Web kamera ir digitālā kamera, kas savienota ar datoru, lai reāllaikā straumētu tiešraides video.
Vairumā gadījumu web kameras tiek izmantotas tiešsaistes sapulcēm datoram, web konferencēm un tiešsaistes mācībām, taču tām ir daži citi pielietojumi. Un ne visas web kameras ir vienādas. Šeit ir viss, kas jums jāzina par web kamerām un to darbību. Cena vispieejamākā parasti ir interneta veikalos, kur akcija piedāvā iespēju iegādāties visas jūsu kārotās preces lētāk.
Jūs droši vien esat dzirdējis par datoru un varbūt pat izmantojis web kameru. Tā ir kamera, kas savienota ar datoru vai nu kā integrēts aprīkojums, izmantojot USB kabeli, vai bezvadu režīmā. Iekšējās web kameras ir tās, kuras ir iebūvētas jūsu izmantotajā datorā. Jūs, iespējams, redzēsiet iekšējo kameru kā mazu punktu ekrāna augšdaļā, apmēram tāda paša izmēra kā dzēšgumija.
USB un bezvadu web kameras ir ārējas, un tās var izmantot jebkurā datorā, kurā ir instalēta atbilstoša programmatūra. Tās ir arī elastīgākas atrašanās vietas ziņā, jo nav jāuzstāda datora ekrāna augšdaļā.
Papildus tam, ka ir integrētas, vadu un bezvadu web kameras, tās iedala vēl divos veidos. Šāda veida web kameras atšķiras pēc iespējām un mērķa:
Tīkla kameras: šīs ir pamata web kameras, kuras atradīsiet savā datorā, un ir web kameras, kuras varat iegādāties lielākajā daļā personīgās elektronikas veikalu. Jūs tās redzēsiet no tādiem zīmoliem kā Microsoft, Logitech un Razer. Tās parasti ir paredzēti īslaicīgai lietošanai.
IP kameras: IP (interneta protokola) web kameras ir veidotas nedaudz savādāk. Tās ir paredzētas 24 stundu diennakts novērošanai, un piedāvā augstākas kvalitātes video, nekā jūs varat atrast tīkla kamerā. Šāda veida web kameras bieži izmanto drošības sistēmām, mājdzīvnieku kamerām un citām vajadzībām, kurām nepieciešams ilgāks lietošanas laiks.
Web kameras tiek izmantotas dažādām funkcijām, parasti video straumēšanai no vienas vietas uz citu, piemēram, tiešsaistē tiekoties ar draugiem, ģimeni vai kolēģiem vai apmeklējot tiešsaistes nodarbību vai sapulci. Dažām web kamerām ir arī iespējas, kas ļaus jums uzņemt nekustīgu attēlu, lai gan tas ne vienmēr ir vislabākās kvalitātes attēls.
IP kamerām parasti ir vairāk komerciālu mērķu, lai gan tās ir kļuvušas populāras mājas drošības sistēmās, bērnu monitoros un mājdzīvnieku kamerās.
Ja esat iepazinies ar digitālo kameru, jums, iespējams, ir vispārējs priekšstats par web kameras darbību. Būtībā tā ir digitālā kamera, kas ir savienota ar datoru. Tas darbojas, uztverot gaismu. Gaisma caur kameras objektīvu virzās uz attēla sensoru. Tur gaisma tiek savākta un sadalīta pikseļos, kurus pēc tam var pārvērst digitālā informācijā ciparu valodā, ko sauc par bināro kodu.
Pēc tam šo kodu var pārsūtīt tīklā, piemēram, internetā vai pat uzņēmuma iekšējā tīklā, uz uztverošo datoru, kas pārveido procesu, lai kodu pārvērstu pikseļos, kas tiek parādīti datora ekrānā. Nav svarīgi, vai web kamera ir iekšēja vai ārēja, lai tā darbotos, nepieciešama kāda programmatūra. Papildus aprīkojuma draiverim ir jāizmanto īpaša web kameras lietojumprogramma, Skype, Zoom vai cita videokonferenču programmatūra.