Informācija
Preču katalogs

Oneplus Telefoni

Labākie piedāvājumi kategorijā

Bigbox.lv interneta veikalā Telefoni tiek pārdoti vieni no populārākajiem ražotājiem - Oneplus. Oneplus Telefoni Cenas sākas no 179,57 €. Bigbox.lv veikalā jūs atradīsiet vairāk nekā 19 dažādus modeļus. Izmantojot kreisajā pusē esošos filtrus, jūs varat viegli mainīt vēlamos preču parametrus, lai pēc iespējas vieglāk atrastu sev piemērotāko produktu. Mēs piegādāsim attiecīgu šīs kategorijas preci termiņā, kas norādīts blakus precei.

Kādu viedtālruni izvēlēties 2024. gadā?

Jauna viedtālruņa izvēle var būt diezgan sarežģīta, ņemot vērā tirgū pieejamo dažādo ražotāju modeļu daudzumu. Šajā rakstā mēs esam apkopojuši svarīgāko informāciju par tālruņiem, apsprieduši tehniskās specifikācijas un snieguši kopsavilkumu par to, kādām tālruņa īpašībām ir vērts pievērst uzmanību, izvēloties pirkumu.

Viedtālruņi ir ierīces, kuras šobrīd izmanto gandrīz ikviens no mums, un mēs tos regulāri mainām uz jaunākiem modeļiem. Taču ne katrs zina, ar ko tālruņi atšķiras viens no otra. Ar šiem padomiem jūs varēsiet izvēlēties modeli, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Uzzināsiet, kādus ekrāna tipus un izšķirtspējas ražotāji izmanto, cik daudz RAM atmiņas nepieciešams, lai tālrunis darbotos raiti, kurš viedtālrunis ilgāk darbosies ar akumulatoru un kādām īpašībām jābūt tālrunim, lai tas spētu uzņemt kvalitatīvas fotogrāfijas.

Kādam jābūt viedtālruņa ekrānam? Ekrāna izmērs un izšķirtspēja

Apsverot, kam jāpievērš uzmanība, pērkot tālruni, ir vērts sākt ar ekrānu. Tas ir viens no svarīgākajiem parametriem, kas nosaka tālruņa kvalitāti.

Pašlaik dominē tendence, ka ražotāji izvēlas lielu ekrāna izmēru ierīces. Lielākā daļa viedtālruņu ir aprīkoti ar ekrāniem, kuru diagonāle pārsniedz 6 collas.

Ekrānu izmēriem palielinoties, paši tālruņi kļūst arvien lielāki, un tos kļūst grūtāk pārvaldīt ar vienu roku. Lai gan ražotāji sistemātiski samazina ekrāna rāmjus, ekrāna izmēru palielināšanās tendence vēl nav beigusies. Klasiskās 16:9 malu attiecības tiek aizstātas ar 18:9 attiecību (vai līdzīgām 18,5:9, 19:9 un 19,5:9 attiecībām).

Mazāku tālruņu cienītājiem ir ierobežota izvēle, taču, par laimi, ir daži ievērības cienīgi modeļi. Viens no interesantākajiem variantiem ir „iPhone 13 mini“, kas atbilst šādu lietotāju vajadzībām. Tas ir praktiski līdzīgs „iPhone 13“, bet tam ir mazāks ekrāns (5,4 collas, salīdzinot ar 6,1 collām).

Ekrāna proporciju izmaiņas liek pielāgot izšķirtspējas parametrus. Ierastās HD, Full HD vai QHD izšķirtspējas vietā mums ir attiecīgi HD+, Full HD+ un QHD+.

