Braukšana ar velosipēdu ir ļoti jautra, taču ļoti bieži notiek dažādi negadījumi, kas rezultējās traumās. Drošākais veids, kā izmantot velosipēdu, ir ievērot visus noteikumus un izmantot aizsarginventāru arī tad, ja tas nešķiet ērts vai stilīgs. Labākie piedāvājumi inventāram atrodami interneta akcija piedāvājumos, kur iespējams iegūt kārotās preces lētāk.
Valkājot ķiveri, katru reizi, kad braucat ar velosipēdu, tā palīdz aizsargāt seju, galvu un smadzenes, ja gadījumā kritīsiet. Velosipēdu ķiveres ir viens no svarīgākajiem, ja ne pats svarīgākais inventārs, jo galvas traumas ir vissmagākās un var atstāt visbēdīgākās sekas.
Katru reizi braucot ar velo velciet bērnu ķiveri, pat ja dodaties īsā braucienā. Un ievērojiet šos noteikumus:
· Pārliecinieties, ka jūsu velosipēda ķivere jums labi piestāv
· Vienmēr valkājiet ķiveri pareizi, lai tā jūs pasargātu: Pārliecinieties, ka tā aptver jūsu pieri un neļaujiet tai stāvēt vaļīgi. Vienmēr piestipriniet siksnas
· Nelietojiet cepuri zem ķiveres
· Rūpējieties par savu ķiveri un nemētājiet to apkārt. Ja ķivere ir bojāta, tā nepasargās jūs, kad tas būs nepieciešams
· Pēc smagiem kritieniem ieteicams iegādāties jaunu ķiveri un veco utilizēt
· Uzlieciet uz ķiveres atstarojošas uzlīmes, lai autovadītāji jūs labāk redzētu.
Noteikti ideāli būs vilkt spilgtas drēbes, bet pats minimums noteikti ir uzvilkt atstarojošas drēbes ar redzamiem atstarojošiem elementiem. Tas palīdz citiem auto, moto vai velo braucējiem jūs redzēt. Un, ja viņi jūs redz, tas nozīmē, ka viņiem ir mazāka iespēja ar jums saskrieties.
Jūs arī vēlēsities pārliecināties, ka velosipēdu ķēdē nekas nevar ieķēties, piemēram, vaļīgas bikses, mugursomas siksnas vai apavu auklas.
Braucot ar velosipēdu, valkājiet pareizos apavus, vēlams sporta botes. Sandales, čības vai kurpes ar papēžiem nebūs piemērotas, lai brauktu ar velo. Un nekad nebrauciet basām kājām!
Riteņbraucēju cimdi var palīdzēt satvert stūri - un tie noteikti palīdzēs jums izskatīties daudz stilīgāk. Un šādam aksesuāram cenas parasti ir ļoti draudzīgas.
Neklausieties mūziku, jo mūzika var novērst uzmanību no apkārtējiem trokšņiem, piemēram, automašīna taurēšanu, lai jūs varētu izvairīties no negadījuma.
Braucot ar velo vienmēr ievērojiet šādus ceļu satiksmes noteikumus:
· Vienmēr brauciet ar abām rokām uz stūres
· Vienmēr apstājieties un pārbaudiet satiksmi abos virzienos, izbraucot no piebraucamā ceļa, alejas vai apmales
· Pārbraucot krustojumus, izmantojiet gājēju pāreju un sekojiet satiksmes signāliem, kas paredzēti gājējiem
· Brauciet pa ielas labo pusi, lai jūs brauktu tajā pašā virzienā kā automašīnas. Nekad nebrauciet pret satiksmi.
· Izmantojiet veloceliņus, kur vien iespējams.
· Nebrauciet pārāk tuvu stāvošām automašīnām. Šoferi var jūs nepamanīt un atvērt durvis
· Apstājieties pie visām apstāšanās zīmēm un ievērojiet satiksmes (sarkanās) gaismas signālus tāpat kā automašīnas.
· Brauciet ar draugiem vienā rindā pa ielu
Rokas signāli riteņbraucējiem ir kā pagrieziena rādītāji un bremžu gaismas. Tas palīdz automašīnām un kravas automašīnām zināt, ko jūs darīsiet tālāk. Nemainiet virzienus vai braukšanas joslas, vispirms neskatoties aiz muguras, un vienmēr izmantojiet pareizos signālus.
Izmantojiet kreiso roku visiem signāliem:
· Pagrieziens pa kreisi: pēc tam kad esat pārliecinājies, ka aiz muguras neviena nav, turiet roku taisni un lēnām griezieties pa kreisi
· Apstāšanās: pēc tam kad esat pārliecinājies, ka aiz muguras neviena nav, salieciet roku elkonī, pavērstu uz leju (apgrieztā "L" formā) un apstājieties.
· Pagrieziens pa labi: pēc tam kad esat pārliecinājies, ka aiz muguras neviena nav, salieciet elkoni, turot roku uz augšu ("L" formā) un lēnām brauciet pa labi.