemot to, ka dokuments tiek pārvietots un skenēšanas galva ir nekustīga. Lapu padeves skeneris izskatās kā mazs pārnēsājams printeris.
· Rokas skeneri izmanto to pašu pamattehnoloģiju kā plakanvirsmas skeneris, taču paļaujas uz to, ka lietotājs tos pārvieto. Šis skenera veids parasti nenodrošina labu attēla kvalitāti. Tomēr tas var būt noderīgi, lai ātri printētu tekstu.
· Izdevniecības izmanto bungu skenerus, lai printētu neticami detalizētus attēlus. Viņi izmanto tehnoloģiju, ko sauc par fotomulgotāja cauruli (PMT). PMT skenējamais dokuments ir uzstādīts uz stikla cilindra. Cilindra centrā ir sensors, kas sadala no dokumenta atlēkušo gaismu trīs staros. Katrs staru kūlis tiek nosūtīts caur krāsu filtru fotopalibrēšanas mēģenē, kur gaisma tiek pārveidota par elektrisko signālu.
Skenera 3d pamatprincips ir analizēt attēlu un kaut kādā veidā to apstrādāt. Attēlu un teksta uztveršana (rakstzīmju optiskā atpazīšana vai OCR) ļauj saglabāt informāciju datora failā. Pēc tam jūs varat mainīt vai uzlabot attēlu, izdrukāt to vai izmantot to savā tīmekļa lapā.
Skeneru cena ir ļoti lielā amplitūtā atkarībā no tā, kādam nolūkam to izmantosiet un kādas funkcijas vēlaties, lai tas ietver. Printeris, kas ietver arī skeneri noteikti būs izdevīgāk un lētāk, jo tādā veidā jūs iegādājaties divas preces uzreiz. Ja vēlaties lai jūsu mobilais telefons savienojas ar skeneri, tas uzreiz sadārdzinās preci. Interneta akcija noteikti sniegs iespēju iegādāties preci lētāk.
· Uzlādes ierīces (CCD) masīvs
· Spoguļi
· Skenera galvu
· Stikla plāksne
· Mini lampa
· Objektīvs
· Filtri
· Motors
· Stabilizatora stienis
· Josta
· Enerģijas padeve
· Saskarnes ports (-i)
· Vadības shēma
Skenera galvenā sastāvdaļa ir CCD masīvs. CCD ir visizplatītākā attēlu iegūšanas tehnoloģija skeneros. CCD ir sīku gaismas jutīgu diodu kolekcija, kas fotonus (gaismu) pārvērš elektronos (elektriskais lādiņš). Šīs diodes sauc par foto vietnēm. Īsāk sakot, katra fotoattēlu vietne ir jutīga pret gaismu - jo spožāka gaisma skar vienu fotoattēla vietni, jo lielāks ir elektrības lādiņš, kas uzkrāsies šajā vietā.
Skenējamā dokumenta attēls sasniedz CCD masīvu, izmantojot virkni spoguļu, filtru un objektīvu. Šo komponentu precīza konfigurācija būs atkarīga no skenera modeļa, taču pamati ir gandrīz vienādi.
Tālāk ir norādītas darbības, ko skeneris veic, skenējot dokumentu.
· Dokuments tiek novietots uz stikla plāksnes un vāks ir aizvērts. Lielākajā daļā skeneru vāka iekšpuse ir plakana balta, lai gan daži ir melni.
· Dokumenta apgaismošanai tiek izmantota lampiņa. Jaunāko lāzera skeneru lampa ir vai nu aukstā katoda dienasgaismas spuldze (CCFL), vai ksenona lampa, savukārt vecākiem skeneriem var būt standarta dienasgaismas spuldze.
· Viss mehānisms (spoguļi, objektīvs, filtrs un CCD masīvs) veido skenēšanas galvu. Skenēšanas galviņu lēnām pārvieto pa dokumentu, izmantojot jostu, kas piestiprināta pie pakāpju motora. Skenēšanas galviņa ir piestiprināta pie stabilizatora stieņa, lai nodrošinātu, ka caurlaidei nav svārstību vai noviržu. Pāreja nozīmē, ka skenēšanas galviņa ir pabeigusi vienu pilnīgu dokumenta skenēšanu.
· Dokumenta attēlu atspoguļo leņķiskais spogulis pret citu spoguli. Dažos skeneros ir tikai divi spoguļi, bet citi izmanto trīs spoguļu pieeju.
· Pēdējais spogulis atspoguļo attēlu uz objektīva. Objektīvs fokusē attēlu caur CCD masīva filtru.