Informācija
Preču katalogs

LEGO®

LEGO – visiem zināms zīmols

Mazie un vienkāršie konstruktori ir iekarojuši lielu popularitāti visā pasaulē un nosaukums LEGO ir zīmols, kas ir atpazīstams un ļoti ienesīgs. Lai gan Lego nepiedāvā interaktīvas rotaļlietas, klucīši rosina bērna iztēli un tiem ir neierobežots pielietojums. Lego ir radījuši divas filmas un Legoland atrakciju parkus. Un mūsdienās zīmolam ir daudz dažādu veidu, tam ir pat adventes kalendārs svētku gaidīšanas laikam. Interneta akcijas sniedz iespēju lego klucīšus iegādāties lētāk. Cena noteikti būs atkarīga arī pēc tā, kādu pirkuma komplektu esat noskatījuši.

Pirmssākumi

Uzņēmums, kas ražo šos slavenos klucīšus, sāka darboties kā neliels veikals Billundā, Dānijā. Uzņēmumu 1932. gadā izveidoja galdnieks meistars Ole Kirks Kristiansens, kuram palīdzēja viņa 12 gadus vecais dēls Godfrīds Kirks Kristiansens. Viņi izgatavoja koka rotaļlietas, kāpnes un gludināmos dēļus. Divus gadus vēlāk uzņēmums saņēma nosaukumu Lego, kas cēlies no dāņu vārdiem "LEg GOdt", kas nozīmē "spēlēt labi".

Nākamo vairāku gadu laikā uzņēmums auga un attīstijās lielā ātrumā. Līdz 1948. gadam uzņēmumam bija jau 50 darbinieki. 1947. gadā uzņēmums veica milzīgu pirkumu, kura mērķis bija pārveidot uzņēmumu un padarīt to pasaulslavenu. Tajā gadā Lego nopirka plastmasas iesmidzināšanas mašīnu, kas varēja masveidā ražot plastmasas rotaļlietas. Līdz 1949. gadam Lego izmantoja šo mašīnu, lai ražotu aptuveni 200 dažādu veidu rotaļlietas. Automātiskie iesiešanas klucīši bija mūsdienu Lego rotaļlietu priekšteči.

Lego klucīša dzimšana

1953. gadā automātiskās iesiešanas klucīši tika pārdēvēti par Lego klucīšiem. 1957. gadā radās Lego būvēšanas princips, un 1958. gadā tika patentēta tapas un savienojuma sistēma, kas pievienoja būvētajiem gabaliem ievērojamu stabilitāti. Un tas tos pārveidoja par Lego klucīšiem, ko bērni izmanto vēl šodien. 1958. gadā nomira Ole Kirks Kristiansens, un viņa dēls Godtfreds kļuva par uzņēmuma Lego vadītāju.

Sešdesmito gadu sākumā Lego bija kļuvis starptautisks, pārdodot Zviedrijā, Šveicē, Apvienotajā Karalistē, Francijā, Beļģijā, Vācijā un Libānā. Nākamās desmitgades laikā Lego rotaļlietas bija pieejamas vairākās valstīs, un tās ASV nonāca 1973. gadā.

Lego komplekti

1964. gadā pirmo reizi patērētāji varēja iegādāties Lego komplektus, kas ietvēra visas detaļas un norādījumus konkrēta modeļa veidošanai. 1969. gadā Duplo sērija un vilciens - lielāki kluči mazākām rokām. Vēlāk Lego sāka ieviest dažādas tematiskas līnijas - friends, technic, city, minecraft, ninjago, land, star wars, harry potter, super mario, batman, city police, classic, elves, jurassic world, architecture, frozen un dažādi citi komplekti.

Interesanti fakti par LEGO:

1. Nosaukums cēlies no dāņu valodas LEG GODT pirmajiem diviem burtiem, kas nozīmē “spēlēt labi”.

2. Slavenajam LEGO klucim ir vairāk nekā 50 gadu. 1958. gadā izgatavotie klucīši joprojām lieliski saderēs ar tiem, kurus var iegādāties šodien.

3. Veidņu, ko izmanto LEGO kluču ražošanai, precizitāte ir divu tūkstošdaļas milimetru robežās (0,002 mm!). Šīs augstās precizitātes dēļ no katra saražotā miljona ir tikai aptuveni 18 kluču, kas neatbilst uzņēmuma augstajiem kvalitātes standartiem.

4. Pasaulē augstākais LEGO tornis ir 28,7 m augsts, izgatavots no 465 000 klučiem!

5. Ziemassvētku laikā katru sekundi tiek pārdoti gandrīz 28 LEGO komplekti.

6. LEGO atrakcijās, piemēram, LEGOLAND atklāšanas centrā Mančestrā, cilvēki tiek pieņemti darbā kā “modeļu meistari”. Viņiem visu dienu ir jāspēlējās ar lego klucīšiem.