Informācija
Preču katalogs

Kā izvēlēties veļas žāvētāju?

Šis pārskats palīdzēs jums saprast veļas žāvētāju darbības principus un izvēlēties modeli, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām.

Veļas žāvētāju veidi

Ražotāji piedāvā dažādu veidu veļas žāvētājus:

  • Ventilācijas žāvētāji. Šādas ierīces iesūc gaisu, uzsilda to ar sildīšanas elementu un pūš lielā ātrumā rotējošā bungā, kur gaiss iztvaiko drēbēs uzkrāto mitrumu. Karstums un mitrums tiek izvadīts no telpas uz kanalizācijas ventilāciju, ārējo sienu vai, ja tas nav iespējams, caur logu izvilktu šļūteni.

  • Kondensācijas žāvētāji. Tiem nav nepieciešama ārējā ventilācijas sistēma, tāpēc kondensācijas žāvētāju var uzstādīt jebkurā labi ventilējamā telpā. No veļas izņemtais mitrums tiek savākts īpašā tvertnē, kas regulāri jāiztukšo. Tomēr šādu žāvētāju var arī pievienot kanalizācijas sistēmai un izvadīt mitrumu bez lietotāja iejaukšanās.

  • Siltumsūkņa žāvētāji. Tas ir visekonomiskākais kondensācijas žāvētāju veids. Šīs ierīces atdzesē gaisu, kas izdalās no drēbēm, un to izžāvē. Siltumsūkņa žāvētāji patērē divreiz mazāk elektrības nekā tradicionālie kondensācijas žāvētāji. Tie ir saudzīgāki pret veļu un darbojas klusāk nekā cita veida žāvētāji.

Enerģijas patēriņš

Vismazāk elektroenerģijas patērē siltumsūkņa žāvētāji. Tie parasti pieder A+++ energoefektivitātes klasei. Šīs ierīces spēj izmantot no drēbēm izdalīto siltumu žāvēšanai, tādējādi palīdzot gandrīz uz pusi samazināt enerģijas patēriņu, nepaildzinot žāvēšanas laiku.

Ražotāji arī uzlabo parastos kondensācijas žāvētājus. Labākajiem šāda veida modeļiem ir A, A+ vai A++ energoefektivitātes klase.

Katram modelim ir ne tikai norādīta energoefektivitātes klase, bet arī vidējais gada elektroenerģijas patēriņš.

Kā darbojas siltumsūknis?

Siltumsūkņa žāvētāji darbojas slēgtā režīmā. Tā vietā, lai karstā un mitrā gaisa plūsma tiktu novadīta ārā, tā tiek novirzīta uz iztvaikotāju, kur tā tiek atdzesēta. Strauja temperatūras maiņa liek tvaikiem pārvērsties ūdens pilienos. Uzkrātais kondensāts tiek izvadīts pa drenāžas kanāliem, un izžāvētā gaisa plūsma atkal tiek uzsildīta un izpūsta žāvētāja bungā.

Žāvētāja tilpums

Žāvētāja tilpumu mēra tāpat kā veļas mazgājamās mašīnas – kilogramos. Kilograms veļas sastāv no viena cilvēka apģērba komplekta, ieskaitot bikses, apakšveļu, zeķes un dvieli. Žāvētāju ietilpība, atkarībā no modeļa, var būt no 3 līdz 9 kilogramiem.

Lielāka tilpuma bungas nodrošina labāku gaisa cirkulāciju, paātrina veļas žāvēšanu un samazina enerģijas patēriņu. Papildu telpa arī ievērojami samazina grūti izgludināmu kroku daudzumu.

Kad izvēlēties veļas mazgājamo mašīnu ar žāvētāju?

Ne visās mājās ir vieta divām atsevišķām ierīcēm. Šādos gadījumos palīdz veļas mazgājamā mašīna ar žāvētāju. Tā ne tikai mazgā un izgriež, bet arī žāvē veļu. Lai izžāvētu pilnu veļas partiju, tas būs jādara divos posmos, jo veļai žāvēšanas laikā nepieciešams vairāk vietas nekā mazgāšanas laikā. Turklāt specializētām ierīcēm parasti ir vairāk noderīgu mazgāšanas un žāvēšanas programmu nekā veļas mazgājamajām mašīnām ar žāvētāju.

Mitruma noņemšanas veidi

Ventilācijas žāvētāji no veļas izsūc mitrumu, izvadot to caur īpašu izvadu, kas jānovirza kanalizācijā vai ārējā sienā. Ja jūsu mājā nav iespējams izmantot šādu mitruma izvadīšanas veidu, labāk izvēlēties kondensācijas žāvētāju. Tas savāc mitrumu īpašā tvertnē, kas regulāri jāiztukšo.

