Preču katalogs

Pastiprinātāji

Filtrēt pēc Nodzēst filtrus

Cena
166 746
Ražotāji
vairāk mazāk
Filtrs

Preču filtrs Izdzēst filtrus

Pastiprinātāji

Kas ir pastiprinātājs?

Vienkārši, pastiprinātājs ir ļoti maza elektromagnētiskā vai elektriskā ierīce, kas palielina ieejas signālu - neatkarīgi no tā, vai tas ir strāva, spriegums vai jauda - un piegādā šo pastiprināto signālu izejas ķēdei. Pastiprinātāja ieejas/izejas lieluma attiecība ir pazīstama kā “pastiprinājums”, ko var izteikt kā strāvu, spriegumu vai jaudu. Pastiprinātājus izmanto ļoti dažādiem nolūkiem, gan mājās skatoties tv, gan mini skaļruņu skaņas uzlabošanai, gan profesionālākiem mērķiem, piemēram kinozālēs. Ja meklējat kur būtu vispieejamākā cena pastirpinātājiem, tad noteikti interneta akcija palīdzēs iegādāties tos lētāk.

Ko dara pastiprinātājs?

Pastiprinātais signāls tiek izmantots, lai barotu sistēmu, kurai pievienots pastiprinātājs, vienlaikus samazinot traucējumus (vai “troksni”). Pastiprinātājā parasti ir tranzistors, kas, ir balstīts uz pusvadītāju materiālu ar spēju vadīt mainīgu daudzumu elektriskās strāvas. Pamata darbības ir šādas:

·         Pastiprinātājs uzlādējas no barošanas avota

·         Strāva tiek pārnesta pa tranzistoru uz izejas ķēdi

·         Izejas ķēde pārveido palielināto izejas signālu vienādā spriegumā

·         Pastiprinātais spriegums baro sistēmu

Divi citi komponenti, kas parasti atrodami pastiprinātāja ķēdē, ir diodes un taisngrieži. Diods ir divu terminālu pusvadītāju ierīce, kuras mērķis ir vadīt strāvu tikai vienā virzienā un neļaut tai plūst atpakaļ. Tikmēr taisngriezis ir ķēde, kas maiņstrāvu (AC) pārvērš līdzstrāvā (DC).

Pastiprinātājs jebkurai situācijai

Lai gan ir daudz dažādu pastiprinātāju veidu, visizplatītākie ir:

·         Tranzistori: šo kategoriju var sīkāk iedalīt punktu kontakta, bipolārā savienojuma (BJT) un metāla oksīda pusvadītāju lauka efekta (MOSFET) tranzistoros

·         Darbības pastiprinātāji: integrēta shēma, kas pastiprina spriegumu ar augstu efektivitātes līmeni

·         Vakuuma caurules: galvenokārt aizstātas ar integrālajām shēmām, bet joprojām tiek izmantotas UHF sistēmās, lieljaudas radio un radaru lietojumos, pateicoties spēcīgajai izejai

·         Instrumentu pastiprinātāji: izmantošanai kopā ar mūzikas instrumentiem

·         Sadalīti pastiprinātāji: atrodami osciloskopos, jo tie spēj sadalīt ieejas strāvu un pastiprināt atsevišķos segmentus

Pasīvs, aktīvs, savienots un paralēls

Pērkot jaunu skaņas sistēmu, bieži rodas termini “aktīvs” un “pasīvs”. Atšķirība starp abām ir vienkārša: aktīvā iestatījumā sistēmai ir iebūvēts pastiprinātājs, savukārt pasīvā sistēmā ir nepieciešams ārējs pastiprinātājs, kas ir savienots ar skaļruņu vadu. Pastiprinātājus var pievienot arī virknē, lai palielinātu pieejamo jaudu. Parasti profesionālajās audio sistēmās tiek izmantota tilta konfigurācija, kurā divi stereo pastiprinātāja kanāli tiek padoti ar vienu signālu, savukārt skaļrunis (tilts) ir savienots starp šiem diviem kanāliem, lai izveidotu mono pastiprinātāju ar divkāršu jaudu. Paralēli iestatījumiem vairāki pastiprinātāji nosūta vienu un to pašu signālu abiem skaļruņiem stereo sistēmā, lai palielinātu izejas piedziņu. Pastirpirnātāji var tikt savienoti ar blurtooth bezvadu wifi iekārtām, un ir daudz dažādas jaudas pieejamas - 100w, 200w, 300w, 1000w. Atkarīgs, kādu pastirpinātāju, kādam nolūkam patērētājs vēlās iegādāties.

Šeit, tur un visur

Plaši pazīstami pastiprinātāju pielietojumi ietver stereo sistēmas, dzirdes aparātus, bezvadu sakarus un televīzijas uztvērējus. Pastiprinātāji var būt arī elektromagnētisko ierīču veidā, kas pazīstami kā transformatori, kas palielina spriegumu, vienlaikus saglabājot to nemainīgu. Transformatori ir atrodami visā, sākot no spēkstacijām, beidzot ar klēpjdatoriem un tālruņiem, kuros tie regulē spriegumu, kas tiek izmantots akumulatora uzlādēšanai, lai novērstu akumulatora pārslodzi.