Pasaulē pirmais TV zīmols jau 15 gadus
Samsung QLED televizors ir veidots uz Quantum dots tehnoloģijas bāzes, un tieši šis materiāls padara QLED televizorus atšķirīgus.
Quantum dots ir īpaši smalki pusvadītāju materiāli nanometriskā izmērā. Šie punkti rada atšķirīgas krāsas gaismas, atkarībā no daļiņu lieluma – jo lielāks izmērs, jo sarkanāka krāsa un jo mazāks izmērs, jo zilāka krāsa. Tie spēj izstarot precīzas krāsas gaismu, jo daļiņu izmēri pielāgojas kvantu līmeņa ātrumam, kā rezultātā tiek iegūta precīza un efektīva gaismas izstarošana. Lielāka gaismas spilgtuma efektivitāte spēj ļoti ietekmēt kopējo attēla kvalitāti. QLED displeji ir ļoti izturīgi, ar zemu elektrības saturu, tiem ir ļoti augsts spilgtums un precīza krāsu atveidošana, un tie spēj reproducēt pat miljardu dažādu toņu.
Neo QLED ir jaunās paaudzes QLED ekrāni ar uzlabotu Mini LED fona apgaismojuma sistēmu, kas sastāv no tūkstošiem apgaismotu LED elementu, kas izvietoti visā ekrāna zonā. Šāds apgaismojums palīdz precīzi kontrolēt spilgtuma līmeni dažādās ekrāna zonās, nodrošina ļoti augstu attēla kontrastu un augstas kvalitātes melnās krāsas reprodukciju.
Samsung Lifestyle televizoru sērija pircējiem piedāvā TV modeļus, kas apmierinās visprasīgākās vajadzības un iederēsies dažāda stila vidē:
„Samsung QLED“ un „Neo QLED“ televizoriem piemīt ļoti atšķirīgs dizains un unikāli dizaina risinājumi. Samsung piedāvā dažāda veida stendus un stiprinājuma sistēmas, kas ļauj televizoram pakārt pie sienas, neatstājot lielu atstarpi no sienas.
Parastie televizori nav paredzēti lietošanai āra apstākļos, jo tos var ietekmēt temperatūras un mitruma svārstības. Samsung The Terrace sērijas modeļi ir piemēroti arī lietošanai ārā. Tie ir aprīkoti ar hermētiski noslēgtiem, izturīgiem apvalkiem. Pateicoties ārkārtīgi spilgtajam QLED displejam, tiem ir laba redzamība arī dienasgaismā.
Lai nodrošinātu gaišu un kontrastējošu ekrāna attēlojumu, televizoram gaišā telpā ir nepieciešams augsts ekrāna spilgtums. Šādos apstākļos QLED tipa displeji ir vislabāk piemēroti ar vairāk nekā 1000 nitu spilgtumu.
Skatoties filmas un TV pārraides gaišā telpā, īpaši svarīgs ir attēla kontrasts, tumšu toņu un melnās krāsas atveidošana. „Neo QLED“ televizori vislabāk atbilst šīm prasībām. Jo tie ir aprīkoti ar Mini LED fona apgaismojuma sistēmu, kas sastāv no tūkstošiem apgaismotu LED elementu, kas izvietoti visā ekrāna zonā. Šāds apgaismojums ļauj precīzi kontrolēt spilgtumu dažādās ekrāna vietās, ņemot vērā parraidītā attēla vajadzības.
4 K (3840 x 2160 pikseļi) televizorā tiek parādīts attēls, kas detalizēti atbilst 8 megapikseļu fotoattēlam, un katrs 8K ekrānuzņēmums sastāv no vairāk nekā 33 megapikseļiem (7680 × 4320 pikseļiem). Samsung modernie televizori ir aprīkoti ar mākslīgā intelekta kontrolētām video kvalitātes uzlabošanas sistēmām, kas, pārraidot zemākas izšķirtspējas attēlus, rada trūkstošos punktus. Šis risinājums paredz maksimālu ieguvumu attēla kvalitātēi 4K un 8K ekrāniem, skatoties standarta vai HD saturu.