Visbiežāk sastopamās viedtālruņu ekrānu izšķirtspējas:

  • HD: 1280 x 720 pikseļi

  • HD+: 1440 x 720 pikseļi un 1500 x 720 pikseļi

  • Full HD: 1920 x 1080 pikseļi

  • Full HD+: 2160 x 1080 pikseļi, 2220 x 1080 pikseļi, 2246 x 1080 pikseļi, 2280 x 1080 pikseļi, 2340 x 1080 pikseļi, 1620 x 1080 pikseļi, 1980 x 1080 pikseļi

  • QHD un QHD+: 2560 x 1440 pikseļi, 2960 x 1440 pikseļi, 2880 x 1440 pikseļi, 3120 x 1440 pikseļi

Pašlaik izmantotie ekrāna tipi:

  • AMOLED (ieskaitot „Super AMOLED“ un „P-OLED“ vai „Dynamic AMOLED“)

  • IPS LCD (ieskaitot „IPS+“)

  • TFT LCD

AMOLED ekrāni nodrošina labākās, ļoti spilgtas krāsas, tāpēc tie parasti tiek izmantoti dārgākajos viedtālruņos. Visizplatītākie ir IPS ekrāni, kas var piedāvāt nedaudz mazāk piesātinātu krāsu gammu, taču joprojām nodrošina pietiekamu kontrastu, spilgtumu un plašus skata leņķus.

TFT LCD ekrānu sasniegumi ir pieticīgāki, tāpēc tos sastop budžeta modeļos. Šādus ekrānus var būt tālruņos līdz 200 eiro, lai gan pat šeit ražotāji arvien biežāk izvēlas IPS tehnoloģiju.

Attēla atsvaidzes intensitāte

Viedtālruņu ekrāni atšķiras arī pēc attēla atsvaidzes intensitātes. Šis parametrs nosaka, cik raiti tiks rādīts attēls ekrānā. Intensitāte tiek izteikta Hz (hercos). Jo augstāka vērtība, jo raitāk var vērot kustīgu attēlu. Bāzes standarts ir 60 Hz intensitāte – tādu ekrānu piedāvā lielākā daļa viedtālruņu. Tomēr ir arvien vairāk modeļu, kuriem ir 90, 120 vai pat 144 Hz intensitātes ekrāni. Augstāka intensitāte ir īpaši noderīga tiem, kuriem patīk spēlēt savā tālrunī darbības spēles.

Tālruņi ar izgriezumu ekrānā

Daudziem tālruņiem ekrāna augšpusē ir izgriezums, kas paredzēts pašbildes kamerai un dažādiem sensoriem. Šis risinājums ietekmē dizainu, tāpēc, izvēloties tālruni, jūs varat iegādāties tādu modeli, kura izskats jums vislabāk patīk.

Viedtālruņu operētājsistēmas

Vēl pirms dažiem gadiem tirgū bija trīs galvenās mobilo operētājsistēmu: „Google Android“, „Apple iOS“ un „Windows Phone“. Tomēr „Windows Phone“ tālrunis tagad ir tikai interesantums – ražotāji vairs neizgatavo jaunus modeļus ar šo platformu, un tas vairs netiek attīstīts.

Mobilā tirgus līderis joprojām ir „Google Android“, ko izmanto lielākā daļa ražotāju. Ir vērts izvēlēties modeļus, kas izmanto jaunāko operētājsistēmas versiju – pašlaik tā ir „Android 14“. „Apple iOS“ ir uzstādīta tikai „Apple“ ražotajos viedtālruņos.

Ja jums patīk modifikācijas un jūs nezināt, kuru tālruni izvēlēties, ir vērts ņemt vērā, ka „Android“ sistēma lietotājam piedāvā vairāk personalizācijas iespēju, savukārt „iOS“ ir slēgtāka, bet tai ir ļoti intuitīva vadība. Vēl viens „Apple iOS“ priekšrocība ir lieliska optimizācija. Ar to var sagaidīt arī ātrākos atjauninājumus un lielāku drošību un privātumu.

Procesors viedtālrunī – kurš ir labākais?

Procesors ir ļoti svarīgs aspekts, pērkot tālruni. Galu galā no tā atkarīgs visas ierīces darbs.

