Informācija
Preču katalogs

Stacionārie datori

Kas ir dators?

Dators ir elektroniska ierīce, kas manipulē ar informāciju vai datiem. Tam ir iespēja saglabāt, izgūt un apstrādāt datus. Jūs, iespējams, jau zināt, ka varat izmantot datoru, lai rakstītu dokumentus, sūtītu e -pastu, spēlēm un pārlūkotu tīmekli. Varat arī to izmantot, lai rediģētu vai izveidotu izklājlapas, prezentācijas un pat videoklipus. Cenas dažādiem datoriem var atšķirties ļoti lielā mērā. Ja vēlaties lēti iegādāties, piemēram, gaming datoru, noteikti aplūkojiet interneta akcijas. Šī akcija sniegs iespēju iegādāties jūsu noskatīto ierīci lētāk, kā veikalos.

Aparatūra pret programmatūru

Pirms runājam par dažāda veida datoriem, parunāsim par divām lietām, kas visiem datoriem ir kopīgas: aparatūru un programmatūru.

Aparatūra ir jebkura datora daļa, kurai ir fiziska struktūra, piemēram, tastatūra vai pele. Tas ietver arī visas datora iekšējās daļas, kuras varat redzēt.

Programmatūra ir jebkurš instrukciju kopums, kas nosaka aparatūrai, kas un kā ir jādara. Programmatūras piemēri ir tīmekļa pārlūkprogrammas, spēles un tekstapstrādes rīki.

Viss, ko darāt savā datorā, būs atkarīgs gan no aparatūras, gan programmatūras. Piemēram, šobrīd jūs, iespējams, skatāt šo rakstu tīmekļa pārlūkprogrammā (programmatūra) un izmantojat peli (aparatūra), lai klikšķinātu no vienas lapas uz otru.

Kādi ir dažādi datoru veidi?

Kad lielākā daļa cilvēku dzird vārdu dators, viņi domā par personālo datoru, piemēram, galddatoru vai klēpjdatoru. Tomēr datori ir dažādās formās un izmēros, un tie veic daudzas dažādas funkcijas mūsu ikdienas dzīvē. Izņemot skaidru naudu no bankomāta, skenējot pārtikas preces veikalā vai izmantojot kalkulatoru, jūs izmantojat datora veidu.

Galddatori

Daudzi cilvēki izmanto galddatorus darbā, mājās un skolā. Stacionārie datori ir paredzēti novietošanai uz galda, un tie parasti sastāv no dažām dažādām daļām, ieskaitot datora korpusu, monitoru, tastatūru un peli. Gaming datori parasti ir galddatori, jo tie ir jaudīgāki par klepjdatoriem un planšetdatoriem.

Klēpjdatori

Otrs datora veids, ko jūs, iespējams, esat pazīstams, ir klēpjdators, ko parasti sauc par klēpjdatoru. Klēpjdatori ir ar akumulatoru darbināmi datori, kas ir pārnēsājamāki nekā galddatori, ļaujot tos izmantot gandrīz visur.

Planšetdatori

Planšetdatori vai planšetdatori ir rokas datori, kas ir pat pārnēsājamāki par klēpjdatoriem. Tastatūras un peles vietā planšetdatoros rakstīšanai un navigācijai tiek izmantots skārienjutīgs ekrāns. IPad ir planšetdatora piemērs.

Serveri

Serveris ir dators, kas sniedz informāciju citiem tīkla datoriem. Piemēram, ikreiz, kad izmantojat internetu, jūs skatāties uz kaut ko, kas ir saglabāts serverī. Daudzi uzņēmumi arī izmanto vietējos failu serverus, lai iekšēji uzglabātu un koplietotu failus.

Cita veida datori

Liela daļa mūsdienu elektronikas būtībā ir specializēti datori, lai gan mēs ne vienmēr par tiem tā domājam. Šeit ir daži izplatīti piemēri.

Viedtālruņi: Daudzi mobilie tālruņi var darīt daudzas lietas, ko var darīt datori, tostarp pārlūkot internetu un spēlēt spēles. Tos bieži sauc par viedtālruņiem.

Valkājamas ierīces: valkājamas tehnoloģijas ir vispārējs apzīmējums ierīču grupai, tostarp fitnesa izsekotājiem un viedpulksteņiem, kas ir paredzēti valkāšanai visas dienas garumā. Šīs ierīces bieži sauc par valkājamām.

Spēļu konsoles: Spēļu konsole ir specializēts datora veids, ko izmanto videospēļu spēlēšanai televizorā.

Televizori: daudzos televizoros tagad ir lietojumprogrammas vai lietotnes, kas ļauj piekļūt dažāda veida tiešsaistes saturam. Piemēram, varat straumēt video no interneta tieši televizorā.