  • Kad ir nepieciešams izvads kanalizācijā vai ārā? Ja iegādājaties ventilācijas žāvētāju, ir nepieciešams izvads, jo šāda veida ierīces ievērojami uzsilda un mitrina telpu, ja izvads nav pareizi izveidots.

  • Kad var iztikt bez papildu izvades? Kondensācijas un siltumsūkņa žāvētājiem nav nepieciešams izvads, jo tie savāc mitrumu īpašā tvertnē. Šajā gadījumā mitrums būs manuāli jānoņem, regulāri iztukšojot uzkrāto mitrumu.

Temperatūras iestatījumi un noderīgas funkcijas

Regulējama temperatūra ļauj žāvēt dažāda veida audumus, nebojājot to struktūru, un nodrošinot optimālu mitruma līmeni gludināšanai, uzglabāšanai vai valkāšanai.

  • Kokvilnas un sintētisko audumu žāvēšana – šo režīmu piedāvā lielākā daļa veļas žāvētāju.

  • Jemīgi audumi – programma, kas ļauj maigi un efektīvi žāvēt zīda un vilnas apģērbus.

  • Reversais bungas režīms. Šajā režīmā bungu griežas dažādos virzienos. Gaiss, kas nonāk starp krokām, ievērojami paātrina žāvēšanu un nodrošina vienmērīgu rezultātu.

  • Pret kroku programma – tas atvieglo ilgstoši guļošu audumu gludināšanu, žāvēšanas beigās ilgstoši maisot veļu un novērš dziļu kroku veidošanos.

Tvaika programma

Tvaika apstrādāta veļa atgūst apjomu un stingrību. Pateicoties tam, audumi mazāk burzās. Tvaikam ir arī cits noderīgs īpašums – tas noņem nepatīkamas smakas.

Pūku filtrs

Lai kondensācijas žāvētājs ar siltumsūkni darbotos pēc iespējas efektīvāk un patērētu mazāk elektroenerģijas, mitrumu savācošajam kondensatoram vienmēr jābūt tīram. Šo uzdevumu veic pūku filtrs.

Jo labāks ir pūku filtrs, jo mazāk netīrumu nonāk kondensatorā, kura aizsērēšana samazina žāvētāja efektivitāti, tāpēc ir vērts izvēlēties žāvētājus ar divslāņu pūku filtru.

Šis filtrs ir jātīra pēc katras žāvēšanas. Īpaši ērti, ja žāvētājam ir pašattīrošs kondensators.

Apavu grozs

Ar šo piederumu, kas ievietojams žāvētāja bungā, var žāvēt mazgātus apavus, plīša rotaļlietas un īpaši smalkus auduma apģērbus. Ievietojot apavu grozu, izmantojiet tam paredzēto žāvēšanas programmu.

Sensora žāvēšana

Šī noderīgā funkcija palīdz ievērojami samazināt elektroenerģijas rēķinus. Ierīces iekšpusē esošie sensori analizē veļas mitruma līmeni un, ņemot to vērā, regulē žāvēšanas ciklu.

Kad žāvēšanas darbi tuvojas beigām, sildīšanas elements tiek izslēgts, un veļā tiek ievadīts vēsāks istabas temperatūras gaiss. Tā tiek noņemts elektrostatiskā lādiņa veļai, šķiedras iztaisnojas un atgūst elastību.

Vertikālā uzstādīšanas sistēma

Lai mazgātāju un žāvētāju komplekts aizņemtu mazāk vietas, šīs ierīces var uzstādīt vertikāli vienu uz otras, izmantojot stiprinājuma sistēmu. Ir ērti, ja šai sistēmai ir izvelkams atvilktne, uz kuras var novietot žāvēšanai sagatavotu un jau izžāvētu veļu.

Žāvētāja uzstādīšana nišā vai skapī

Žāvētāja darbībai nepieciešama pastāvīga gaisa plūsma, ko tas uzņem no telpas. Tāpēc šo ierīci nedrīkst uzstādīt mazā skapī. Minimālajam attālumam no žāvētāja sāniem jābūt 2,5 cm, aizmugurē – 5 cm, un priekšpusē jābūt 40-50 cm brīvai vietai. Ja mazgātājs un žāvētājs tiek uzstādīti kopā, nišas vai skapja priekšpusē jābūt vismaz 45 cm ventilācijas atverei.