HDR ( no angļu valodas „High Dynamic Range“) ir nākamās paaudzes augsta dinamiskā diapazona apraides standarts, kas pietuvina televīzijas apraides kvalitāti cilvēka acīm redzamajam attēlam. To raksturo toņu pārpilnība, kas izceļ detaļas tumšākajās un spilgtākajās ekrāna vietās.
Lai labi pārraidītu HDR standarta attēlu, ir nepieciešams displejs ar ārkārtīgi lielu spilgtumu. Samsung QLED televizoru maksimālais spilgtums pārsniedz HDR pārraidēm nepieciešamo 1000 nitu ierobežojumu. HDR kvalitātes video var skatīties, izmantojot Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV un citus Latvijā pieejamos tiešsaistes pakalpojumus.
Viedtelevizors (ang.“Smart TV“) ļauj izmantot interneta pakalpojumus un instalēt dažādas lietotnes televizorā. Visi Samsung televizori ir aprīkoti ar TIZEN operētājsistēmu. Un tiem ir lietotņu veikals, no kura varat instalēt YouTube, Netflix, Apple TV, Go3 un daudzas citas populāras lietotnes. Samsung televizori arī ļauj pārsūtīt saturu mobilajās ierīcēs uz televizora ekrānu un kontrolēt tam pievienotās ierīces.
Izvēloties televizoru, ir pavisam elementārs noteikums: jo lielāks tas ir, jo labāk. Tāpēc ir vērts izvēlēties lielāko televizoru, ko pieļauj jūsu mājas budžets un interjera īpatnības. Ir vērts ņemt vērā arī attālumu, kādā plānojat skatīties TV. Vislabākais vizuālais efekts tiek sasniegts, kad televizora ekrāns aizņem 40° no jūsu redzes lauka. Lai uzzinātu optimālo attālumu, televizora diagonāle (colla) ir jāreizina ar 3. Saskaņā ar šo formulu vislabāk ir skatīties 75 collu diognāles TV apmēram 2,25 m attālumā, un 1,65 -1,7 metriem pietiek ar 55 collu televizoru.
Kas ir 4K UHD? Kādas ir atšķirības starp televizoru ekrāniem un kāda izmēra televizors ir vispiemērotākais jūsu istabai? Kāpēc daži televizori ir piemēroti spēlētājiem, bet citi - ne? Uzziniet atbildes uz šiem un citiem jautājumiem šajā pircēja rokasgrāmatā.
Televizors ir nozīmīgs pirkums, kas kalpo daudzus gadus, tāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizo televizoru. Šajā pircēja rokasgrāmatā atradīsiet svarīgākos parametrus, kas jāņem vērā, izvēloties televizoru. Tajā atradīsiet arī atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem, kurus uzdod pircēji un kurus, visticamāk, uzdosiet arī jūs.
Izvēloties televizoru, jo lielāks, jo labāks. Tāpēc ir ieteicams izvēlēties lielāko televizoru, kādu atļauj jūsu budžets un mājas interjers. Ir vērts ņemt vērā arī attālumu, no kura plānojat vērot televizora ekrānu. Visiespaidīgākais vizuālais efekts tiek panākts, ja tas aptver 40° no jūsu redzes lauka. Lai noteiktu optimālo attālumu, televizora diagonāles izmēru (collās) reiziniet ar 3. Saskaņā ar šo formulu 75 collu televizoru vislabāk skatīties no aptuveni 2,25 metru attāluma, savukārt 55 collu televizoru var skatīties no 1,65 līdz 1,7 metru attāluma.