Viedtālruņos tiek izmantoti dažādu „ģimeņu“ procesori. Procesorus dažādiem tālruņu ražotājiem piegādā „Qualcomm“, TCMC un „MediaTek“. Parasti tālrunī sastopami vairāku kodolu procesori, taču ne vienmēr kodolu skaits ir svarīgākais. Svarīgs ir, piemēram, procesora tips, tas ir, kādā tehnoloģiskajā procesā tas ir izgatavots. Tehnoloģiskais process nos aka, cik maza izmēra elementi var tikt izmantoti procesora izgatavošanā. Šis parametrs ir norādīts nanometros.

Vēl viens procesora veiktspējas kritērijs ir takta frekvence. Tā nosaka, cik daudz aprēķinu operāciju mikroshēma spēj veikt vienā sekundē.

Cik daudz RAM atmiņas nepieciešams viedtālrunim?

Ja jūs apsverat, kam pievērst uzmanību, pērkot viedtālruni, RAM atmiņu arī nevar ignorēt. RAM atmiņa ir viena no svarīgākajām viedtālruņa specifikācijām, un nevajadzētu to nenovērtēt, ja vēlaties ātru un raitu tālruni. Jo vairāk operatīvās atmiņas, jo raitāka ir sistēmas darbība.

Optimālais RAM atmiņas daudzums zināmā mērā ir atkarīgs arī no operētājsistēmas veida. „Apple iOS“ ierīcēs RAM atmiņas var būt nedaudz mazāk, taču tas neietekmē raitu darbu, pateicoties ļoti labai sistēmas un programmu optimizācijai.

Cik daudz RAM atmiņas tālrunī nodrošinās ierīces raitu darbību?

  • 4–6 GB RAM – minimālais daudzums, kam jābūt lētam viedtālrunim ar „Android“ operētājsistēmu

  • 8 GB RAM – tik daudz atmiņas izmanto vidējās klases viedtālruņi

  • 12–24 GB RAM – tik daudz piedāvā jaudīgākie flagmaņi.

Cik daudz vietas nepieciešams datu glabāšanai?

Iekšējās atmiņas ietilpība lielā mērā ir atkarīga no personīgajām vajadzībām un no tā, cik daudz satura jūs glabājat savā viedtālrunī. Lēts viedtālrunis var būt aprīkots ar 64 GB, taču standarts šobrīd ir 128 GB. Labākajos modeļos jūs saņemsiet 256 GB vai vairāk.

Ja tālrunī ir papildu atmiņas kartes slots, vietas jautājums nav tik aktuāls, taču, ja plānojat tālrunī glabāt daudz filmu, mūzikas, fotogrāfiju vai citu failu, ir vēlams izvēlēties modeli ar 512 GB vai pat 1 TB atmiņas.

Viedtālrunis ar Dual SIM

Dual SIM ir ļoti noderīga funkcija, kas ļauj izmantot divas SIM kartes vienā ierīcē. Viedtālrunis ar divām SIM kartēm ir ideāls risinājums tiem, kas izmanto divus tālruņa numurus (piemēram, personīgo un darba).

Darbības princips ir atkarīgs no Dual SIM veida:

  • Aktīvais Dual SIM izmanto divas antenas, tāpēc abi numuri vienmēr ir aktīvi.

  • Dual SIM gaidīšanas režīmā ir nedaudz mazāk attīstīts, jo, izmantojot vienu SIM karti, otra paliek gaidīšanas režīmā.

  • Pasīvais Dual SIM ir vismazāk ērts lietotājam, jo aktīvo SIM karti katru reizi jāizvēlas manuāli (attiecīgā opcija iestatījumos).

