Informācija
Preču katalogs

Planšetdatori

Citas kategorijas: Grafiskās planšetesPlanšetes bērniemPlanšetes ar SIM karti

Kā izvēlēties sev labāko planšetdatoru?

Planšetdatoru pārdošana pēdējo pāris gadu laikā ir pārsniegusi bijušo portatīvo datoru līderi - klēpjdatoru. Planšetes ir vieglas, viegli lietojamas un pārnēsājamas, un tās ir paredzētas, lai viegli tiktu galā ar ikdienas uzdevumiem, piemēram, tīmekļa pārlūkošanu, e-grāmatu lasīšanu, mūzikas atskaņošanu, video spēļu spēlēšanu un videozvaniem. Kā pārliecināties, ka iegādājaties savām vajadzībām piemērotu planšetdatoru? Zinot, kādas funkcijas planšetdatorā vēlaties iegādāties pirms pirkšanas, tas ilgtermiņā var būt lētāk.

Kam pievērst uzmanību

  • Ekrāna izmērs

Tāpat kā klēpjdatoros, planšetdatoru ekrāna izmēru mēra pa diagonāli no stūra līdz stūrim un parasti collās. Planšetdatorus parasti iedala trīs kategorijās: kompaktos (no 5 līdz 8 collām), vidējos (no 8 līdz 11 collām) un lielos (virs 11 collām). Kompakta planšete ir vieglāka un vieglāk pārnēsājama, kā arī parasti ir lētāka.

Vidēja un liela izmēra planšetdatori nodrošina lielāku ekrāna laukumu, kas var būt īpaši noderīgs produktivitātes lietotnēm, spēlēm un tīmekļa pārlūkošanai.

  • Ekrāna izšķirtspēja

Displeja izšķirtspēja tiek izteikta pikseļos collā (ppi), un jo augstāka izšķirtspēja, jo asāks būs teksts un attēli. Displeja izšķirtspēja parasti svārstās no 1024x600 pikseļiem līdz 2560x1700 pikseļiem. Augstākas izšķirtspējas ekrāniem ir nepieciešami ātrāki procesori, lai manipulētu ar visiem šiem papildu pikseļiem un tie patērē vairāk enerģijas, ietekmējot ierīces baterijas darbības laiku.

  • Uzglabāšana

Lielākās daļas planšetdatoru ietilpība ir no 16 GB līdz 128 GB. Nepieciešamais vietas daudzums ir atkarīgs no tā, kā plānojat lietot planšetdatoru. Visi planšetdatori ir piemēroti vispārējai lietošanai, piemēram, e-pasta ziņojumu pārbaudei, zīmēšanai, tīmekļa pārlūkošanai un video un cita satura straumēšanai internetā, jo tas neprasa daudz informācijas, lai tā tiktu saglabāta pašā planšetdatorā. Atšķirībā no vairuma Microsoft un Google planšetdatoru, Apple iPad krātuvi nevar palielināt ar sim karti, izmantojot microSD karti. Tomēr, ja vēlaties līdzi mūziku, video un daudzas lietotnes, planšetdatora atmiņas ietilpība būs svarīgs apsvērums. Vieglai lietošanai var pietikt ar 16 GB, taču atcerieties, ka planšetdatora operētājsistēma un obligātās lietotnes aizņems pienācīgu daudzumu šīs vietas pat pirms ievietojat tajā savu saturu. Daudziem cilvēkiem 32 GB kļūst par sākumpunktu, it īpaši, ja ņem vērā, ka daudzas spēles tagad var būt lielākas par 1 GB.

  • Piekļuve tiešsaistē

Lielākajai daļai planšetdatoru ir iebūvēts Wi-Fi, un daudzi piedāvā versiju, kas ietver mobilo platjoslu 3G vai 4G datiem, taču tas. Otra iespēja ir tikai Wi-Fi planšetdators. Tiem var izmantot interneta pieslēgumu, izmantojot Wi-Fi savienojumus, bet arī izmantojot viedtālruni kā mobilo tīklāju. Ja planšetdators ir bērnam, viņš vai viņa noteikti vēlēsies pieslēgumu internetam, taču tad ir papildus jādomā par tā ierobežošanu.

  • Baterijas darbības laiks

Baterijas darbības laiks ir svarīgs planšetdatoru īpaši pārnēsājamības dēļ. Ideālā gadījumā tiem vajadzētu ilgt veselu normālas lietošanas dienu pirms uzlādes.

  • Apstrādes ātrums (GHz)

Planšetdatora apstrādes ātrums, ko mēra gigahercos (GHz), nav tik svarīgs lēmums planšetdatora izvēlē. Tas ir tāpēc, ka nav tik daudz procesora iespēju kā, piemēram, ja jums ir dators. Visiem iPad modeļiem ir viens un tas pats procesors katrā paaudzē, taču ar Android planšetdatoriem ir ļoti grūti salīdzināt modeļu ātrumu dažādu izmantoto procesoru dēļ.

Planšetdatori ir dažāda veida, tajā skaitā arī ar klaviatūru, triecienizturīga korpusa īpašībām u.c. Ir viegli atrast planšetdatora atsauksmes, lai labāk izprastu dažādu modeļu priekšrocības. Jūs varat apskatīt grafiskā planšetdatora īpašības, vai cena atbilst īpašībām. Savukārt ja noskatītajam planšetdatoram ir akcija, tas noteikti motivēs iegūt vienu savā īpašumā.