Ekrāna diagonāle |
Skata attālums |
55 (140 cm) |
1,65 m |
65 (165 cm) |
1,95 m |
75 (190 cm) |
2,25 m |
85 (215 cm) |
2,55 m |
Šajā kategorijā ietilpst gan budžeta, gan salīdzinoši dārgi specializēti OLED televizori, kurus var izmantot monitora vai spēļu ekrāna vietā. Maz ticams, ka, izvēloties lētu variantu, iegūsiet jaunākos risinājumus un labāko veiktspēju. Tomēr tas ir lieliski piemērots bērnu istabai vai virtuvei.
Šis televizors ir piemērots vidēji lielai istabai, taču, ja jums ir lielāka telpa, iespējams, vēlaties izvēlēties lielāku televizoru. Televizoriem bieži vien ir nelielas kājas, kas novietotas abās ekrāna pusēs. 55 collu vai lielāks modelis neattieksies uz maza galda. Tāpēc, ja neplānojat piestiprināt televizoru pie sienas, noteikti izmēriet statīva platumu, lai pārliecinātos, ka tas ietilptu izvēlētajā vietā.
Šī ir laba izvēle lielākām viesistabām vai telpām, kurās televizoru vienlaikus skatīsies vairāki cilvēki. Šie televizori piedāvā vislabāko cenas un kvalitātes attiecību. Tāpēc tie ir īstā izvēle filmu un sporta raidorganizācijām. Tie ir laba izvēle tiem, kas plāno modernizēt savu veco televizoru.
Šāda izmēra un lielākus televizorus ieteicams novietot lielā telpā. Tie ir ideāli piemēroti mājas kinozālei. Tomēr, izvēloties starp lētāko 75" diagonāli un mazāku, bet tehnoloģiski modernāku modeli, labāk izvēlēties pēdējo, jo uz lielā ekrāna visi trūkumi, piemēram, zems skata leņķis vai nevienmērīgs aizmugurējais apgaismojums, ir labi redzami.
Ekrāna izšķirtspēja ir ekrānā ietverto pikseļu skaits. Jo vairāk pikseļu, jo detalizētāks ir attēls uz ekrāna. Īpaši, ja skatāties uz to tuvplānā. Pašlaik piedāvātajos televizoros parasti tiek izmantota viena no trim populārākajām ekrāna izšķirtspējām:
Full HD jeb FHD (1920 x 1080 pikseļi), kas joprojām ir izšķirtspēja, ko izmanto budžeta un mazo ekrānu televizoros.
4K UHD (3840 x 2160 pikseļi) - šai izšķirtspējai ir 4 reizes vairāk pikseļu nekā FHD izšķirtspējai un 8 megapikseļu fotoattēla detalizācijas pakāpe.
8K UHD (7680 x 4320 pikseļi) ir jaunākais televizoru izšķirtspējas standarts. 8K ekrānā ir 4 reizes vairāk pikseļu nekā 4K versijā un līdz pat 16 reizēm vairāk nekā FHD.
Kādas izšķirtspējas ekrānu izvēlēties? Vairumā gadījumu optimālā izvēle ir 4K izšķirtspēja. Tas vislabāk piemērots televizoriem ar 50-75" diagonāli. FHD ir lejupslīdošs standarts, ko var atrast tikai lētākajos mazformāta televizoros un videoprojektoros, savukārt 8K izšķirtspējas priekšrocības var redzēt tikai modeļos ar īpaši lieliem displejiem.
Lai gan visi mūsdienu televizori ir plakani, tie ir izgatavoti, izmantojot dažādas tehnoloģijas. LED ekrāniem izmanto aizmugures apgaismojumu, savukārt OLED un Micro LED ekrānus veido pašizgaismojoši punkti, un tiem nav nepieciešams aizmugures apgaismojums. OLED un Micro LED televizoriem ir bezgalīgs kontrasts, perfekta melnās krāsas atveidošana, un gaišie un tumšie elementi uz ekrāna viens otru neietekmē. Savukārt LED displeju rādītā attēla kvalitāte ir ļoti atkarīga no izmantotā aizmugures apgaismojuma veida:
Parasti tiek izmantots zemākas klases vai īpaši plānos LED televizoros. Gaismas diodes ir uzstādītas ekrāna malās, tāpēc tām ir grūti nodrošināt vienmērīgu apgaismojumu visā ekrāna laukumā. Šis trūkums ir īpaši jūtams modeļos ar lielu diagonāli. Īpaši tad, ja skatāties uz televizora ekrānu aptumšotā vidē.