Viedtālruņa kamera – laba foto un video kvalitāte

Kuram viedtālrunim ir labākā kamera? Uz šo jautājumu ir grūti atbildēt viennozīmīgi. Ražotāji bieži lepojas ar savas kameras sensora izšķirtspēju, kas ir norādīta megapikseļos. Tomēr megapikseļu skaits ne vienmēr tieši ietekmē attēla kvalitāti. To nosaka daudzi citi faktori:

  • Objektīva spilgtums – norādīts ar diafragmas numuru, piemēram, f/1.7. Jo mazāka šī skaitļa vērtība, jo lielāka iespēja uzņemt labas fotogrāfijas pat vājā apgaismojumā (vakaros vai iekštelpās).

  • Optiskā stabilizācija – īpaši noderīga filmēšanas laikā, palīdz samazināt "trīcošo roku" efektu.

  • Autofokuss – ātra šīs funkcijas darbība samazina laiku, kas nepieciešams foto uzņemšanai, un palielina iespēju asāk attēlot kustīgus objektus.

  • Plata leņķa objektīvs – papildu kamera, kas ļauj uzņemt plašākus kadrus, kas ir īpaši noderīgi, uzņemot lielus objektus vai iekštelpās.

  • Telefoto objektīvs – ļauj pietuvināt tālu esošus objektus, nezaudējot attēla kvalitāti (labākajiem viedtālruņiem ir 10x optiskais pietuvinājums).

  • Dziļuma kamera – īpaši noderīga portretiem, palīdz izcelt priekšplānu un izplūdušo fonu.

  • Nakts režīms – īpašs kameras režīms, kas ļauj uzņemt gaišākas, skaidrākas un detalizētākas fotogrāfijas sliktā apgaismojumā.

Akumulators viedtālrunī

Nav viegli viennozīmīgi noteikt, kurš akumulators ir labākais, ņemot vērā viedtālruņa lietošanas raksturu un biežumu. Akumulators ātrāk izlādēsies, ja spēlēsiet spēles un skatīsieties filmas, lēnāk, ja aprobežosieties ar pamatfunkcijām.

Viedtālruņa akumulatora darbības laiku nosaka arī citi faktori:

  • Ekrāna izmērs un izšķirtspēja.

  • Izmantotais procesors (tehnoloģija un tā enerģijas taupība).

  • Operētājsistēmas versija un lietotņu skaits tālrunī.

  • Ieslēgtās savienojuma funkcijas (Bluetooth, NFC, 5G datu pārraide, Wi-Fi).

  • GPS atrašanās vietas noteikšanas funkcija.

Standarta akumulatora ietilpība ir vismaz 4500 mAh. Labs akumulators viedtālrunis jādarbina vismaz divas dienas, tam nepieciešams 5000 mAh vai ietilpīgāks akumulators. Dažiem modeļiem ir 6000 mAh vai pat lielākas ietilpības akumulatori.

Ražotāji arvien retāk piedāvā viedtālruņus ar noņemamiem akumulatoriem. Lielākā daļa jauno modeļu ir projektēti tā, lai akumulatoru nevarētu izņemt. Noņemamus akumulatorus praktiski vairs nav metāla korpusā un ūdensizturīgajos modeļos.

Tālruņi ar bezvadu uzlādi

Aizvien biežāk iespējams iegādāties tālruni ar bezvadu uzlādi. Šāds tālrunis nav jāpieslēdz lādētājam ar vadu. Pietiek to novietot uz īpaša lādētāja. Šādu tālruni jebkurā brīdī var paņemt rokās un izmantot, neatslēdzot vadus.

Bezvadu savienojums, datu pārraide, NFC

Viedtālruņos tiek izmantoti vairāki savienojuma un datu pārraides moduļi. Tie ir:

  • 4G LTE – visizplatītākā savienojuma tehnoloģija, kas sastopama pat lētākajos viedtālruņos.

  • 5G – vēl nesen 5G savienojuma modulis bija tikai dārgākajiem augstākās klases modeļiem. Tagad šis pakalpojums kļūst arvien pieejamāks.

