Informācija
Preču katalogs

Msi Procesori

Bigbox.lv interneta veikalā Procesori tiek pārdoti vieni no populārākajiem ražotājiem - Msi. Msi Procesori Cenas sākas no 114,53 €. Bigbox.lv veikalā jūs atradīsiet vairāk nekā 6 dažādus modeļus. Izmantojot kreisajā pusē esošos filtrus, jūs varat viegli mainīt vēlamos preču parametrus, lai pēc iespējas vieglāk atrastu sev piemērotāko produktu. Mēs piegādāsim attiecīgu šīs kategorijas preci termiņā, kas norādīts blakus precei.

BUJ

Šajā kategorijā mums ir vairāk nekā 6 preču, un to cenas sākas no 114.15 Eur
Preču piegāde parasti notiek 1-3 darba dienu laikā. Konkrētāku termiņu atradīsiet blakus konkrētajam produktam.

Kas ir CPU? Jeb datora “smadzenes”

CPU vai centrālais procesors ir vissvarīgākā datora daļa. Tas ir atrodams mātesplatē un ir atbildīgs par katras jūsu vai lietotnes komandas izpildi. Tas atver lietotnes, ielādē datus, parāda attēlus - centrālais procesors ir saistīts ar gandrīz visu jūsu datorā.

CPU ir jebkuras mūsdienu ierīces kritiska sastāvdaļa. Lūk, kas jums par to jāzina.

Kā darbojas CPU

CPU ir jūsu datora pamats, tāpēc tas parasti ir pirmā lieta, kas uzskaitīta jebkurā datora reklāmā. Bez CPU jūsu dators neieslēgsies un vēl jo vairāk nebūs lietojams.

Mēģinot atvērt programmu vai failu vai ierakstot kaut ko, dati tiek nosūtīti uz centrālo procesoru. Pēc tam CPU atšifrē datus un izlemj, vai komandu var izpildīt. Ja var, tas tiks darīts. Ja tas neizdodas, jūs, iespējams, redzēsit avāriju, kuru izmantojat, pārstāsit reaģēt vai parādīsiet kļūdas ziņojumu.

Tā kā CPU vienlaikus apstrādā datus no katras portatīvo datoru daļas, ir viegli pārslogot CPU, pārpludinot to ar komandām. Tāpēc jūsu dators darbojas lēnāk, ja ir atvērts pārāk daudz programmu - jūs pastāvīgi sūtāt jaunus datus, lai CPU varētu tikt galā.

Un, ja jūsu CPU vienlaikus ir spiests tikt galā ar pārāk daudz, jūs varat sabojāt datoru.

Pastāv divi galvenie CPU veidi: x86 mikroshēmas un ARM mikroshēmas.

x86 CPU mikroshēmas

Starp Windows datoriem x86 mikroshēmas ir daudz populārākas, un tās parasti ražo vai nu Intel, vai AMD. Lielākā daļa Intel CPU ir daļa no Intel Core saimes, un tiem ir tādi nosaukumi kā Intel Core i3, Intel Core i5 un Intel Core i7. AMD pusē jums ir Ryzen CPU, piemēram, Ryzen 5 un Ryzen 9.

Parasti, jo lielāks skaitlis ir CPU nosaukumā, jo ātrāk tas darbosies.

Lai gan daži no šiem centrālajiem procesoriem ir ātrāki par citiem, tie visi lielā mērā ir savstarpēji aizvietojami, jo visi izmanto "x86 instrukciju kopu" - no tā arī cēlies nosaukums. Īsāk sakot, viņi visi runā vienā valodā, un visi var saprast un izpildīt pārējā datora sūtītās komandas.

ARM CPU mikroshēmas

Mobilās ierīces, jaunās MacBooks un daži labākie Windows datori izmanto ARM mikroshēmas. Tie ir mazāk jaudīgi un patērē mazāk enerģijas, padarot tos ideāli piemērotus mazākām ierīcēm. Tie darbojas nedaudz lēnāk, bet nav pietiekami, lai vidusmēra lietotājs to pamanītu.

Pēdējos gados Apple ir ieguldījis lielus līdzekļus ARM mikroshēmās. Viņu jaunākais CPU mikroshēmu komplekts, M1, tika īpaši izstrādāts jaunu MacBooks palaišanai.

Kā izskatās jūsu CPU iekšpusē

Mūsdienu CPU parasti ir miljardiem tranzistoru, kas iegravēti mikroshēmas saturošajā silīcija plāksnē. Jo vairāk tranzistoru, jo jaudīgāks ir jūsu CPU.

Vidējais tranzistoru skaits gadu gaitā ir dramatiski pieaudzis; astoņdesmitajos gados nozīmīgam procesoram Intel 80386 bija 275 000 tranzistoru. Tikai dažus gadus vēlāk 80486 bija 1,2 miljoni tranzistoru. Līdz 2016. gadam daudzos galvenajos datoros atrastajam Intel Core i7 procesoram bija 3,2 miljardi tranzistoru. Apple M1, kas atrodams jaunākajā MacBook Pro, ir 16 miljardi tranzistoru.

Ir dažādu izmēru un jaudas procesori - 4 kodolu, 8 kodolu, divkodolu, i3, i5, i7, viss ir atkarīgs kāds jums nepieciešams un kādam nolūkam to izmantosiet.

Procesora cena ir atkarīga no jaudas, jo jaudīgāks procesors jo dārgāk tas izmaksās, tomēr, lētāk iespējams iegādāties interneta vietnēs, ja darbojas kāda noteikta akcija.