Šajā gadījumā apgaismojuma elementi ir vienmērīgi izvietoti visā ekrāna laukumā. Apgaismojuma vienmērīgums ir atkarīgs no izmantoto elementu skaita un to grupēšanas īpašībām.
Šī tehnoloģija ļauj kontrolēt LED aizmugurgaismojuma intensitāti rāmja tumšajās un gaišajās zonās. Kopā ar zonālo apgaismojumu šis risinājums ļauj palielināt attēla kontrastu un samazināt gaismas piesārņojumu, ko rada spilgti pikseļi tumšā fonā, kas vairāk vai mazāk raksturīgs visiem aizmugures apgaismojuma displejiem.
Mini-LED displejos tiek izmantota izsmalcināta zonu apgaismojuma un vietējās dimmēšanas versija. Šādu displeju aizmugurgaismojums sastāv no tūkstošiem LED elementu, kas sagrupēti atsevišķās zonās, kuru spilgtums tiek pastāvīgi pielāgots displeja kadra vajadzībām. Tumšā fonā tas ir pilnībā aptumšots, bet spilgtās kadra zonās - pilnībā izgaismots. Augstas klases LED modeļos tiek izmantota Mini-LED tehnoloģija, kā arī citi attēla kvalitātes uzlabojumi.
OLED un Micro LED displeji bez fona apgaismojuma nosaka attēla kontrasta, plaša skata leņķa un melnās krāsas atveidošanas standartu:
OLED displejos izmanto organiskās gaismas diodes (LED), kas pašas ģenerē gaismu un patstāvīgi izgaismo katru pikseli bez papildu aizmugures apgaismojuma. Šie televizoru modeļi ir īpaši plāni, patērē mazāk elektroenerģijas un nodrošina bagātīgas krāsas. Tomēr, salīdzinot ar visaugstākās klases LED modeļiem, to spilgtums ir zemāks, tāpēc to priekšrocības vislabāk redzamas aptumšotā vidē.
Mikro LED displeji ir izgatavoti no īpaši izturīgām neorganiskām gaismas diodēm. Šī tehnoloģija apvieno OLED un LED tehnoloģijas priekšrocības - perfektu kontrastu un augstu spilgtuma līmeni. Tomēr pašlaik ražotāji piedāvā tikai ļoti lielas diagonāles Micro LED modeļus, kas ir ļoti dārgi.
Quantum Dot tehnoloģiju sāka izmantot LED televizoros, taču pēdējos gados tā ir ieviesta arī dažos OLED televizoru modeļos. Quantum Dot ir papildu ekrāna slānis, kas sastāv no mikroskopiskām silīcija daļiņām. Šīm daļiņām piemīt interesanta īpašība: ja tās tiek pakļautas zilas gaismas iedarbībai, tās ļoti intensīvi spīd zaļā vai sarkanā krāsā. Rezultātā displejiem ar kvantu daļiņu slāni ir ārkārtīgi liels spilgtums un precīza krāsu atveidošana.
Kvantu punktu tehnoloģiju izmanto dažādi ražotāji. Korejas uzņēmums Samsung, kas pasaulē ieviesa kvantu punktu tehnoloģiju, to izmanto QLED (LED + kvantu punktu), Neo QLED (Mini-LED + kvantu punktu) un QD-OLED (OLED + kvantu punktu) televizoru modeļos.
______________________
Spēlēšana uz liela ekrāna televizora - kas var būt labāks! Īpaši tāpēc, ka jaunie televizori ir izstrādāti, domājot par spēlētājiem. Taču ne visi televizori ir vienlīdz labi piemēroti šādai izklaidei. Kas jāņem vērā, izvēloties spēļu televizoru?