  • Bluetooth – izmanto tālruņa aksesuāru un citu ierīču, piemēram, austiņu, savienošanai. Ir vērts parūpēties, lai Bluetooth būtu vismaz 5.0 versija. Jaunākais „Bluetooth 5.4“ ir atrodams jaunākajos viedtālruņos

  • Wi-Fi – izmanto, lai izveidotu savienojumu ar internetu. Vecākos un lētākos tālruņos atradīsiet „Wi-Fi 4“ (802.11b/g/n). Jaunākiem viedtālruņiem jau jābūt aprīkotiem ar „Wi-Fi 5“ (802.11a/b/g/n/ac), bet labākajiem viedtālruņiem ir „Wi-Fi 6“ (802.11a/b/g/n/ac/ax) un „Wi-Fi 7“ (802.11be). Jo jaunāka ir „Wi-Fi“ paaudze, jo ātrāku un stabilāku savienojumu varat sasniegt.

  • NFC – pēdējos gados šī funkcija ir kļuvusi ļoti populāra. Tā ļauj viegli un ātri savienot viedtālruni ar bezvadu aksesuāriem (austiņām, skaļruņiem vai printeriem), kā arī izmantot ērtas bezkontakta maksājumu funkcijas.

Labs viedtālrunis ir ūdensizturīgs

Svarīga viedtālruņa īpašība ir izturība – pret skrāpējumiem, kritieniem no neliela augstuma. Ražotāji visbiežāk izmanto korpusus, kas izgatavoti no stikla vai metāliem un alumīnija sakausējumiem. Pēdējie labāk iztur kritienus. Tāpat ir vērts izvēlēties IP68 marķētu tālruni, jo tas būs izturīgs pret putekļiem un ūdeni.

Skaņa un mūzika – kādu tālruni pirkt?

Ir vērts zināt, kādiem parametriem jābūt labai mūzikas tālrunim. Pretēji tam, kā varētu šķist, šis tālruņa izvēles aspekts ir diezgan svarīgs. Lūk, kam ir vērts pievērst uzmanību:

  • 3,5 mm mini jack austiņu ligzda – klasiska ligzda, kurā var pievienot vadu austiņas. Ja tā nav, jums jāizmanto adapteri vai jāizvēlas bezvadu austiņas.

  • USB-C ligzda – jaunākajos viedtālruņos (īpaši augstākās klases) tā ir vienīgā pieslēgvieta, kurā var pievienot austiņas. Tam nepieciešams USB-C – mini jack adapteris vai USB-C savienojuma austiņas.

  • Stereo skaļruņi – ja bieži klausāties mūziku tieši no tālruņa vai skatāties filmas bez austiņām, divu skaļruņu klātbūtne nodrošinās ievērojami labāku skaņas kvalitāti.

  • Bluetooth 5.4 – salīdzinot ar vecākām Bluetooth versijām, tas patērē mazāk enerģijas un piedāvā labāku bezvadu skaņas kvalitāti.

  • Bezvadu skaņas pārraide bez kvalitātes zudumiem – mūzikas tālrunim vajadzētu atbalstīt aptX HD, mQA un HiRes Audio formātus, kā arī tam vajadzētu būt DAC pārveidotājam.

Kādi aksesuāri der viedtālrunim?

Lai gan viedtālruņi kļūst arvien attīstītāki, tiem joprojām ir nepieciešami aksesuāri, kas ne tikai aizsargā, bet arī paplašina funkcionalitāti. Populārākie ir dažādi aizsargvāciņi un ārējie akumulatori. Ja jau zināt, kā izvēlēties labu tālruni, ir vērts apsvērt papildu aksesuāru iegādi:

  • Viedtālruņu vāciņi

  • Ārējie akumulatori

  • Aizsargplēves

  • Portatīvie skaļruņi

  • Tālruņa vadi

  • Atmiņas kartes

  • VR brilles

  • Tālruņa austiņas

  • Ekrāna aizsargplēves un stikli

  • Pašbildes spieķi