Televizors, kas paredzēts TV pārraidēm un filmām, nekur nevar aiziet ātri. Tas rūpīgi sagatavo video signālu, lai tas uz ekrāna izskatītos pēc iespējas labāk. Tāpēc nav liela problēma, ja attēls ekrānā parādās ar 120-150 milisekunžu kavēšanos. Tomēr šāda aizkave ir pilnīgi nepiemērota datorspēlēm. Iedomājieties, kā jūs justos, ja jūsu varonis vienmēr reaģētu uz konsoles vai tastatūras pogām ar desmitdaļu vai pat piektdaļu sekundes aizturi!
Tāpēc, lai spēle PlayStation 5, Xbox X sērijas X un modernajos personālajos datoros noritētu raiti, ir jānodrošina pēc iespējas mazāka aizture. Daudzi cilvēki nejūt atšķirību, kad signāla aizture pārsniedz 40 ms robežu, bet, tiklīdz tā sasniedz 20 ms, tā ir zibens ātrums.
Augsta izšķirtspēja nodrošina attēla detalizētību, bet augsts kadru ātrums - vienmērīgu darbību. Kadru nomaiņas ātrums ir īpaši svarīgs ātras darbības ainās, jo tas nosaka, vai attēls uz ekrāna mirgo vai izplūst. Minimālās prasības spēļu televizoram ir Full HD (1920 × 1080 pikseļi) ar 120 kadriem sekundē (1080p @ 120 Hz).
Līdz ar PlayStation 5 un Xbox X sērijas spēļu konsoļu un nākamās paaudzes videokaršu izlaišanu 4K izšķirtspēja ar 120 kadriem sekundē (4K @ 120 Hz) ir kļuvusi par jauno spēļu attēla kvalitātes standartu. Tāpēc, ja plānojat iegādāties jaunu spēļu konsoli vai spēļu datoru, pārliecinieties, vai iegādājaties televizoru, kas spēj attēlot šādu kvalitāti. Par laimi, lielākajai daļai mūsu veikalā pieejamo televizoru ir šāda kvalitāte.
8K spēļu ēra nenovēršami tuvojas. PlayStation 5 un Xbox X sērijas spēļu konsoles un jauno videokaršu īpašnieki ir pirmie, kas to izbaudīs. Mūsdienu 8K televizori parāda augstāko izšķirtspēju (7680 × 4320 pikseļi) ar 24, 30 un 60 kadriem sekundē (8K @ 60 Hz). Tiem ir arī īpaši jaudīgi procesori, kas var viegli tikt galā ar visām 4K spēļu prasībām (4K @ 120 Hz). Tāpēc, izvēloties spēļu televizoru, nav nepieciešams aprobežoties tikai ar 4K modeli.
Šeit mēs jums pastāstīsim, kādām tehniskajām funkcijām jāpievērš uzmanība, izvēloties jaunu spēļu televizoru:
HDMI 2.1 savienojums. HDMI ir savienotājs, kas pārraida video un audio signālus. Ja plānojat spēlēt 4K spēles ar ātrumu 120 kadri sekundē, jums būs nepieciešams televizors ar vismaz vienu HDMI 2.1 savienojumu. Šī savienotāja versija nodrošina pietiekamu informācijas plūsmu šādai attēla kvalitātei un ļauj izmantot papildu funkcijas, kas ir noderīgas spēļu entuziastiem.
VRR - mainīgs video atsvaidzināšanas ātrums. Mainīga atsvaidzināšanas ātruma tehnoloģija nodrošina vienmērīgāku un plūstošāku spēlēšanu. Tā saskaņo spēļu datora vai konsoles kadru nomaiņas ātrumu ar televizora ekrāna kadru nomaiņas ātrumu. Atkarībā no spēles vajadzībām televizors var darboties ar 60 Hz, 100 Hz vai 120 Hz frekvenci.
ALLM - automātiskais zema sadalījuma režīms. ALLM tehnoloģija izvēlas televizoram piemērotāko darbības režīmu, lai nodrošinātu vienmērīgu un vienmērīgu attēlu un līdz minimumam samazinātu kavēšanos. Televizoros ar ALLM funkciju tā tiek aktivizēta, izvēloties spēļu režīmu.
eARC audio protokols. Uzlabotais atgriezeniskais audio kanāls ir pieejams televizoros ar HDMI 2.0 un HDMI 2.1 savienojamību. Šis protokols paplašina HDMI savienojuma iespējas un ļauj pārraidīt īpaši augstas kvalitātes telpisko skaņu pa HDMI kabeli, lai savienotu mājas kinozāles sistēmu vai skaļruņa tipa skaļruņu sistēmu. eARC audio pārraidi raksturo zema latence un zema kompresija. eARC ļauj pārraidīt līdz 32 audio kanāliem vai līdz 8 nesaspiestiem audio celiņiem ar 24 bitu / 192 kHz bitu ātrumu.
FreeSync un G-SYNC: Tās ir AMD (FreeSync) un Nvidia (G-SYNC) izstrādātas tehnoloģijas, kas koordinē datora videokartes un displeja darbību. Videokarte katru sekundi ģenerē atšķirīgu kadru skaitu, tāpēc, ja displejs darbojas ar fiksētu ātrumu, daži kadri ir jāizlaiž vai mākslīgi jārada. Tas izraisa attēla trīcēšanu, lietus vai sadalīšanos atsevišķos fragmentos. FreeSync un G-SYNC atbalstošie televizori un monitori sasaista video atskaņošanas frekvenci ar videokartes frekvenci un dinamiski maina atskaņoto kadru skaitu atbilstoši tās vajadzībām.
______________________
Izmantojot HDR, kadra tumšākās daļas izskatās vēl tumšākas, bet spilgtākās - vēl spilgtākas. Tā kadrā izceļ detaļas, kas agrāk bija izplūdušas melnbaltos plankumos. HDR ļauj pamanīt ienaidnieku, kas slēpjas ēnā, un snaiperi, kas slēpjas pie saules apspīdēta horizonta. Turklāt HDR padara attēlu skatītājiem daudz dabiskāku un reālistiskāku.
Pašlaik ir vairāki konkurējoši HDR standarti, piemēram, HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision. Tomēr ar formālu standartu atbalstu nepietiek. Lai parādītu HDR pilnā krāšņumā, ir nepieciešams spilgts displejs ar augstu kontrastu. OLED displeji nodrošina vislabāko kontrastu un perfektu melno toni, savukārt jaunākie QLED modeļi pārspēj visus konkurentus visaugstākā spilgtuma kategorijā.
Jūs nevarat iedomāties modernu televizoru bez tiešsaistes izklaides un lietotņu komplekta, lai skatītos saturu no YouTube, Netflix, Go3, Telia un citiem pakalpojumu sniedzējiem. Televizoru ražotāji piedāvā dažādas viedo televizoru sistēmas:
Visos Samsung televizoros tiek izmantota TIZEN operētājsistēma.
Šo operētājsistēmu izmanto visi LG televizori.
Android versija televizoriem darbojas Sony, Xiaomi un dažos Philips modeļos.
Šī viedā TV sistēma ir paredzēta Hisense televizoriem.
Visiem ražotājiem ir lietotņu veikali, kuros var atrast populārākās lietotnes. Tie piedāvā arī iespēju straumēt attēlus no tālruņa un citām ierīcēm uz lielā ekrāna. Ja ar televizora piedāvātajām viedajām funkcijām nepietiek, tās var paplašināt, pieslēdzot televizoram ārējo televizora pierīci, piemēram, Google Chromecast, Nvidia Shield vai Xiaomi TV Box.
Televizors ir ierīce, ko mēs iegādājamies uz daudziem gadiem, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai tam būtu visi nepieciešamie savienojumi.
HDMI ir savienojums video un audio informācijas digitālajai pārraidei. To izmanto televizoru pierīču, datoru un spēļu konsoļu savienošanai. Jaunajam televizoram jābūt vismaz 3-4 pieejamām HDMI ligzdām. Ir labi, ja televizors atbalsta HDMI 2.1 standartu, kas nodrošina 4K video ar ātrumu 120 kadri sekundē un rūpējas par zemo daļējas darbības laiku.
USB 3.0 savienotāji ārējo datu nesēju (cieto disku un atmiņas karšu) pieslēgšanai. Lielākā daļa nākamās paaudzes televizoru var atskaņot tajos saglabātās filmas, mūziku un fotogrāfijas. Televizoram jābūt vismaz 2 USB pieslēgvietām.
Digitālā audio izeja ārējās audio sistēmas pieslēgšanai.
Wi-Fi un tīkla ligzda. Internetam var pieslēgties bezvadu režīmā vai ar tīkla kabeli. Kabeļvads nodrošina visstabilāko savienojumu un garantē vislabāko apraides kvalitāti, savukārt Wi-Fi nodrošina maksimālu ērtumu, jo tam nav nepieciešami vadi.
Bluetooth savienojamība. Šis savienojums būs nepieciešams, lai pieslēgtu bezvadu austiņas un tālvadības pultis.
Analogie savienojumi (RCA vai SCART). Analogās ligzdas būs noderīgas, ja vēlaties televizoram pievienot vecu videomagnetofonu vai spēļu konsoli.
Ja plānojat piekārt televizoru pie sienas, pārliecinieties, ka korpusa sānos ir pietiekami daudz savienotāju, jo, kad televizors ir piekārts, aizmugurējās kontaktligzdas var būt ļoti grūti izmantot.
Atbildi uz šo jautājumu var uzzināt, aplūkojot energoefektivitātes marķējumu. No 2021. gada marta televizoru un monitoru energoefektivitāte tiek vērtēta burtu skalā no A līdz G. Marķējumā norādīts arī kopējais enerģijas patēriņš uz 1000 darbības stundām.
QR kods
Ražojumam piešķirtā energoefektivitātes klase
Jauna energoefektivitātes skala
Enerģijas patēriņš uz 1000 standarta dinamiskā diapazona (SDR) skatīšanās stundām
Enerģijas patēriņš uz 1000 stundām liela dinamiskā diapazona (HDR) skatīšanai
Ekrāna diagonāle (cm, collas) un horizontālā un vertikālā ekrāna izšķirtspēja (pikseļi).
Izvēloties televizoru, mūsu veikalos redzēsiet diezgan atšķirīgas cenas. Tas ir atkarīgs no ekrāna veida, diagonāles, papildu funkcijām un ražotāja. Televizoru cenas pastāvīgi mainās. Šajā sadaļā uzzināsiet, ko varat sagaidīt par savu naudu un kā veidot budžetu, izvēloties televizoru.
Varat izvēlēties lielāku ekrāna diagonāli vai iespējas ar augstāku attēla kvalitāti. Jūs varat iekļauties šajā budžetā, izvēloties 50" QLED vai bāzes modeli ar 65" ekrānu. Mazs 32-43 collu televizors būs daudz lētāks, nesagrozot bankas līdzekļus.
Šajā cenu kategorijā ietilpst lētākie modeļi ar Quantum Dot slāni un Mini-LED apgaismojumu, kā arī daži OLED televizori. Atkarībā no funkciju un tehnoloģiju kopuma ekrāna diagonāle ir no 43 līdz 75 collām.
Šajā cenu kategorijā ietilpst lielākā daļa OLED un Quantum Dot televizoru ar Mini-LED apgaismojumu.
Ražotāji piedāvā īpaši plānus televizorus. Lai gan tie izskatās patiešām iespaidīgi, šajos televizoros nav vietas jaudīgiem skaļruņiem. Tāpēc, ja vēlaties baudīt filmu, sporta vai koncertu skatīšanos, ir vērts uzreiz ieguldīt līdzekļus papildu skaņas sistēmā.